До шофиращите в София-инфо

  • 11 130
  • 141
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
    Само за 40 дни пътните камери в центъра са уловили 20 683 нарушители на правилата за движение.
    Общо 10 567 собственици на коли вече са получили призовки да се явят в КАТ за налагане на наказание, съобщава в. "24 часа", цитиран от БГНЕС.

    Kамери на КАТ на следните места в София:

    Стационарни камери:

    1. На бул. Н.Вапцаров пред Sofia Land и там където се съединява с Черни Връх - камерите са в 2-те посоки (60км/ч)

    2. На околвръстното пред McDonalds(посока Студентски Град) в края на разширението - камерите снимат в 2-те посоки (май беше 40км/ч ограничението)

    3. На Цариградско шосе пред Експо Центъра и Тойота - камери в двете посоки (80км/ч)

    4. Хотел Хемус. Монтирана е на стълба на светофара, на който спирате идвайки от  бул."Арсеналски" към хотела. Представлява една голяма кутия и камерата е вътре. Има поставено и осветително тяло, което да осветява района на платното точно около стоп-линията, така че снимките ще стават хубави и ясни и през тъмната част на денонощието. Правели по пет снимки на кола.

    5. На бул.България между НДК и моста на бул.Витоша

    6. Пред строителния техникум, която хваща ако минаваш по трамвайната линия.

    7. Ботевградско шосе - караулката на КАТ при разклона за Кремиковци точно срещу сервиз "Инкотар". Гледат посока Ботевград и Кремиковци.

    8. На бул.Сливница (посока Сточна Гара) точно преди светофара/кръстовището с Христо Ботев ако погледнете вляво (откъм реката), 10-15 метра преди светофара ще видите на един стълб (около 10 метра височина) една сива кутия която гледа към кръстовището.

    9. Булевард Сливница и Раковска посока Лъвов мост

    10. Булевард Сливница & Опълченска посока Константин величков

    11. Строителният техникум(синьото кафе)кръстовището-3 бр.

    12. Бул.Патриарх Евтимий(по подока НДК)-1 бр. еднопосочна

    13. Цариградско шосе(до ЕКСПО център)-4 бр.;м/у Оплов Мост и хотел Плиска(в двете посоки),м/у Окръжна Болница и отбивката за жк.Дружба(в двете посоки)-настроени са само за крайна лява лента(т.е. ако се движиш със 100 в средната,или крайна дясна не те хващат)

    14. Камера и на кръстовището срещу УНСС, пред Студенска поликлиника, която гледа към кръстовището, пък около обръщалото на 280 и 94 пред НСА висят патрулки почти постоянно

    15. Най-новите 2 са на бул. Тодор Александров на влизането и излизането от тунелчето за Люлин.

    16. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)

    17. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км

    18. На бул.Св.Климент Охридски на първия светофар след OMV,срещу раковата болница.

    19. На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV.На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!!

    20. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" - Централна гара - посока надлез "Надежда"
    21.На "Графа" иначе казано на Граф Игнатиев и гледат в двете посоки.

    22. Нова камера за червен сигнал на кръстовището на Т.Александров и Христо Ботев посока като идвате от центъра към Люлин.

    23. В края на ул.Гурко" - където е паркинга на нац. стадион "В.Левски". На двете кръстовища са!

    24. "Цариградско шосе" преди "орлов мост" и гледа спускането от "Алея Яворов"

    25. Hа бул.Св. Наум и бул. Джеймс Баучър на самото кръстовище

    26. Kамери и на кръстовището на Раковска и бул."В. Левски". Камерите са на Раковска и са за двете посоки (от към Славейков и от към бул. "Васил Левски")

    27. На кръстовището пред Ректората на Софийския университет

    28.. На ул. 202 към „Надежда" (при Тецовете) - в едната посока, малко след Shell, и в другата,

    29. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" при Централна гара в посока надлез “Надежда";

    30. На бул. „Витоша" при „Цар Освободител"

    31. На ул. 202 към „Надежда"(при тецовете) - в едната посока, малко след Shell, и в другата - преди OMV

    32. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо 'Ботев" при Централна гара в посока надлез „Надежда"

    33. На бул. „Витоша" при НДК

    34. На светофара пред Военния клуб на„Раковски”

    35. На кръстовището на „Опълченска" и бул. „Стамболийски", следи за неправилен ляв към Руски паметник

    36. На бул. „България" в посока НДК преди кръстовището с„Ив. Гешов"

    37. При паметника на Васил Левски - посока от Университета

    38. На бул. „Мадрид" в посока гара Подуене


    Из София се движат и няколко автомобила с камери.
    Мобилни камери:

    1. Бял форд Ескорт със затъмнени странични и задно стъкло С8202АХ от старите (белите без синята лента с знаменцето) много често спира на сфетофара пред КАТ и дебне за нарушители.

    2. Бяла Лада, движеща се по бул. България

    3. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо-срещу резиденция Враня

    4. Доста често се забелязва на моста към летището-КОЛАТА Е ЖЪЛТ DAEWOO RACER от тези които са като OPEL KADETT ,все едно такси но няма табелка за такси отгоре отличителното е че е с ЧЕРНИ стъкла и по-стар номер(имам предвид че е чисто бял)и паркира между двете платна

    5. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз пежо-срещу резиденция Враня сутрин кисне бяла лада без надписи с номер С 5616 АХ.

    Камерите са настроени на 29 километра над разрешената скорост!
[list=][/list]
МВР монтира стационарни радари на 15 от най-опасните пътища в страната. Местата под контрол са:
1. Благоевград - околовръстното шосе
2. Бургас - на пътя за Несебър
3. Бургас - на пътя за Созопол
4. Варна - на магистрала "Хемус"
5. Велико Търново - на пътя София - Варна
6. Стара Загора - по пътя за Нова Загора при с. Подслон
7. Монтана - на пътя за Враца
8. Русе - на пътя за Бяла
9. Ловеч - магистрала "Хемус", Ябланица
10. Кюстендил - Дупница при яз. Дяково
11. Сливен - по пътя за Петолъчката
12. Пазарджик - магистрала "Тракия" край града
13. София - "Цариградско шосе", на входа при "Враня"
14. София област - на подбалканския път за Карлово
15. Добрич - на пътя за Балчик


# 1
  • Мнения: 4 916
Не знам за камерите, ама имам чувството, че през юли и август зад всеки храст има по една полицейска кола - това за София.
Иначе мен миналата седмица ме наградиха с фиш за превишена скорост - бяха се скрили зад табелата за начало на Сопот, Ловешко. Паднах жертва на изчезналата шофьорска солидарност  Rolling Eyes

# 2
  • Германия
  • Мнения: 240
 #Crazy Убихте ме направо с тази тема. И какво сега, ще спазвате правилата само в районите, където има камери, а на другите места ще си правите спокойно нарушенията, така ли?  ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 916
#Crazy Убихте ме направо с тази тема. И какво сега, ще спазвате правилата само в районите, където има камери, а на другите места ще си правите спокойно нарушенията, така ли?  ooooh!

То не е достатъчно да спазваш правилата, за да не те глобят. За съжаление.
Давам пример - два метра преди светофара ти светва жълто и имаш избор:
а) да минеш на жълто към червено през кръстовището или
б) набиваш спирачки и спираш с предните гуми върху стоп-линията (това в най-добрия случай, в лошия някой ти се нанизва отзад).
И при а), и при б) те глобяват.

# 4
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Аз лично се надявам камерите да стават все повече, а жертвите на войната по пътищата-все по-малко.
А с тази тема се надявам да се спазват правилата, поне там, където има камери.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 240
#Crazy Убихте ме направо с тази тема. И какво сега, ще спазвате правилата само в районите, където има камери, а на другите места ще си правите спокойно нарушенията, така ли?  ooooh!

То не е достатъчно да спазваш правилата, за да не те глобят. За съжаление.

Теб като те глобиха за превишена скорост, наистина ли я беше превишила  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 916
#Crazy Убихте ме направо с тази тема. И какво сега, ще спазвате правилата само в районите, където има камери, а на другите места ще си правите спокойно нарушенията, така ли?  ooooh!

То не е достатъчно да спазваш правилата, за да не те глобят. За съжаление.

Теб като те глобиха за превишена скорост, наистина ли я беше превишила  newsm78

Да съм писала, че не съм била с превишена скорост? Не съм. Просто има технологично време през което да намалиш от 90 на 50, при това така да намалиш, че колоната зад теб да не се наниже един в друг. Показаха ми палката на 71 км. в час. Работата е изчислена така, че първият в редицата пада в боя.

# 7
  • Мнения: 1 788
Нека има повече камери.
Разбира се, че правилата са направени, за да се спазват, а не все някой да се пише първенец на пътя.
Трябва да се спре с това каране, все едно пътя е на татко, батко или чичо:
http://vbox7.com/play:405db2c7
Интересно ми е на таксиджията, който помете жените на пешеходната, дали му е отнета книжката?

# 8
  • Мнения: 9 990
#Crazy Убихте ме направо с тази тема. И какво сега, ще спазвате правилата само в районите, където има камери, а на другите места ще си правите спокойно нарушенията, така ли?  ooooh!

То не е достатъчно да спазваш правилата, за да не те глобят. За съжаление.
Давам пример - два метра преди светофара ти светва жълто и имаш избор:
а) да минеш на жълто към червено през кръстовището или
б) набиваш спирачки и спираш с предните гуми върху стоп-линията (това в най-добрия случай, в лошия някой ти се нанизва отзад).
И при а), и при б) те глобяват.

a)ако караш с разрешената за населено място имаш съвсем достатъчно време за реакция да спреш и да не навлезнеш в кръстовището и
б)не стъпваш на стоп-линията....а този зад теб, ако спазва дистанция няма да те наниже.
 Wink Peace

Истината е обаче, че ако караш по правилата не си е работа, защото си Единствен и в пъти може да си навлечеш ПТП, отколкото, ако се слееш с Масата...

# 9
  • Мнения: 1 788
Предлагам масово да почнат да взимат книжки...
Тогава и трафикът ще намалее осезателно, а и ще се научи Ганьо на правила...  Joy

# 10
  • Мнения: 4 916
... Истината е обаче, че ако караш по правилата не си е работа, защото си Единствен и в пъти може да си навлечеш ПТП, отколкото, ако се слееш с Масата...

Ми не е баш така, защото поне в София не са много местата където можеш да вдигнеш повече от 50 км. Ама пак не стигат, за да не стъпиш на стоп-линията. Аз, която не бързам за никъде, редовно съм върху нея, а си представям по-нервните шофьори... отделно, че и при най-добро желание да спазваш дистанция, светофари и пр. пак можеш да се окажеш в средата на кръстовището без възможност да се изтеглиш... А за спазването на дистанция по-добре да не отваряме дума, защото мен най-редовно ме подпират в задръстването на Цариградско шосе, за каква дистанция изобщо става дума, тя изобщо още преподава ли се на курсовете?

# 11
  • Мнения: 4 916
Предлагам масово да почнат да взимат книжки...
Тогава и трафикът ще намалее осезателно, а и ще се научи Ганьо на правила...  Joy

Хехе, и сега се взимат книжки, ама само на тези, които не си платят още на пътя. И този фиш, за който писах по-горе можеше да го няма, ама ги беше страх да си поискат пари, защото сред документите видяха една стара журналистическа карта. Чух доклада на единия полицай до районното - за два часа бил спрял две коли   Laughing т.е. глобил е две коли, защото там непрекъснато имаше "навалица" от спряни... сигурно и предния е бил с журналистическа карта в документите.

# 12
  • Мнения: 58
А за спазването на дистанция по-добре да не отваряме дума, защото мен най-редовно ме подпират в задръстването на Цариградско шосе, за каква дистанция изобщо става дума, тя изобщо още преподава ли се на курсовете?
При дистанция - отзад свирят, друг гледа има място (дистанция) и се бута и те изпреварва от ляво... и т.н. С малка дистанция се опитваме да компенсираме задръстванията за които не сме виновни, но пък плащаме допълнително, заради стоп-линията.

# 13
  • Мнения: 1 788
Предлагам масово да почнат да взимат книжки...
Тогава и трафикът ще намалее осезателно, а и ще се научи Ганьо на правила...  Joy

Хехе, и сега се взимат книжки, ама само на тези, които не си платят още на пътя.
Ами, значи, няма да се оправим скоро Simple Smile
Къде сме се затичали към Европата, като собсвените си л*йна не можем да изчистим първо?  Mr. Green
Като има кой да дава, ще има и кой да взема... И обратното...

# 14
  • Мнения: 9 990
... Истината е обаче, че ако караш по правилата не си е работа, защото си Единствен и в пъти може да си навлечеш ПТП, отколкото, ако се слееш с Масата...

Ми не е баш така, защото поне в София не са много местата където можеш да вдигнеш повече от 50 км. Ама пак не стигат, за да не стъпиш на стоп-линията. Аз, която не бързам за никъде, редовно съм върху нея, а си представям по-нервните шофьори... отделно, че и при най-добро желание да спазваш дистанция, светофари и пр. пак можеш да се окажеш в средата на кръстовището без възможност да се изтеглиш... А за спазването на дистанция по-добре да не отваряме дума, защото мен най-редовно ме подпират в задръстването на Цариградско шосе, за каква дистанция изобщо става дума, тя изобщо още преподава ли се на курсовете?

Ама не говоря за Теб, говоря за Масата....
Преподава се, да....

Общи условия

Активация на акаунт