Вдлъбнати зърна

  • 10 363
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, имам си седния проблем който датира от много време, но се надявам да го преодолея при втората си бременост, защото при първата не успях.
Зърната на гърдите са ми навътре. Когато кърмих дъщеря ми, първо с помпата изкарвах зърно за да може да захапе и след това почвах да я кърмя. Това е решение , но до някъде. Защото зърната ми са били винаги навътре и са ужасяващо нежни. Не искам да ви обяснявам за какви разранявания ставаше дума при първия ми опит да кърма - течеше кръв направо. С изкуствените зърна не се получи защото малката беше много мързелива и претенциозна и неискаше да се храни с тях. След горчивия ми опит от първия път резултата е следния - едното зърно с известна стимулация може да се покаже, но другото няма никакъв шанс.
Чувала съм че се правят разни неща за да станат по груби зърната и да стане по-лесно кърменето. Моля ви за съвет, какво да направя, сега съм в началото на втората си бременост и имам голямото желание да кърмя дълго бебето си, но се опасявам че ще претърпя същия провал както и първия път

# 1
  • София
  • Мнения: 1 271
Здравей,
и аз имам такъв проблем. При първата ми бременност ги издърпвах и  масажирах с хавлиена кърпа и нямах проблем. Сега нище не правих по въпроса и съжалих, защото много ми се сцепи едното зърно и повече от месец не можех да кърмя. Оправих се с крем lansinoh. Оказа се, че с този крем може да се мажат зърната и по време на бременност, за да не се стига до сцепване, но тогава не го знаех. Ако искаш опитай! Лека бременност  Hug

# 2
  • Мнения: 54
Благодаря ти ще пробвам, този път съм твърдо решена да се подготвя за да мога да кърма дълго живот и здраве , ако всичко е наред и имам кърма.

Само да те питам , масажа с хавлиената кърпа в банята на мокро ли го правиш или по всяко време

# 3
  • София
  • Мнения: 1 271
след баня - един, два пъти на ден и то последните 2-3 месеца. Също е добре да има правилна поза мъничето като почне да суче - да не лапва само зърното  Peace

# 4
  • Мнения: 2 521
http://tatko-mama.tialoto.bg/article.php?id=8137
http://www.moetobebe.net/novforumm/index.php?topic=3110.0
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=402
Това може да ти е полезно.Внимавай с масажа с хавлиената кърпа,защото май предизвиква контракции.

# 5
  • Мнения: 79
и аз съм с такива зърна, при мен проблема е че и каналите са ми запушени. имах много кърма, която неизлизаше по никакъв начин. в шейново са много ентосиазирани да карат майките да кърмят и ме подложиха на всички възможни методи, само и само да потече. да ама не. което нестава - нестава, след 10 дневни мъки и по не повече от 15мл кърма на ден излизаща от двете гърди ми дадоха достринекс за спиране, защото бях пред мастит и оперативно цепене. голям ужас беше. сега ми предстои да раждам през септември и твърдо съм решила да си спра кърмата о6те след самото раждане.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 335
На първо място - ако помолиш модераторите да ти преместят темата в кърмаческия форум вероятността да получиш наистина добри съвети е много голяма!
Аз това, което мога да кажа е че непременно трябва да си купиш колектори за кърма (т.нар. "гръдни щитове", има на Avent в Premaman) и да пробваш техниката на Хофман за издърпване на хлътнали и плоски зърна. А за рагадите - Лансинох. В комбинация с колекторите върши чудеса просто! Аз си оправих раните по зърната така в рамките буквално на няколко дни!

За колекторите: (http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1270&osCsi … a4af68769aa27f32f) имат силиконова мембрана с отвор, който държи зърното извадено. Освен това при разранени зърна ценното е, че ги оставя на въздух и заздравяват много по-бързо, а и няма дразненето отсъприкосновението с някаква тъкан. Освен това събира изтеклата кърма и може да се ползва при нужда. Абе в топ 3 на най-полезните ми покупки е това..
И все пак - срещу неразранени зърна най-ценното е правилното поставяне на бебето на гърда!

Непременно погледни тези теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12503.0;all
http://club.biberonbg.com/read.php?10,108227,108306
http://www.breastfeedingbasics.com/html/flat_inverted.shtml - техника на Хофман

Успех ти пожелавам!!

# 7
  • Мнения: 489
И аз съм с такива зърна.  Sad В началото бебето изобщо не можеше да засуче, а пък силиконовите зърна и бяха големи за устичката и с тях не ставаше. Първите 2 седмици се цедях и давах от шише ( но пробвах и всеки път преди това да слагам на гърда). Сега все още кърмя със силиконките - без проблем. Пробвах да ги махна, но без тях не става, ако изобщо успее да засуче е за малко и се ядосва като изпусне. За мен това е решението и се надявам на дълго кърмене.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 758
И аз имам подобен проблем със зърната, силиконовите помогнаха донякъде.
Това може да ти е полезно.Внимавай с масажа с хавлиената кърпа,защото май предизвиква контракции.
и аз това щях да пиша Peace
и аз съм с такива зърна, при мен проблема е че и каналите са ми запушени. имах много кърма, която неизлизаше по никакъв начин. в шейново са много ентосиазирани да карат майките да кърмят и ме подложиха на всички възможни методи, само и само да потече. да ама не. което нестава - нестава, след 10 дневни мъки и по не повече от 15мл кърма на ден излизаща от двете гърди ми дадоха достринекс за спиране, защото бях пред мастит и оперативно цепене. голям ужас беше. сега ми предстои да раждам през септември и твърдо съм решила да си спра кърмата о6те след самото раждане.
кога е било това?? На мен в Шейново никой не ми обърна внимание и двата пъти, а бях в подобна ситуация  newsm78 , добре че се обадих в Националния кабиент по кърмене и по техен съвет си изпросих инжекции с окситоцин, че да тръгне най-накрая  Tired

# 9
  • Мнения: 54
Благодаря ви много за отговорите. Значи за момента ще събирам инфо, а като напредна с бремеността ще започна и грижата за гърдите си.

Твърдо решена съм на дам всичко от себе си за да съумея да кърмя адекватно и дълго и това да е удоволствие а не мъка, както за мен така и за бебето.

Искренни благодраности още веднъж

# 10
  • Мнения: 2 746
и аз съм с такива зърна, при мен проблема е че и каналите са ми запушени. имах много кърма, която неизлизаше по никакъв начин. в шейново са много ентосиазирани да карат майките да кърмят и ме подложиха на всички възможни методи, само и само да потече. да ама не. което нестава - нестава, след 10 дневни мъки и по не повече от 15мл кърма на ден излизаща от двете гърди ми дадоха достринекс за спиране, защото бях пред мастит и оперативно цепене. голям ужас беше. сега ми предстои да раждам през септември и твърдо съм решила да си спра кърмата о6те след самото раждане.

Мила, аз бях в твоята ситуация. Абсолютно същото ми се случи, само че нямаше кой да ми каже за варианта с инжекция. Не бързай да спираш кърмата, опитай инжекция окситоцин и ако имат консултант по кърмене, говори с него.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 142
привет и аз да ти дам два съвета (доста ефикасни)

1. има силиконови зърна за оформяне на твоите зърна, които се носят преди раждане от към 3-я месец !

2. когато родиш си вземи помпа за оформяне на зърното на Chicco (преди да кърмиш) леко оформя зърното (тя не е за цедене!!!) и бебо веднага захапва

3. за компресите и оформянето с кърпа са ти казали, но тях си ги прави в банята, а с помпичката преди всяко кърмене (върши чудеса)!

Успех  Peace

# 12
  • Мнения: 2 376
В библиотеката на кърмаческия има доста полезна литература по въпроса. Също има няколко майки преминали специално обучение, за да помагат на майки с трудности. Знам, че трябва да положиш адекватни грижи още сега. Това с пешкира го забрави.
Чудесно е, че искаш да кърмиш. Сигурна съм, че с навременна и адекватна подготовка няма начин да не се справиш с лекота.   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 236
На мен една акушерка в родилното ми каза да си взема помпа на Baby Nova,която е тип спринцовка и помага за изтегляне на зърното.Беше супер евтина - 4 лв май.И наистина прави добър вакуум и е супер (поне за мен).Ако искаш опитай-поне не е скъпа.Пускам линк на подобна помпа щото не открих снимка точно на същата - http://family-bg.com/images/Chicco_BreastPumSyringe-180x180.jpg

# 14
  • Мнения: 79
Мила, аз бях в твоята ситуация. Абсолютно същото ми се случи, само че нямаше кой да ми каже за варианта с инжекция. Не бързай да спираш кърмата, опитай инжекция окситоцин и ако имат консултант по кърмене, говори с него.


Viva nova затова написах че пробваха всичко в Шейново - биха ми 2 инжекции /попринцип се бие 1 - 20 мин преди да ти донесат детето за да може дотогава да тръгне кърма/ да ама при мен и с 2 не се получи. извикаха ме в маниполационната заедно с бебето, защото явно мислеха че се лигавя нещо и не искам да кърмя, хванаха ме две акошерки, извадиха ми зърната и започнаха да се опитват да ме цедят на ръка, за да си докажат сами на себе с и че не тече. поднаха не-повече от 5 капки а аз в буквалния смисал се напиках от болка/ ама наистина се напиках не провеличавам/. тогава се хванаха за главата и казаха че такова нещо  като моето не са виждали. а пробвахме варянта да кърмя и лакоме бебе - защото моето беше лениво и не сучеше енергично, сложихме и силиконово зърно на Авент, но и то неможа да ме отпуши. беше ми много тежко, едно от болката с пълни с кърма гърди, и второ че неможах да дам най-ценното на детето си - майчината топлина.

Общи условия

Активация на акаунт