Uraaa! Плуване за бебета!!!!! - 4-та част

  • 83 719
  • 496
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 153
Донка, това е чудесна новина, дано майките и бебетата във Варна се зарадват!
Желая ти успех:)

# 151
  • Мнения: 83
 newsm78  Ако някой още се чуди дали да заведе детето си на плуване ,ще споделя че вчера ходихме на басейна и въпреки че малката имаше малко съпротива мисля че това е страхотно изживяване за цялото семейство!

# 152
  • Мнения: 6
secret girl, благодаря! Simple Smile

# 153
  • Мнения: 190
нашия бебо, кашля за втори път от както се е родил и ни препоръчаха плуване ще се свържа с Александра и аз Simple Smile

# 154
  • Мнения: 1 593
записвам се да следя

# 155
  • Мнения: 2 531
Момичета, продължават ли още заниманията на бебета и малки деца в банкя в понеделник и четвъртък? Искам да водя малкия някъде на плуване.

# 156
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
а в пловдив има ли някъде където мога да заведа малкия почти на 2 год е newsm78

# 157
  • Мнения: 49
И на мен ми се иска да започна да водя бебчо на плуване някъде. Умира от кеф да е във вода  Heart Eyes А вкъщи си нямаме вана и той няма къде да плува. От това, което чета, обаче, ми става ясно, че плуването в басейна е за по-големи бебета. Колко малки могат да са бебчовците, за да ходят на плуване?

# 158
  • Мнения: 83
Ние тръгнахме на 6 месеца,но май и по-рано може! Страхотно е!

# 159
  • София
  • Мнения: 432
А как се тръгва, drugata? И аз искам да водя сина си, и ние сме без вана Sad

# 160
  • Мнения: 1 153
Ще разкажа накратко нашето начало, сигурно има и други начини, но това е, което направихме ние: почти веднага след раждането се обадих на Александра, но тя ми каза, че най-рано започва от 40-тия ден, тогава някъде дойде вкъщи да ми разкаже това-онова и да направи първия урок - тогава и ние нямахме вана и използвахме един голям леген (мисля, 60 л беше, на Бертони, от Метро). После идва още няколко пъти за да ми покаже как да правя аз упражненията и така продължихме до към 3-4 месец, когато тя пак дойде, за да ми покаже гмурканията (пак няколко пъти, за да се науча и аз). Така продължихме до към 9-10 месец, когато започнахме да ходим на басейна.
Знам също, че Александра правеше лекции, на които може да се отиде, там тя разказа основните неща, дава много ценни практични съвети.
Също много важно е, че няма "късна" възраст за начало, просто подходът е различен.

# 161
  • София
  • Мнения: 39 921
А как се тръгва, drugata? И аз искам да водя сина си, и ние сме без вана Sad
Прочетете 1вия пост. Можете да се обадите на Александра и да си запишете час за лекция.

# 162
  • Мнения: 2
Привет и от мен на всички мамчета, които ги вълнува темата Simple Smile Моята дъщеря е вече на 11 месеца, но още в седмия я заведох на море и искарахме там повече от месец. Веднага щом видя морето се втурна към него и с голям кеф се срещна с водата!! Голямо пляцикане падна Laughing Бързо започна да се отпуска по гръб във водата (аз, разбира се, я държах), гмурках я за секунди - беше като мъничка русалка, сама си се разхождаше във водата..  Laughing И така.. реших, че плуването трябва да продължи и като се приберем в София. Следях темата, понеже не знаех как да започнем и къде, и се свързах с Александра. Взех си индивидуален час преди месец и тя ми даде насоки как да продължим - общо взето повечето неща ги бяхме открили сами с бебка, но все пак ни бе от полза. Иии.. оттогава насам все не можем да се закараме до Банкя, чакаме хремата да ни мине и ще сме на линия! Party Исках да споделя всичко това за майчетата, които се чудят как и кога да започнат. Според мен - колкото по-рано, толкова по-добре! На морето имаше деца на 11 месеца, на 1,5 г и други.. които плачеха от страх при контакт с водата, по мои наблюдения - колкото по- голямо е детето, толкова по- трудно се отпуска, а и се губи рефлексът на задържане на въздуха при допир с вода (Мони я гмурках и се дивях как си задържа въздуха по няколко метра!). Дано да е от полза на някой това, което споделям Heart Eyes
И така.. сега и аз имам едно въпросче към ходещите на плуване при Александа в Банкя - има ли още плуване там, изобщо есента ще продължи ли да има плуване? Peace Hug

# 163
  • Мнения: 1 153
Да, има все още ,обикновено басейна не работи януари и февруари, но най-добре е да звъннеш за конкретния ден, когато решите - всичко се случва, аварии и т.н. и не си струва разкарването.

# 164
  • Мнения: 162
Искам да попитам в кои градове има такива курсове?На нас ни е още много рано,но живот и здраве след време, бих искала моето бебче да не се притеснява от водата и да се чувства спокойно в нея.Най-близкия град до Шумен май е Варна,където се провеждат тези курсове,но чува ли се нещо и за нашия? newsm78Все пак има още доста време.Гледала съм такива клипчета и съм много очарована.

Общи условия

Активация на акаунт