Иван или Йоан

  • 5 424
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Решили сме да кръстим детенцето на двете баби с име Иванка. Иван и Йоан са едно и също име, празнуват на 07.01 на празника на светеца Йоан Кръстител. Живеем в Англия и не мога да преценя кое от двете ще звучи по-добре извън България, а и Йоан няма галено име (не че държа на такова, на мен не ми звучи грубо за бебе цялото име, но бабите от сега си кълчат езика с Йоанчо - което ми звучи смешно). На мен лично Йоан ми харесва повече, но май Иван ще звучи по-малко странно на английски.
 И възниква подвъпрос за изписването тогава. Evan може би, за да го произнасят правилно, иначе Ivan ще го разчитат като Айвън  Crazy

 Благодаря предварително, ако някой реши да сподели мнение.
 

# 1
  • Мнения: 560
Имам познати момиченцето се казва Йоана.На галено и викат Йончи или Йони.Живеят в Испания и тамошните я наричат Йо.Иначе английското звучене на Иван не е лошо  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 046
Ами трябва да прецениш наистина как ще се пишат двете имена с латинските букви иначе и двете имена са си хубави.

# 3
  • Мнения: 70
На мене лично по ми харесва Йоан, даже имам приятел французин, който се казва така и всички му викат Йо, а приятелка имам Йоана викат й Йоли. Така че за краткото име само си идва  Grinning

# 4
  • Мнения: 14
На мен лично ми харесва много Йоан.Можеш да кажеш на бабите да не му викат на галено или да го съкратите,както на теб ти харесва!Аз бих  му викала така-името е прекрасно,защо да го умалявам Hug

# 5
  • Мнения: 399
И двете имена ми харесват еднакво. Peace А що се отнася до звученето на "Айвън" мисля,че е супер!  Grinning

# 6
  • Мнения: 14
Аз по принцип съм за българските имена и бих предпочела Иван!Но вземайки предвид факта,че живеете в чужбина,може би Йоан е по-подходящо!

# 7
  • Мнения: 4 555
Йоан ми харесва много повече.
Иначе английското Ewan също е хубаво. Звучи доста близко до българското Йоан.

# 8
  • Мнения: 71
Сигурно Йоан ще остане, като се има предвид, че баща ми е Йордан, с един куршум 3 заека 2 баби + 1 дядо). За горкото следващо дете няма да останат роднини, на които да се кръщава.  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 44 283
Йоан.

# 10
  • Мнения: 23 271
Йоан.Simple Smile Леко раждане.

# 11
  • Мнения: 19
И на мен Йоан ми харесва повече. Даже и ние го имахме за вариант ( само че щяхме да кръщаваме на баба - Йорданка ).

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Йоан е страхотно, а на кратко става Йони и Йо.... Аз също живея в UK, но смятам да си кръстя детето както си ми харесва (избрали сме Десислава), защото тук така или иначе пак ще и казват както им скимне  Grinning .
Желая ти леко раждане и здраво бебе!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Иван.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Иван Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт