нещо важно за новоприетите деца от септември София

  • 5 138
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Мили,мами на нашата детска градина имаше залепена наредба от столична община,че на есен новоприетите деца ще бъдат приемани само с бележка от данъчното,че родителите са с платени данъци.Ако нямат да плащат данъци трябва да пише на бележката,че лицето не дължи нищо.Ако родителите имат да плащат,но при постъпването не са показали тази бележка детето ще се приеме чак,когато се представи съответния документ.надявам се като прочетете това да го разпространявате,за да няма неприети деца от септември месец

Последна редакция: сб, 15 авг 2009, 16:22 от .Ели.

# 1
  • София
  • Мнения: 747
Дали?

# 2
  • Мнения: 31
неприети казвам смисъл тези които са жече класирани и наесен трябва да тръгнат на детска градина или ясла

# 3
  • Мнения: 428
В нашата ясла няма такова съобщение - проверих днес. Разбира се това не изключва възможността да е така Thinking

# 4
  • Мнения: 31
В нашата ясла няма такова съобщение - проверих днес. Разбира се това не изключва възможността да е така Thinking
Ако в градината няма дежурни няма как да има.Но наредбата е от столична община,така,че сигурно се отнася за всички.Въпрос на време е да я разлепят.лично аз я видях на 15 ОДЗ

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
И в нашето ОДЗ няма такова изискване, поне не е съобщено до този момент.  Thinking Но при записването искаха маса документи и от двамата родители, доказващи осигуровки, месторабота и т.н. Директорката много скритно следеше за всичко.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се учудвам, след като в няколко съседни теми прочетох, че това е въведено в други градове - например В.Търново, Плевен и Бургас /ако си спомням добре/.
Както и да е, смятам го за правилно и мен лично не ме притеснява подобно изискване, в края на краищата градините се издържат именно от данъците.

# 7
  • Мнения: 277

Поправям се, проверих!

Не е наредба на СО, а заповед на кмета на Надежда. Иска се бележка от "местни данъци и такси" р-н Надежда -Връбница. Ами ако родителите не са с адр. рег. там? Ами ако детето е предучилищна група догодина?
Ако постоянния адрес не е там - как ще издаде р-н Връбница бележка? Crazy

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 15:05 от hi-mama

# 8
  • Мнения: 31

Поправям се, проверих!

Не е наредба на СО, а заповед на кмета на Надежда. Иска се бележка от "местни данъци и такси" р-н Надежда -Връбница. Ами ако родителите не са с адр. рег. там? Ами ако детето е предучилищна група догодина?
Ако постоянния адрес не е там - как ще издаде р-н Връбница бележка? Crazy
Това важи само за новоприетите деца.Тези,които от сега нататък ще ги водят за първи път на детска или ясла.Моят син също догодина ще е ученик,но такава бележка  не трябва.

# 9
  • София
  • Мнения: 747
Искате да кажете,че септември, за детето ми което досега е било на ясла, и тръгва на градина,ще ми искат платени данъци?

# 10
  • Мнения: 31
Искате да кажете,че септември, за детето ми което досега е било на ясла, и тръгва на градина,ще ми искат платени данъци?
НЕ.ВАЖИ САМО ЗА НОВОПРИЕТИ.ТЕЗИ,КОИТО ДА СЕГА СА ПОСЕщАВАЛИ ДЕТСКА ГРАДИНА ИЛИ ЯСЛА НЯМА ДА ИМ Е НЕОБХОДИМО,НО АКО ЯСЛАТА И ДЕТСКАТА СА ДВЕ РАЗЛИчНИ  ЗАВЕДЕНИЯ щЕ ТРЯБВА.

# 11
  • София
  • Мнения: 747
Ами в един двор са,но не е ОДЗ,отделно са,това значи че ще искат Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 7 472
                     След като децата ви вече са приети ми е много интересно КАК ще ги върнат ,ако нямате бележка.В правилата за прием на децата в София за 2009/2010 година ТАКОВА УСЛОВИЕ НЯМАШЕ И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГО ВЪВЕЖДА КОГАТО МУ СКИМНЕ!
                     Пропуснах - Беше обсъждан такъв критерии ,но го отхвърлиха от СОС.Районния кмет НЕ може да издава наредби в нарушение на правилата приети от СОС.СТОЛИЧНА ГОЛЯМА ОБЩИНА - няма община "Надежда",а РАЙОН.Така ,че сори ,ама отивате при този кмет ако ви върнат и хич не си представя какво го очаква. Laughing

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 22:12 от Didia

# 13
  • Мнения: 31
Ами в един двор са,но не е ОДЗ,отделно са,това значи че ще искат Rolling Eyes
ами незнам ще трябва да провериш

# 14
  • Мнения: 31
                    След като децата ви вече са приети ми е много интересно КАК ще ги върнат ,ако нямате бележка.В правилата за прием на децата в София за 2009/2010 година ТАКОВА УСЛОВИЕ НЯМАШЕ И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГО ВЪВЕЖДА КОГАТО МУ СКИМНЕ!
                     Пропуснах - Беше обсъждан такъв критерии ,но го отхвърлиха от СОС.Районния кмет НЕ може да издава наредби в нарушение на правилата приети от СОС.СТОЛИЧНА ГОЛЯМА ОБЩИНА - няма община "Надежда",а РАЙОН.Така ,че сори ,ама отивате при този кмет ако ви върнат и хич не си представя какво го очаква. Laughing
незнам какво  става но ето това е публикувано в сайта ИСОДГ за нашата градина                 ВАЖНО!!!

                                           Уважаеми родители,

    На основание заповед № РД-09-332/03.08.2009 на кмета на р-н "Надежда" инж. Димитър Димов новозаписаните деца за учебната 2009/2010 г. ще се приемат само след представена служебна бележка-справка издадена от "Местни данъци", р-н "Надежда-Връбница" за платени данъци и такси. При липса на такъв документ новоприетите деца няма да бъдат допускани в детското заведение до извършване на плащането от родителите и удостоверяването му с документ в деня на представяне на медицинските изследвания на детето.

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 09:34 от tedi_nikolaeva

Общи условия

Активация на акаунт