СЪЛЗИ НАД БОСФОРА- цената на саможертвата - 3 тема

  • 24 030
  • 438
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 56




Лале(Едже Услу )-детски лекар ,е щастливо омъжена жена обичаща съпруга си и двете си деца.
Заедно със съпруга си Еге(Синан Сюмер ) - писател в една продуцентска къща и двете си дъщери , живеят щастливо отдалечени от всички проблеми. До деня ,в вкойто с едно леко замайване на главата ,живота на Лале се превръща в кошмар.

Отивайки в болницата в която работи и по настояване на приятел от медицинският университет , специалист -мозъчен хирург Атеш (Гйокхан Тепе) , се подлага на контролни прегледи. След което разбира , че има тумор в мозъка и времето , с което разполага е много малко.

Зейнеп( Бурджу Кара) е детската учителка на давете момичета на Лале -Едже и Наз.
Зейнеп , претърпява заболяване , в последствие на което не може да има никога деца и все още преживява трагедията.
Преди няколко години , именно поради тази причина се разделя с човека , който обича до полуда и се разминава с женитбата.


Заболяването на Лале , коренно ще промени както нейния живот, така и на семейството и .., на Атеш....и на Зейнеп....


В главните ролите : ЕДЖЕ УСЛУ , СИНАН СЮМЕР , ГЬОКХАН ТЕПЕ И БУРДЖУ КАРА

Продуцент : ЯМУР АЖАНС - ОСМАН ЯМУРДЕРЕЛИ

Режисйор : ХИЛАЛ САРАЛ

Сценарист : ЙОЗГЮР ЕВРЕН ХЕПТЮРК

Музика : ГЮНАЙ УЙСАЛ


В ролите : СЕДА ГЮВЕН ( ЕДА ) , САИТ ГЕНАЙ (СЕЛЧУК) , ФАТМА КАРАНФИЛ (УЛВИЕ) , ТАНСЕЛ ЙОНГЕЛ ( КЕРИМ ) , АЙДАН КАЯ ( ШЕЙДА ) , ЕБРУ БИЛИНГЕН ( ПЪНАР ) , ЪШЪК АРАС ( АДИЛЕ ) , БЕЛИЗ ИНАЛ ( АЙШЕ ) , ГЙОКХАН АЙДЪНЛЪ ( БЕРК ) , СЕЙФЕТТИН КАРАДАЙЪ ( КАСЪМ)

Деца : КЮБРА АЙЧА ТУРАН ( ЕДЖЕ ) , ЧАЛА ШИМШЕК ( НАЗ ) , ЕДЖЕ БОСТАНДЖЪ ( ЗЕЙНЕП - АСУ )


Линкове, от където могат да се теглят серии:


ЕПИЗОДИТЕ В BANANABG.COM
ЕПИЗОДИТЕ В LAPACHE.İNFO
EПИЗОДИТЕ ВЪВ VBOX7
ЕПИЗОДИТЕ В ЗАМУНДА
ЕПИЗОДИТЕ В YOUTUBE
EПИЗОДИТЕ ВЪВ VBOX7 (HQ)
ЕПИЗОДИТЕ В BGSHARE.COM




Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 09:28 от krasimirag

# 1
  • Мнения: 2 631
  bouquet благодаря за темата!

# 2
  • sofia
  • Мнения: 56
аааааааа, не в такава обстановка , аз не бих останала вече в къщата на ЕГЕ. Да децата са на леле , но не требваше така да и говори.

# 3
  • София
  • Мнения: 581
Леле прекали такива тежки думи никой не заслужава.Определено симпатизирам на Зейнеп,макар че и тя на моменти не е права,а и мястото й вече не е в къщата.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 56
Леле прекали такива тежки думи никой не заслужава.Определено симпатизирам на Зейнеп,макар че и тя на моменти не е права,а и мястото й вече не е в къщата.
напълно съм съгласна с теб.
не требваше да се връща още първия път като си замина. За нея всеки ден прекаран в къщата е мъка.
Ох , ама и лалето май незнае кво иска. Искам да си ми приятел винаги и му ляга на рамто . Горкия Атеш, никакъв шанс , а големи надежди.

# 5
  • Мнения: 5
на кой ли ще оставят децата?Аз съм на страната на Леле,много ме дразни Зейнеп,бърка се където не й е работата и постоянно повтаря "дъщерите ми",започна да се вманиачава...   Stop

# 6
  • Мнения: 0
Абе как свърши серията.То и тогава май е краят,но ме интересува,защото кабелната спря точно,когато еге отиде и хвана ръката на Леле.Какво й каза?
И някой ако знае на кого ще дадат децата,да напише с ББ или на ЛС.
Благодаря предварително.

# 7
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! Много се радвам, че има с кого да споделя. Аз страшно се зарибих по този сериал от сцената, в която Зейнеб подкара колата с двете деца под носа на майка им. Честно казано, ако можеше да се скача в телевизора, в този момент Зейнеб драстично щеше да оплешивее Joy! А аз активно се загледах.
Аз приемам много лично филма, защото съм преживявала това, как майка ми буквално се разпада пред очите ми в резултат на тежко заболяване и за мен ситуацията хич не е далече от реалността, каквито критики съм срещала за сериала. И именно детайлите в такава ситуация са страшни, жестоки и оставят белези в сърцето и съзнанието на едно дете, които никога нищо не може да заличи. И от тази именно гледна точка се моля Господ да не дава да се изправям аз или някой друг пред избора на Леле. Защото и тя го знае- и като дъщеря, и като лекар. Лесно е да коментираш и осъждаш, когато не си го виждал с очите си. Естественно, във филма всичко е хиперболизирано, иначе няма да има толкова серии.  Не оправдавам единствено факта, че Леле не сподели със съпруга си.  А за Зейнеб, без да искам по никакъв начин да нараня чувствата на момичетата, които са и фенки, със сигурност вие пък виждате нещата от гледна точка, която аз не познавам, но уважавам, за мен тя е една изключителна егоистка и лигла, на моменти доста лицемерна и манипулативна, която е свикнала светът, състоящ се от мама и тати, да се върти около нея. Смятам, че тя е излишната в цялата схема. Нагло и безумно е да си мислиш, че можеш за няколко месеца да заемеш мястото на жената, която със тялото си е създала и износила две деца, отгледала ги е и им е създала дом. Говоря за героините, иначе актрисите прекрасно изпълняват ролите си  Heart Eyes

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 521
Айде пак Зейнеп  на топа  Mr. Green  Не ,че и тя не ги върши едни  ,ама като стане напечено и все тя го отнася.Принципно не е права според мен да и се" свидят" децата ,много по-хитро щеше да е от нейна страна да е в добри отношения с Леле,но работата е там ,че те не спорят за Еге ,а  за децата Rolling EyesПросто няма как Зейнеп да спечели битката при положение ,че майка им иска да е с тях . Rolling Eyes

Еда пък и тя - боли ,сърби ,драго ми е  Wink


Леле си е права ,тя е им е майка ,лоша -добра  ,тя е единствена .Добре ,че поне си оправиха отношенията с Едже .

# 9
  • Мнения: 4 370
Цитат
която със тялото си е създала и износила две деца, отгледала ги е и им е създала дом.
[/b][/color]

И след това го е разрушила с необмислените си постъпки този дом.
Не мога да запомня и сцената,когато Лале потегли с колата,а децата тичаха боси и викаха "мамо"  Sick Ееее,а после защо децата са травмирани и мислят,че ги е изоставила  Crossing ArmsКакво друго да си мислят  newsm78
Ляле нарушава брачната клетва с постъпката си.Там се казва "...и в радост и в мъка, и в здраве и болест..."По-голямо предателство към съпруга си не мога да не отбележа!
Чудя се,защо тя нито веднъж не си помисли,какво ще стане ако тя получи попечителство и след това се разболее отново  newsm78 Тогава какво ще направи,ще върне отново децата на Еге или ще я гледат и ще се травмират от състоянието й  newsm78
Отново се убеждавам,че Лале е много първосигнална и безпардонна-иска в момента да е на нейното и въобще не гледа в переспектива.Тропва с крак и да е на нейното,друго мнение и желание не е важно  ooooh!

# 10
  • Мнения: 239
на кой ли ще оставят децата?Аз съм на страната на Леле,много ме дразни Зейнеп,бърка се където не й е работата и постоянно повтаря "дъщерите ми",започна да се вманиачава...   Stop

Абсолютно съм съгласна с теб Peace Тук повечето я защитават Зейнеб, но на мен ми е много непоносима последните серии. Просто прекали с всичко. Нито Еге е влюбен в нея, нито децата ще я заобичат като майка, защото те си имат такава. Не знам как може да се опитва да ги отдели от Леле #Cussing out

А иначе и другите ме дразнят, да не ме нападнете сега ама Леле това, ама и Еге еди какво си. Всеки допуска грешки и честно казано всички ме дразнят, но Зейнеб най-много #2gunfire

# 11
  • Мнения: 4 370
Някой в края на миналата тема,беше написал,че Зейнеп е лицемерна мащеха!
Еееееее и на това ,ако му викате мащеха ......Според мен тя искрено обича децата.
Има примери на биологични майки,които въобще не се гржат за собствените си деца и имат отвратително отношение към тях.

# 12
  • Мнения: 239
Някой в края на миналата тема,беше написал,че Зейнеп е лицемерна мащеха!
Еееееее и на това ,ако му викате мащеха ......Според мен тя искрено обича децата.
Има примери на биологични майки,които въобще не се гржат за собствените си деца и имат отвратително отношение към тях.


Така е, но нейното вече става вманиачаване, тотално откачи и не мисли вече за децата, а за себе си повече. И тя постъпва егоистично като иска да ги отдели от майка им и да са си за нея.

# 13
  • Мнения: 657
Тази Зейнеб ме дразни страшно в последните серии. Как така ще си позволи да не дава децата да говорят с майка си.Една вечер Леле се обади и тя каза че току що са заспали.
Най много ме дразни Керим от целия сериал.Шейда горката направо я съжалявам с тази майка.

# 14
  • Мнения: 0
Мога ли да попитам как да гледам днешния епизод, че го изпуснах? Има ли го някъде?
Мен Керим също ме дразни..имам чувството, че е някой психопат..

Общи условия

Активация на акаунт