не ака с кърма

  • 1 235
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Малкия е на почти 2 месеца.От над 20 дена сме само на кърма обаче не ще да ака самичък.По едно време се оправи акаше си на всяко хранене,обаче пак нещо не ще да го прави.А иначе акото е рядко не е на запек работата,ъмъ..... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 75
И моята щерка имаше такъв период,но отмина от самосебе си сякаш.Пробвай да ядеш храни които биха могли да разхлабват:круши,сини сливи,тиква.Дано да стане.Мисля че е момент в който стомахчето им само вече,без колики преработва храната.А момичетата от тук ми казаха,че просто може да усвоява изцяло кърмата.А пишка ли редовно?Това всъщност е по-важно.

# 2
  • Мнения: 8
еми да пишка си редовно.

# 3
  • Мнения: 75
Можеш  профилактично да  му правиш масажи  (лек  масаж на коремето  по посока на часовниковата стрелка)  и упражнения (прибиране  на крачетата към коремчето). Можеш ТИ  да хапваш по-разхлабващи храни. Лично аз мисля, че ако детето ти наддава няма проблем .

# 4
  • Мнения: 941
извинявам се че пиша в "Чужда" тема, но и ние имаме същия проблем..
На 4 месеца сме - само и изключително на кърма на поискване сме..
До преди 10 дена си акаше от три до 6 пъти на денонощие, като пресечена горчица...обаче...изведнъж спря да ака - първият път на 4-ия ден му "помогнах"  и се изака оформено. На другия ден ака самичък. После пак 3 дена не иска и пак му помогнах - беше рядко, но цвета беше тъмен  Embarassed ..като на голям човек. После вечерта се натъпках с активии 2 броя + 2 пюрета от сини сливи + 2 пюрета от круши и на другата сутрин си ака. И сега пак трети ден не е акал.
Не съм променила моите хранителни навици, неговите също - яде си на поискване. Може да прави и 4 часови дневни паузи, може и да яде и през час и половина.
Пишка си - но незнам колко е нормалното количество  newsm78 и ми се струва че урината му е по тъмна..на памперса поне така изглежда..
Имам ли основания за притеснения и на какво се дължи...

# 5
  • Мнения: 2 674
Имахме същия проблем.Оправи се с хомеопатия за нула време.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 337
ophie моля те сподели какво точно ви помогна , че и ние имаме абсолютно същия проблем  Tired

# 7
  • Мнения: 1 906
Аз повече от месец давах всяка сутрин "Дуфалак", а вечер правех клизма  ooooh! .
Започнах да ям много мюсли + пшеничен зародиш + овесени трици. Незнам съвпадение или е от комбинацията, но бебка вече си ака всеки ден  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 674
Имахме същия проблем.Оправи се с хомеопатия за нула време.

Ами "лошото" на хомеопатията е ,че е индивидуална и това което ми е помогнало на мен може да не помогне на теб.Трябва да се обърнеш към класически хомеопат,който ще ти снеме случая и ще ти предпише едно хомеопатично лекарство,което трябва да помогне в Твоя случай.Безпредметно е да ти казвам името на лекарството ,което съм ползвала.На теб може да ти трябва точно противоположното.

# 9
  • Мнения: 2 401
Щом акото на бебето не е твърдо не е проблем, много бебета на тази възраст минават през такъв етап. Моята дъщеря се изхождаше през 5-6 дена в продължение на два месеца, не съм взимала никакви мерки, започна да ака всеки ден когато се научи да се обръща и лежи по-корем, сигурно това и действаше като масаж. Единственото, което трябва да се следи бебето да има поне 5-6 пишкания на денонощието, но е възможно в топлото време да е малко по-оскъдно пишкането.
Пишка си - но незнам колко е нормалното количество  newsm78 и ми се струва че урината му е по тъмна..на памперса поне така изглежда..
Имам ли основания за притеснения и на какво се дължи...
Възможно е след сън да е по-жълта урината, ако не е постоянно такъв цвета не мисля, че е проблем.

# 10
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
И моето бебе мина през този етап.
Дадох му Лактулоза няколко пъти, аз си промених храненето и сега е добре.

# 11
  • Мнения: 3 929
Не разбрах какво те притеснява. Че не ака след всяко кърмене ли? Ако е така, не е и необходимо да го прави. Понякога се случва бебетата да не акат с дни - 5-6 дни, защото кърмата в много от случаите се усвоява напълно от организма на бебето. И това не е запек. Правете масаж на коремчето. В крайни и по-тежки случаи се прибягва да разхлабващи средства и клизми.

# 12
  • Мнения: 4 294
Боже, в колко подобни теми съм писала...  Simple Smile Пак да кажа: Много кърмени бебета на се изхождат редовно. Това не е проблем, някои стигат до 7-8-9-10 дена, без да изпитват дискомфорт. Проблем има когато:
Детето видимо се мъчи.
Напъва се, пръцка и има подуто коремче.
Когато се изходи, изпражението е твърдо.
Ако няма такива симптоми, НЕ правете нищо, освен гимнастика и масажи. Ако давате Дуфалак, нека това стане поне! след три дена без изхождане. Препоръчвам да не се прекалява с това лекарство и да се дава само при истински запек.

# 13
  • Мнения: 1 174
...Проблем има когато:
Детето видимо се мъчи.
Напъва се, пръцка и има подуто коремче.
Когато се изходи, изпражението е твърдо. ....

Клото ще си позволя да допълня: Дори да има такива симптоми, достатъчно е да се прави гимнастика и масажче, казвам го от опит. Моето бебе се е случвало много пъти да не ака с дни и досега проблем е нямало. Преди няколко дни обаче се запече /от нова храна/ и имаше всички симптоми, които си изброила. Когато се изака, акото беше твърдо и с консистенция на пластилин. По това съдя, че наистина е било запек. Не съм давала Дуфалак, не съм правила клизми, не съм бъркала с термометър в дупето му /дори не мога да си представя как ще го направя  Sick/, само масажче на коремчето, повече течности /разбирай кърма и полутечни пюренца, разхлабващи - круша, слива / и резултат имаше още на следващия ден. Ако бебето не е захранено, достатъчно е да се прави масаж на коемчето и притискането на колената към коремчето, ако не помогне тогава може да се даде Дуфалак, но термометъра и клизмата са доста крайно решение  Confused

Nines прочети ако искаш и тази тема, там също се обсъжда как да се познае дали детето има запек: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395206.0

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 21:00 от rosy_bosy

# 14
  • Мнения: 941
благодаря ви за отговорите момичета    bouquet

успокоихте ме  Hug

Общи условия

Активация на акаунт