Стевия спечели делото и се връща свободно на пазара

  • 24 607
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Сладката билка „СТЕВИЯ” отново ще се продава в аптеките, дрогериите и магазините за диетични и здравословни храни. "Цветелина" ООД спечели дело пред Върховния Административен съд на РБ, като доказа че нейните продукти „Стевия” са напълно безвредни и отговарят на всички изисквания на Европейското и Българското законодателство за хранителните добавки, с което забраната за разпостранението на „Стевия” в търговската мрежа на страната беше отменено. Подробности може да прочетете в http://tzvetelina.com/

# 1
  • Мнения: 3 550
Това ми мирише на реклама. Потребителят е регистриран, само за да пусне този рекламен пост.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
реклама или не - информацията е важна!!!

радвам се, че Стевия ще бъде пусната пак на пазара.

# 3
# 4
  • Мнения: 2 176
 newsm10
Поздравления!

# 5
  • Мнения: 79
А за какво е все пак тази хранителна добавка - но моля за отговори от хора, които са я ползвали и освен това имат повече публикации тук във форума.

# 6
  • Мнения: 936
Тя е естествен подсладител, по-силен от захарта и напълно безвреден.
Аз я имам на прах от Австрия, зелена е на цвят.

# 7
  • Мнения: 79
Тя е естествен подсладител, по-силен от захарта и напълно безвреден.
Аз я имам на прах от Австрия, зелена е на цвят.

Благодаря   bouquet

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
е не винаги е зелена Wink
моята си е бяла Peace

# 9
  • Мнения: 936
е не винаги е зелена Wink
моята си е бяла Peace
Аз описах моята... Grinning

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте отново,

Действително се регистрирах, за да публикувам тази информация. Продукта е изключително полезен, напълно безвреден и качествен.Работя във фирмата, която я произвежда. Иска ми се тази информация да стигне до хората, които се интересуват от здравословно хранене, алтернативни методи на лечение и профилактика.
Сега се регистрирах, но си признавам, че доста често, бродя из темите на форум бгмама намирам отговори на какви ли не  въпроси и проблеми. Така че се надявам да ми простите рекламата, която в случая е с чисто информативна цел.
Аз самата ползвам „Стевия”, харесва ми вкуса и сладостта й. Подслаждам с нея чай, мляко, правя сладкиши и кремове. Но задължително по рецепти, които са разработени специално за подслаждане със Стевия.  Ако  желаете мога да предложа рецепти или да дам линкове рецепти със Стевия.

# 11
  • Мнения: 3 550
Може ли да предизвика алергии? Не срещнах информация в страницата, посветена на това растение.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз искам да попитам има ли я в течен вариант?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 529
Наистина, страхотна новина Party! Приемам го като "светлинка в тунела"!

Откъс от "Световната конспирация срещу здравето": "...През 1992 г. FDA забранява да се внася стевия - билка, използвана като подправка в много страни по света. През 1995 г. FDA разрешава стевия да бъде внасяна в страната и да се продава като хранителна добавка, но не и като подсладител!
    Стебия е вечнозелен храст. Листата му са били използвани от векове като естествен и безопасен подсладител от хората, живеещи в Парагвай и Бразилия, и съдържат вещество над 200 пъти по-сладко от захарта. Билката подпомага метаболизма на захарта и за разлика от аспартама е полезна за болните от диабет. Но тя не може да се патентова и затова фармацевтичните компании не желаят нейната конкуренция. Освен това най-малкото е и безвредна!
    В безпрецедентен акт FDA заплашва фирмата Stevita Со., която внася стевия в САЩ, с търсене на отговорност по съдебен ред заради това, че разпространява литература и брошури за растението и продукта, приготвен от него! Според американската конституция в САЩ всеки има право на свобода на изразяване. Но Джеймз Лахар, служител на FDA, изпраща факс до фирмата, в който визира унищожаването на 2500 бройки от "обиждащи" книги на компанията, в които се дават готварски рецепти и разяснения за стевия. В писмото се заплашва, че ще бъде направена инвентаризация на Stevita Со. и че ще бъде лично наблюдавано унищожаването на готварски книги и други публикации във връзка със стевия, за да са сигурни, че заповедта им е изпълнена..."


Тана, би ли споделила Stevia Rebaudiana откъде я доставя твоята фирма? Че от сайта така и не разбрах. За билката пише, че е многогодишно храстовидно растение, срещащо се в естествен вид в североизточен Парагвай и съседните области на Бразилия. От там ли я доставят? Или в БГ също може да вирее? Извинявам се за глупавия въпрос, но просто изобщо не съм наясно с тези неща.

# 14
  • Мнения: 627
Аз пък искам да знам какви са мотивите на съда, за да отсъди във въша полза. Дали сте доказали качествата на продукта, или поради някакви процесуални нарушения е отменен административния акт, с който се забранява разпространението на продукта. Моля, дайте номера на делото или сканирайте решението. Мерси

Общи условия

Активация на акаунт