подсъзнанието може всичко 13

  • 77 237
  • 456
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 674
Мише, благодаря за темичката!  Hug Чудесно си я оформила!   bouquet


Вела...благодаря ти за филма отново, със Замунда ще е по-лесно.  Hug Нямам регистрация там, но синчето има и ще ползвам неговата  за да изгледам филма...и благодаря за сладката картичка с анеглчето!  Heart Eyes

eldivine, nikolexa... HugПросто споделих какво пише в книШките  и какво са казали инструкторите , когато сме водили групови медитации  Peace

Ние европейците наистина нямаме традиция  и си мислим, че знаем много  за медитирането  и йогата, но тези техники навлезнаха при нас  чак в края на 90-те години. Освен това медитациите са над 500  ...а и много повече вида. Доверявам се на старите школи, които имат опитност много по-дълга от нашата, европейската  Hug



Ето и нещо интересно, което потвърждава , това което са казали индийците  
 40 Йога Сутри - Духовна Хата Йога

40 Йога сутри:


С25. Йога е медитация – истината е отвъд ума. Ако намирате противоречия в този текст още не сте йога. Нямате йога практика. Практикувайте я най-добре след посвещение от Учител с вътрешна опитност. Медитацията е най-важната йога практика. Тя е пътя към отвъдното - медитацията е умирането преживе за което говори Христос, за да имате вечен живот. Медитацията зарежда със свръхсъзнателно познание, успокоява ума и помага за осъзнаването, развива интуицията и духовните сили. Ние ползваме едва 10-20% от своя съзнателен потенциал - ето защо не можем да се ориентираме добре в живота. Медитацията развива другите 90-80% от нашето съзнание. Целта на всички други йога практики е да влезете в медитация.


Не мисля че медитацията означава  излизане от тялото....


Медитацията е излизане от тялото приживе и съзнателно посещаване на отвъдните светове в които отиваме след смъртта. Направете го сега докато сте живи за да сте свободни след смъртта от ветровете на кармата. Това е най-важното нещо по пътя към духа.
Намерете си Учител който ще поеме ангажимента да бъде ваш водач във вътрешните светове, защото без добър водач там е трудно да се ориентирате и е опасно за живота ви


Извдка от http://www.spiralata.net/bb/viewtopic.php?t=366&sid=4d2f3f85 … 0782a15fc0f6452f9 Шри Шри Рави Шанкар

nikolexa...  Hug Ето един много интересен сайт за йога и медитация и каква е ползата от тях, интересно е  Grinning



Има и форум.. Hug



Благодаря ви, момичета!   bouquet Пожелавам на всички сбъдване на  желанията! Hug





Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 21:06 от ЧервеноВинце

# 16
  • Мнения: 287
ЧервеноВинце разбирам гледната ти точка.Трябва да кажа,че много отдавна съм искала да се занимавам с медитация и именно това общоприетото схващане ,че се излиза от тялото което ме е спирало и ме е било страх да започна.Имам някакви бегли спомени за един филм на Шърли Маклеин който гледах в пубертетските си години,където тя медитираше в една вана и после напусна тялото си и я държеше една нишка и обикаляше ли обикаляше из Космоса.Много красиво за гледане, но страшничко ако се окажеш в ролята на Шърли. Сега изобщо не виждам така нещата.Да може да се изпадне в състояние когато не си чувстваш тежестта на тялото,но това далеч не значи че не си в него.Това е пълния релакс.Може и да можеш да излезнеш от тялото си,но мисля че това ще е в резултат на постоянни и упорити практики.Не мисля,че един начинаещ би успял ей така без даже да поиска.Най-голямата "опасност" за един новак е да заспи,което и на мен ми се е случвало когато съм преуморена,затова е препоръчително в такова състояние да се медитира седнал със стъпала опрени стабилно на пода.За мен медитацията сега е един вид начин на живот,толкова ми е помогнала и физически и психически и съм доволна,че един ден преборих страха си за излизане от тялото,седнах,четох и я направих част от живота си.Ако един ден това с излизането от тялото и разходка в космоса все пак стане,съм сигурна че ще бъде когато съм готова.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 21:21 от nikolexa

# 17
  • Мнения: 3 674

За мен медитацията сега е един вид начин на живот,толкова ми е помогнала и физически и психически и съм доволна,че един ден преборих страха си за излизане от тялото,седнах,четох и я направих част от живота си.Ако един ден това с излизането от тялото и разходка в космоса все пак стане,съм сигурна че ще бъде когато съм готова.

nikolexa... Чудесно мила!  Hug Heart Eyes

Хубаво е , да не пришпорваме нещата и когато сме готови, както казваш, то нещата  ще станат от само себе си!  Laughing Радвам се , че сподели... Hug
Преди време четох много хубава книга на Шърли Маклейн..."Навлизане навътре" да не би фимла, който си  гледала д е по тази книга?  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 620
Мише, чудесно си оформила темичката ни   bouquet


За мен медитацията е начин на живот, никой не ме е учил, не съм ходила на курсове или нещо подобно. Това си е моята малка тайна  Crazy и не го споделям с  близки и познати далеч от  тази тематика. Аз нямам негативни ефекти дори напротив само позитиви жъна. При мен проблема в началото беше, че трябва да отделям време да медитирам. После с течение на вермето си го направих като ритуалче о не медитирам всеки ден като в началото а само когато имам нужда.

# 19
  • Мнения: 3 674
Момичета, някой от вас прави ли  все още Петимата тибетци? newsm78  Аз нещо ги позарязах...и усещам разликата.  Rolling Eyes Почнах да пускам коремче... Crazy и взех да омеквам... hahaha

# 20
  • Мнения: 565
Момичета липсвахте ми! Обичам ви! Обичам целия свят! Върнах се от Бг и пак съм на линия.  Hug  Hug  Hug
Срещнах и се чух с наистина прекрасни момичета докато бях там и съм толкова щастлива!!! За пореден път се убеждавам че няма случайни неща.
Всичко в моя свят е наред.  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Продължавам превода от книгата "Как да чуем нашите ангели". Междувременно си купих и вече прочетох "Знаци от горе' (надявам се че така се превежда наистина) пак на Дорийн. Има ли я на български? Ако не, ще ви пиша и от нея.

Продължавам с признаци за това че наистина виждаме нашите ангели:
- видения на сън които изглеждат като истински с ярки ослепителни цветове и емоции.
- виждате отблясъци от светлина или цветна мъгла (було)
- имате чувство за естественост и спонтанност
- виждате повтарящи се числа или пера, птица, пеперуда, дъга които не са просто случайност. Например дъга без да е валяло или бяло перо без да има птички наоколо.
- получавате определени видения за това как да помогнете на някого

Какво не са видения с ангели:
- сънища изглеждащи обикновени и такива които лесни се забравят
- видения за възможно най-лошия сценарии в определена ситуация, без да получите инструкции как да я избегнете
- имате чувството че насилвате нещата и се напрягате да видите нещо
- търсите знак но намирате несъответствие или насилвате значението на това което виждате за да е това което искате да видите
- получавате егоистично видение за това как получавате нещо за сметка на някой друг
 
Между другото от доста време насам постоянно ми се явява числото 13 (дори и сега не съм влизала отдавна и хоп темата е 13та). Гледах в книгата 'Лекуване с ангелите' за комбинацията на числа 1 и 3, но явно не съм разбрала точно какво искат да ми кажат защото пак ми се явява същото число.

 Hug  Hug  Hug

# 21
  • Мнения: 10 690
Винце, тибетците и аз ги изоставих нещо напоследък  Rolling Eyes
Бях се концентрирала повече върху Синди Крауфорд, че имах да свалям едни 2 килца, дето не ми даваха мира известно време  Joy
Но съм решила пак да ги почвам. Уникални са тези упражнения!

nikolexa, в предишната тема бяхме споменали за медитациите на Крион за активизиране на ДНК.
Имаш ли представа от къде мога да сваля първия диск, защото в торентс.ру се оказа, че него единствено го няма от 4-те диска.

Аз исках да ви питам - имате ли усещане за духовните си водачи? И ако да, какво е то?
Защото аз май нямам... Rolling Eyes

# 22
# 23
  • Мнения: 287
Ето още за медитацията: http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=79

mijjjka аз файла който натоварих беше с 4-те диска.1.4ГБ. Вътре освен тях има и 21 файла с книги и писма на Крион.Дисковете са в некомпресиран FLAC формат затова са толкова големи.Сега аз ги компресирах в мп3-ки и сега погледнах първия диск е около 90МБ.
И понеже нали съм си бързатка ,вчера реших да ги преслушам в немедиативно състояние.Тъй като както казах на мен още не ми е време за Крион.Simple Smile Значи първия файл във всеки диск е подготовка и релаксираща техника,втория файл е около 45 мин е самата медитация останалите са много силна малко "психо" музика.Сега да помисля къде мога да кача тоя файл ако искаш.

# 24
  • Мнения: 10 690
Да, и тези в руския тракер са във FLAC формат...
Ако можеш някъде да ги качиш или да пуснеш линка, от който си ги свалила? Много ще съм ти благодарна   bouquet

# 25
  • Мнения: 541
Запис и от мен.

Страхотна нова тема си имаме.

ЧервеноВинце поздравления за новия дом.

# 26
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте,
чета ви редовно и много ми помагате!
Опитах да чета Крион, но ми става много зле, задушавам се и все едно ми се дига кръвното.
Много странно. Някой да знае защо се получава така?
А иначе съм забелязала, че когато се откъсна от всичките ми приятели и нещата които искам се случват почти веднага! Явяват се като някаква пречка един вид! Странно  newsm78.

Та така, пак ще пиша, заминаваме на море и ако има нет в хотела, ще ви следя!
  bouquetHug

# 27
  • Мнения: 287
mijjjka Ти натовари ли останалите? Ако не си, ето откъде да свалиш всички наведнъж

http://letitbit.net/download/0a86171f098f723/DNA_Kryon_flac.rar.html 1.07 GB.

Ако пък си ги натоварила по-добре да ти кача този файл някъде.Знаеш ли някой сайт където може да се качват големи файлове без регистрация?

# 28
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Благодаря на mijjjka  за положения труд и оформлението на новата тема  bowuu
  bouquet ЧервеноВинце, желая Ви само  щастливи мигове в нея - от сърце  Heart Eyes
И при дъщерята изследванията са отлични Grinning Вашата енергия,  оня нелицеприятен линк със задника  hahaha  и другият - за желанията  Praynig - свършиха отлична работа, Благо-Даря на всички и най-вече на Вселената ! bowuu

И аз бях много впечатлена от филма с Шърли Маклейн, а в "Зовът на бездната" имаше една дама /академик или професор/, която казва, че никога не би се занимавала с методиката на излизането на душата, защото я е страх, че има вероятност последната да не се завърне.
nikolexa  и аз ги затеглих, въпреки че не зная как да се оправя с тоя формат и ако са английски ще са ми излишни, ама да не се мина  Laughing Благодаря Hug

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 23:32 от lenny_pld

# 29
  • Мнения: 10 690
Благодаря ти, nikolexa   bouquet
Оттам ще ги свалям. Аз ги предпочитам във FLAC  Blush

wild flower , на мен така ми действаше четенето на "Диагностика на кармата" на Лазарев  Confused
Просто физически не можах да я издържа да прочета дори първия том...
Има книги, които не са за нас и такива, които са  Hug
Интересно е и това, което споделяш за приятелите си  Thinking


lenny_pld , много се радвам за добрите новини    Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Но ние си знаехме, че ще стане така  Hug

Общи условия

Активация на акаунт