Вдлъбнати зърна

  • 10 378
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
Ох, лоша работа. Но имай предвид, че този път може да е друго. Не  е задължително да се повтори кошмара. Успех ти желая, и дано се получи! Peace

# 16
  • Мнения: 438
 И аз имах такъв проблем, който разреших със силиконовите зърна. По-късно вече разбрах, че имало някакви пластмасови дискове с отвор за зърното в средата. Можело да се носят още по време на бременността като се поставят под сутиена.  А след раждане - между кърменията.

# 17
  • Мнения: 336
Можеш да разчиташ на съветите на консултантките по кърмене, които следят темите в Кърмаческия форум, дори на домашна визита. Аз също съм с хлътнали зърна, или по-точно бях - след две години кърмене са по-големи от тези на жени с оформени зърна. Не правех нищо преди да родя, нито знаех, че мога да имам проблем, не съм използвала помпичка за изтегляне на зърната (ползвах ръчна помпа на Авент за изцеждане на кърмата), използвах доста колекторите, за които са ти писали (пак на Авент), със силиконови зърна изобщо не успях, нито ми спестиха болката в началото. Бях чела много за правилните пози и засукване и имах пристрастено кърмаче, така че според мен обхващането на зърното и по-точно на ареолата правилно е от основно значение. Гармастан и Лансинокс, или пък гелчето на Авент са средствата, с които можеш и те съветвам да мажеш зърната след всяко кърмене, за да избегнеш рагади. Ако все пак се стигне дотам (аз получих ужасяваща на едното зърно и давах само другата гърда, а тази цедях на ръка, внимателно, след всяко кърмене, може би около 2 дни, след което стиснах зъби и дадох на бебка да суче - скоро започна да заздравява), можеш да ползваш и дефламол, но го измивай старателно преди кърмене. Не се настройвай негативно предварително, всяко кърмаче суче различно, щом имаш желание, ще успееш! Аз ти го пожелавам искрено.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт