Отговори
  • Мнения: 124
Мили майки,скъпи жени,мили хора пишещи и помагащи едни на други,искам да ви разкажа историята на едно момиче от Ямбол което е пациент с таласемия майор.
Това заболяване се третира с два типа терапия, едната е с препарати разграждащи излишъка на желязо в организма,което е с цел да не се товарят сърцето бъбреите и черния дроб в следствие на другия тип терапия която е кръвопреливане на всеки 25 дни на еритроцитна маса за да се синтезира хемоглобина в организма.
Двете терапии са специфични и взаимсвързани,
ако не се прелива кръв навреме хемоглобина на тези пациенти който е по нисък от на зрав човек рязко пада,за целта е необходимо кръвопреливане на качествена еритроцитна маса, която е взета от донор дарил кръв през амплитуда не по малко от два до три месеца.
Защо ви разказвам това?
Първо защото проблема с донорите в БГ е налице,всеки сблъскал се с нужда за кръв при каквито и да е обстоятелства знае какъв е реда на заявката и получавнето и,
за тези които не знаят ще се опитам накратко да обясня:
Например утре недай боже ме блъсне кола и се озова в пирогов,наложителна ми е животоспасяваща операция,свързана с кръвопреливане,лекарите задържат манипулацията казвайки на близките ни спешно да си търсят донори,те съответно тичат насам натам говорят с роднини колеги приятели,и ако случайно този кръг е тесен се принуждават да платят на ромите пред кръвните центрове.
Да, обаче тези роми там са дарили преди месец и в този случай кръвта не само не е възтановена като количество но и като качество,което в случаи на нужда за кръв от пациенти на таласемия става безсмислено,но...кой да разбере кога точно този на когото платим е дал кръв преди повече от два месеца,съответно се налага да се търси пак през две седмици,защото еритроцитната маса от такива донори не е качествена и....
Ето ви омагьосан кръг,
Още веднъж искам да акцентирам защо ви разказвам това
Ще ви разкажа историята на това момиче от Ямбол която ми я сподели днес,не не направо ще ви я дам така както ми я написа,момичето е кръвна група 0-
Рядка и това се превръща в кошмарен проблем за нея и нейното семейство
Вижте какво ми написа тя:
"Здравей,
Аз кръвопреливам на 20 до 25 дни по 2 до три сака       
в зависимост колко ще намерим аз и кръвния център в Ямбол,а когато може и Стара Загора помага.Влизам на кръвопреливане с много нисък хемоглобин,към 70, навярно защото кръводарителите  ,които намирам в повечето случаи са Роми,които дават много често  кръв и съответно тя не е наситена с еритроцитната маса която  е необходима за да поддържам хемоглобина.
В повечето случаи ми се налага да опирам до тях,тъй като те са най достъпни донори,чакат пред кръвния център нуждаещи се като мен и им плащам за кръвта колкото поискат,в моя случай  60 лв      .
Това се налага защото в кръвния център в Ямболми казват че  не могат да предоставят кръв поради липса на кръводарители и поради тази причина съм принудена да си я търся  сама както намеря за добре, 
И така всеки месец преди датата на която трябва да преливаме  даваме си заявка за кръв и ако няма до датата се започва отново  търсене на донори.
Когато дойдат датите на мен и семейството ми ни се изправят косите, защото наистина вече няма откъде да намираме хоракоито да дадат дори и при все че я плащаме                                                               ............................................."
Мили хора не знам какво да кажа,не само че не трябва да си плащаме при нужда за кръв,а и сме принудени да го правим.
моля ви подайте ръка на това момиче,тя е 0- кръвна група,дотатъчни са 12 доброволци които да даряват 2 пъти в годината всеки един от тях в последователни месеци,свържете се с мен за да ви дам координатите на това момиче,
Колко по 60 лева на месец трува човешки живот,Хора в Ямбол.ще за богатеем ли с 60 лева ако дарим капка човещина за да спасим човек  в беда,що за бога при все че сме се възпитавали с човешки ценности стигаме до това да дарим за 60 лв кръв,
Аз дарявам, да,платен дарител съм, но миналата година станах платен защото само това беше начина според информацията ми да обслужвам пациенти на таласемия,НО Държавата ми плаща 40 лв на манипулация а тази сума аз решавам  да я даря за друг в беда.
Моля ви хайде да подадем ръка на това момиче,пишете ми на лични за да ви свържа с нея.
Помогнете ми да и дадем надежда и шанс да не се сблъсква с кошмара да моли за капка кръв дори и да си я плаща

# 1
Само от Ямбол ли може да са кръводарителите за това момиче? Аз съм 0-. И без това от една седмица ме гложди да ида и да даря кръв, ей така не за някой конкретно. Мога ли да отида и да даря за нея?

# 2
  • Мнения: 124
от Ямбол е най -удобно за да не се пътува ,но ако е възможно и в Стара Загора само че трява да разерем кога е на лръвопреливане,
Гост,свържете се с мен за да направим контакта.
А ако сте от София и искате да дарите за децата с таласемия тук пак ще ви обясня подробно,
скайпа ми е ani.lucky телефона ми е:0894203285казвам се Ани,
момичето прелива в Ямбол,но понякога може да се достави кръв и от Стара Загора ако намерим редовни дарители за нея, Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт