138мата Немска тема избери и тук се спри

  • 16 092
  • 288
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 521
Чико, на немски Призраци под виенското колело е  - Spuk unter dem Riesenrad. Има ги почти във навсякъде в нета
Призраците в блока са - Spuk im Hochhaus...И тях ги има къде ли не  Wink
На български, обаче не знам откъде можеш да ги намериш

# 211
  • Мнения: 638
Здравейте!
Честит юбилей на Сбъдваща!
Чико ,виж тук http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=30365&hit=1  , но Призраци в блока е без субтитри.
Има ги и в VBOX-a.

# 212
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Сбъдваща, честити 10 годинки семеен живот! Взаимна обич и разбирателство, да стигнете живи,здрави до платинена сватба! Mr. Green

Аз пък имам ечемик на единия клепч от тези без връхче. ЗА пръв път ми излиза откак се помня  Sad и не минава  Sad
Няма страшно, аз имам опит с ечемици по клепачите. Последният път ми препоръчаха да не го мажа и да изчакам да мине от самосебеси. Минаха месеци, докато изчезна. Така че търпение му е майката.

Мата, не се захващай със следване на право, в ДЕ наистина това е тежка дисциплина, адски много четене и зубрене.
Българското следване в тази област не се признава в ДЕ, пък и в Западна Европа. Знам, че в Бг има възможност да караш приравнителни изпити за чужбина в областта на правото, но това е свързано с още едно голямо четене. Абе, 10 години зубкане не ти мърдат. Mr. Green

# 213
  • Мнения: X
Благодаря за страхотните пожелания, много сте мили всичките.

Една стара песен ви черпя:
http://vbox7.com/play:e069709f

П.П. Ася, специални благодарности за теб, твоята идея "10 години-дела и документи" беше трансформирана в постер оформен като съдебно дело, с текст и снимки. Стана много интересно, ДМ се справиха учудващо добре и в срок с печата. Дано половинката го хареса.

# 214
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сбъдваща, честит ви празник  Hug

ти май не само мечти сбъдваш, а и идеи.
ще се радвам да видя резултата Simple Smile


Мате, що не се пробваш с Onlinerecht ?

# 215
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Е чак сега смогнах да изчета на Сърфинята пътеписа!
Ако знаех, че един огромен кашон превърнат на замък, лодка и кой знае още какво от детските фантазии ще ми осигури толкова минутки спокойствие, щях по-рано да го сложа за игра.
Сърфи, завидях ти най-неблагородно, ей. Това си е 300%душевен оргазъм  Mr. Green

# 216
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз днес си купих още една рокля. Бяла. Чисто бяла. Снежно бяла. Като от реклама на Ариел бяла. Ще видим докога. Освен това на всяка крачка срещахме германци които си говореха на немски (тея пък!) и много им се радвах, просто много ми харесва как звучи езика. Simple Smile

# 217
  • Мнения: 4 138
мамоуууууууууу, десет години. че аз директно после в пенсия ще изляза бе Mr. Green
явно ще си остана само с мечтите. нейсе. който не е учил овреме, така е. ша си седя проста.

утре сме на рожден ден, на моднзее. там сме канени де и не мондзеето, а едно бебе има рожден ден. става на две. ще правя тоЛта, без моЛкови обаче Wink

# 218
  • Мнения: 1 178
Косматке, какво ще го правиш това право, ако е само от любоф към науката можеш да си купиш учебниците и да си zубкаш вкъщи и когато си на кеф да ходиш по дела (съдебният процес е публичен) zа да си сверяваш часовника. По проста сметка ако успешш да се дипломираш zа 7 години и да си иzкараш практиката в навечерието на петдесетака ще те юркат в някоя адвокатска кантора да правиш кафета и съдебни справки Peace

Пепе видях, че си питала zа гражданството на хлапетата _ имат само немско. Не виждам смисъл на тоzи етап да придобиват и друго, а като станат на 18 ще могат да се самоопределят и сами да си иzберат гражданство/гражданства. Значи каzваш голям кашон  Thinking ще трябва да се собивам zащото от днеска големият е във ваканци. Цял ден раzпределям играчки, раzстървавам и бърша сополи и сълzи, мъжа ми го няма и времето е срещу мен Mr. Green
Аz отивам zа бира, а и СбъдваЩа наzдраве любов, любов и пак любов!

# 219
  • Мнения: 1 334
Ей, хора до края на този месец е страшен чанч. ooooh!

Честито на всички празнуващи!

На всички с проблеми, да се оправят.

мате, то хубаво право, ама не е ли много време отнемащо. Или ти искаш само това и нищо друго? И аз така имам неосъществена специалност, но свърши вече, много се натрупаха годинките, и е късно.

# 220
  • Мнения: 508
Добро утро,
станала съм в 2 часа. Всъщност синът ми ме събуди. Зъби, хрема, всичко, което му помага да не може да спи спокойно. След два часа игра, той спи, а майка му зяпа по форумите. Гледам с едното око и Планета. Тая Глория вече не мога да я позная. Толкова е променена след стотиците корекции по лицето, та накрая да не се окаже, че като Майкъл Джексън, не е знаела, какви може да са последиците от толкова много пластични операции  newsm78
И ние сме довечера канени на Р.Д. на мъжа ми бившия му шеф и приятелката му си празнуват 40 годишнина. На мен не ми се ходи, защото не искам да оставя Петерчо с баба му. През деня се гледат. Много се обичат. Но вечер още не съм го оставяла. Мъжът ми държи да съм с него. Не знам, какво да правя. Мисля, че няма да мога стоя спокойна, да хапвам и пийвам. Мислите ми ще са все при детето у дома Confused

Мато чудя ти се, как ти се учи. Аз на тия години, не мога да помня вече така, както преди. Освен някои курсове, опреснителни в сверата на професията ми, друго не се хващам.

asyalein, кажи де, моля те, как направи тоя номер с неплащането на апостила Wink

# 221
  • Мнения: 1 049
Добро утро и от мен..  Wink С това лятно време като стане светло в 5-6 ч. и аз се разсьнвам и не мога да заспа повече...  Mr. Green

Перла, отивай спокойно довечера, нали все пак няма да сте цяла нощ там. И ако има нещо инструктирай бабата да ти позвьни.  Wink Сигурно както често се случва, докато те няма бебчо ще си спинка хубавкоооо... а като се вьрнеш и ти се спи ще иска да си играете.....  Mr. Green

Отивам да правя баница докато станат моите .... големи са поспаланковци.... chef

# 222
  • Мнения: 4 138
пeрле, отивай на купон. прав е мъж ти, с него ще си. впрочем, моят мъж му е фен. каза, че бил мноу симпатичен и хубаво му звънял телефона Mr. Green
точно да те порицая за планета, ама се сетих, че и мама я гледа hahaha дискът впрочем ви е готов, ша наминем идущата седмица да ви го дадем и да видим бееееееееееее Wink

бисе, каква незавършена специалност, да не си следвала право.

аз явно ще си остана с мечтите и ще уча нещо по-кратко. адвокатката ми ми каза, че ако имам образованието, веднага би ме взела, защото за първи път виждала толкова юридически грамотен човек сред клиентите си. то нали знаете, в царството на слепите и едноокият е цар Twisted Evil дъртичка съм вече, няма как да избегна този факт.

впрочем, оня плашипутарник и кретен, бащата на немското дете, което е в българия, предлага споразумение, половината от полагаемата се издръжка да плаща доброволно, полагаемата е 375 евро, без да смятаме училищните такси за българия. животът бил по-евтин там. как ли пък не. ша го съдим, гадта му с гад. не се е обаждал на детето, откакто го подгонихме за издръжка. нямам думи. алекс тъгува, но започва май да разбира нещата. малко му е на тоя да го убие човек.

скивАхте ли с какво прекрасно време се сдобихме пак. отврат с кисело зеле. хайде да съдим немците. тяхната кожа капиталистическа. изгнихме тук.

# 223
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

asyalein, кажи де, моля те, как направи тоя номер с неплащането на апостила Wink

отидох в 12.30 и човекът тъкмо си беше купил нещо за обед.
направи ми апостила, аз дадах 50 Е, но той нямаше да ми върне.
чуди се, чуди се и ми даде документа и ми вика: приятен ден  Mr. Green
явно е искал да се отърве от мен и да се наобядва  hahaha

# 224
  • Мнения: 210
Имам един въпрос за българските диабетици в чужбина .
Синът на моя приятелка иска да учи в Германия . Тази година беше абитурент . Как е уреден инсулина там ?
 Моля ви за информация !

Общи условия

Активация на акаунт