Изнервят ли ви децата ви?

  • 6 838
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 100
Пребивам го от бой братото и не ма бара минимум 10 минути. Днес братовчедката дошла на гости и лепната от горе ми, ама тя с едра шарка и разбирате ли, навира се отгоре ми да ме целува Sick   и едно гръмогласно ми крещи, та ще ми пукне тъпанчетата, брат ми да си покаже и той магариите скочи върху мен и аз побеснях хванах брат ми и го наритах яко по мъжката гордост Flutter  И се пооплашиха, ама пак ми скочиха...кво да правя не знам.. аре брата ще го начупя от бой, ми как да ступам ся чуждото дете newsm78

# 61
  • Мнения: 5 622
Еми...аз вчера ревах от безсилие.Не стига,че мъжа ми ме ядосва,ами и детето ме довършва.Пък и кучето изорало двора........... #2gunfire

Не знам за другите деца,но моето е ужасно трудно,а ме е страх,че и по-зле може да тсане.Нали знаете приказката"винаги може да бъде по-зле..."

Изнервя,е меко казано...........

# 62
  • Варна
  • Мнения: 5 532
Прочетох нописаното от теб на съпруга ми и се смях със сълзи.
 Колко познато звучи. Сякаш за нас е написано.
Миналата вечер се канех аз да пускам такава тема. Направо вече съм на края на силите си. Изнервена съм до крайност из дома непрекъснато се носят крясъци. За сега основно белите ги прави щерката и понякога направо ми се плаче от безсилие да и налея малко разум в главата. Нито с добро нито с лошо успявам да стигна до нея. Накрая пак направя това, което си е наумила. За сега няма изгледи да стане това кротко и възпитано дете, което си представях, че ще имам, уви.
И от всичките бели, глупости, хленчения, крясъци, най-неприятно ми е мрънкането. Като вземе да мрънка и направо не знам какво да правя. Решавам проблема или със силови мерки или с подкупи и обещания, но уви всичко е временно до следващото мръън -мръън.

# 63
  • Мнения: 5 500
Афродита, мила, нали за второ се беше замислила! Ти, ако си лоша майка с твоето спокойствие, аз съм направо ужасия... .. Когато яхна метлата, детето изпада в стрес и после всичко рефлектира отново върху мен, а и тя е по-кротка, като сме двечките. Но като сме пълна къща си продава номерата, защото знае, че все някой ще и се върже. След един час, прекаран с нея, баща и, който е по-спокоен от мен по принцип, започва да и се стряска, което изнервя мен, а като се намесят и бабите и започнат да ми дават акъли как да я гледам, направо изперколясвам и, вместо да се нервя от тях, се изнервям от нея. ... Вземе ли да ми прави челни стойки и да блъска лъжицата, направо ми иде да и отвъртя някой шамар. И в следващият миг се чувствам майка-садист, че изобщо съм си го помислила. Знам,че оттук насетне номерата и ще стават все по-разнообразни и се моля да имам търпение. Иначе- ще трябва да резервираме един етаж в психиатрията, само за нас. Предлагам следващата мамешка среща да назовем "Почивка за мами в луксозното ВИП- отделение на Варненската Психиатрична Клиника- всеки вторник на успокоителни, арт-терапия(макар, че шопинга действа по-добре  Mr. Green) и групова терапия. За пълна почивка на изнурените мамешки души се грижат балет Максимус."  Mr. Green
Второто го почваме в началото на следващата година, ако е рекъл Господ. Щото ако още чакаме просто няма да имам нерви след две години.
Цвети много си права, обаче как ви се виждам спокойна направо не знам, аз си мисля, че треперя от нерви вече Sick
Додо, чудесно те разбирам! За мазалото по време, а и не само на хранене просто равен няма. Писна ми да ходя по трохи, по пет пъти да чистя пак ще е невероятна кочина.
И понеже не може да говори още, а само пуска една думичка и върви гадай к`во иска да ти каже! Тате? - Тате отиде на работа! Той-Дааааа!    Алу /Луиза/?-Да, сега отиваме да си играете с Луиза! Той-Дааааа! Това се повтаря около десетина пъти в колата, докато накрая заспива! Леко го измъквам от столчето в количката и имам възможност да пия едно кафе, като се моля в кафето да има по-малко високоговорители и телефони да звънят за да спи колкото може повече.

Донякъде се успокоих, че все пак детето ми е нормално, аз май не чак толкоз #Cussing outАма това е само до някъде, бял кахър. Щото малък човек-малък проблем, голям човек-голям проблем. Сигурно и на мен ще ми се наложи да обяснявам "проблемите за световния мир" newsm78 Mr. Green
Едно е сигурно - ще ходи на детска градина!
Второ - ще си купя една книга!
Трето - веднъж седмично ще го заточвам на майка ми за да мога да дишам спокойно!
И четвърто - поне веднъж на две седмици ще ходя на дискотека!!! Хасан и той е човек!

Много ви благодаря на всички, сега поне знам, че не съм сама в лудостта си  bouquet
Пък Цвети, идеята ти е супер, с едно допълнение: ДА НЕ СЕ ГОВОРИ ЗА РАЖДАНЕ, ДЕЦА И ХРАНЕНЕ!!! Само за мъже Mr. Green Mr. Green Mr. Greenи магазини Hug!

# 64
  • Мнения: 1 283
МАлее,мами аз си мислех 4е само в къщи е лудница ама сега съм по-спокойна! Mr. Green Нашия батко е на 5 и кусур и е дивак и половина,особено след завръщането си от 3 месе4ното глезене при бабите в БГ. ooooh! Rolling Eyes Беше ми много мъ4но без него,но то4но след два дни от пристигането си ме накара да крещя. smile3511 Не 4ува и не възприема каквото и да му кажа и аз естествено отка4ам!КАто каже да му се купи нещо и направо е способен да ме набие в магазина,ако не стане на неговата! smile3514
Днес например ми каза,4е ако съм продължавала да го нервя щял да си вземе билета и да си заминавал! Shocked Shocked После пък :"Ти до одеве слушаше,пък сега пак запо4на да се лигавиш!" Shocked

# 65
  • София
  • Мнения: 2 262
Да кажа първо на Афродита, че ако го бях писала аз, нямаше да е толкова точно, само че моя син е малко по-голям на 2 и 10 месеца. Освен всичко което си описала, моето МУЛЕ копира всичко лошо, което може да види и запамети в градинката, сега се е научил от един друг хубостник да изкрещява на разстояние от мен, когато не става неговата. Застава като един самотен гларус до съседната пейка и започва да надава същите пронизителни писъци и да ме гледа реагирам ли, изчаква малко и пак, и така докато започна да чуствам как лекинко подлудявам и ми иде ДА ГО ДОКОПАМ и усмъртя най-малкото. Понеже ние двамата се гледаме сами и съответно ходим навсякъде двамата, като започнеш от тоалетната с неизменните въпроси, един от тях непрестанно актуален е: "Мамо ти имаш ли буба и защо нямаш", на който съм отговорила най-малко 300 милиона пъти до ходенето при гинеколожката вчера - с надничането - защо тая леля сега ти бърка еди къде си и т.н. искам искрено да ви кажа, че се чуствам така, както ако някой друг извършваше насилие над личността ми и най-интимното ти. Незнам дали е уместно да кажа вече ЩЕ ПОДЛУДЕЯ, по-скоро ПОЛУДЯЛА СЪМ и понякога, особено в случаите които е описала МамАм за съботното събуждане(което много ме разсмя и ми е до болка познато) ми се налага да си повтарям, че той оживя благодарение на тази си жизненост и сила, и тогава единствено в тази си мисъл, какво щях да правя без него и как нямаше да има кой да ме подлуди до това да си приказвам самичка, разбирам колко съм щастлива, че го има. За край ще кажа само, че това може би е най-хубавото, което ни се случва в живота ни, нашите собствени ГРОБОКОПАЧИ, които с това че ни подлудяват ни правят щастливи. ЗАЩОТО ГИ ИМА.
АФРОДИТА искрено ти вярвам за състоянието в което си и аз съм на същото дереже и мнооооооооооооого ама мнооооооооооого викам.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 605
На мен ми става смешно и малко гузно, когато приятелки и колежки тръгнат да ме хвалят, колко спокойна и търпелива майка съм била. Ако ме бяха видели как бременна в шестия месец  с второто скачах на едно място, тръшках се и виех само и само да не удуша първородния щяха да се смаят...

# 67
  • София
  • Мнения: 3 328
..."Ти до одеве слушаше,пък сега пак запо4на да се лигавиш!"... Shocked
Мдам...и аз така се шокирах онази вечер, когато невинното ми детенце с невинен поглед и тон, след като ми беше обяснило колко наложително е да му пусна за милионен път филмче за Том и Джери на компютъра, и как като го изгледа /за около час време/, ще си легне, вдигна веждички и ме попита благо: "Мамо, разбрахме ли се"?...Да плачеш ли, да се смееш ли?...

# 68
  • Мнения: 5 647
Изнервя ме, когато започне с безкрайните си искания и при всеки отказ от моя страна, започва да реве и да се тръшка. Изнервя ме, когато докато се храним започва да хвърля от лиготия храната под масата.
Има доста неща, които ме дразнят, но го отдавам на възрастта, в която е дъщеря ми.

# 69
  • Мнения: 1 100
Оххх, тая тема все я чета "Изневеряват ли ви децата ви?" Crazy

# 70
  • Мнения: 660
Процедура по събуждане на родител

Кротка съботна утрин. Всичко живо, дори РОДИТЕЛИТЕ спят. ЗВЯР 1 си отваря очите в 5,30 и ревва с все сила. РОДИТЕЛЯТ ОТ МЪЖКИ ПОЛ бива изритан в полусънно сътояние, за да укроти глада му. Прави мляко и сменя памперс спейки. Връща се в леглото да си досънува приятния ергенски живот.

...................

Започва поредния спокоен ден.

Mного добро hahaha целия постинг де....

# 71
  • Мнения: 955
Ако знаеш колко ми олекна, че не само нашето диване е такова.  Laughing Rolling EyesКато му се скарам, той вади един влажен поглед и ме целува. Ако съм права, също ме целува, само че тогава той е на височината на едно място, което предпочитам баща му да целува. И понеже виждам, че няма смисъл да му се карам по 100 пъти за едно и също нещо, стигнах до мъдрото заключение, че по добре да скрия всичко което не е за игра и да залепя всичко с тиксо, а да го оставя да опознае  света без да му се карам. Обаче има моменти, когато наистина и на мен ми избиват балансите и крещяяяяяяяяяя #Cussing out

Последна редакция: пт, 02 сеп 2005, 12:39 от Чимихумухуму

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз често се майтапя, че искам да го запиша на седмична ясла...
Много ме изнерва, лежи по улиците, по калта в кочината. Да живеят яслите

# 73
  • Мнения: 1 220
 Не, не ме изнервят, случва се да съм уморена, но изнервена не! Да не си помислите 4е децата ме слу6ат от сутрин до ве4ер! Неее! Мърлят и по време на ядене и без ядене, синът ми е на 6 г и поне на едно от храненията  задължително изсипва 4ашата със сока (айрана или каквото е там) на масата, дъщеря ми пък иска да се разхожда а аз да я храня в движение. На пода нямам нищо за да мога да го мия поне 3 пъти на ден, за шума който вдигат могат да кажат съседите, 4е аз съм толкова свикнала с него, че като е тихо ми е търсене! Големият ми отговаря, малката о6те не , за6тото не е проговорила, вси4ки имат претенции и мнение, почти винаги различно от моето! Ама това е деца!

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 336
ах, как ме изнервя само - аз работя, а малкатаходи от 1 години на ясла, ама къщата ми е на вили и могили - като дойде събота ми идва да взема едно гребло, за да изрина
а иначе е ужасен инат - никога не иска да ходи натам, закъдето съм тръгнала и задължително ляга на земята и започва да се тръшка - упражнението ми е любимо, когато нося 2 торби с пазар
на площадката освен да се бие с децата друго не прави - след половинчасово стоене на пясъка (аз заедно с нея, защото иначе реве) има поне 3 разплакани деца, посипани с пясък, фраснати с лопатка или одрани
на всичкото отгоре най-обича да бяга от този, с който е навън - най-вече на баба си
признавам си - понякога почти не ми идържат нервите, има случаи да я ошамаря или прибера скоропостижно
ама си лекувам нервите като я приспя си сипвам 20-30 грама нещичко и се наслаждавам на тишината и спокойствието

Общи условия

Активация на акаунт