плацента bilobata

  • 2 674
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мами!
Ако има такава тема - моля да ме извините, но тъй като не успях да намеря реших да попитам.
Крие ли някакви рискове за бебето и майката наличието на такава плацента - разделена на две парчета и какви са ?
Ще се радвам да споделите вашия опит и мнение! newsm78 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 125
Може би имаш предвид - добавъчна плацента. Ако е това трябва да се внимава при раждането да не остане, напиши подробности.

# 2
  • Мнения: 14
Може би имаш предвид - добавъчна плацента. Ако е това трябва да се внимава при раждането да не остане, напиши подробности.

Здравей!
Да, мисля, че за добавъчна именно става въпрос.
Има ли мами с такава, и такива които са били с такава, как е протекло раждането, всичко наред ли е минало? Дали се налага цезарово сечение при такава или може да се роди по естествен начин? Изобщо, ще бъда благодарна на всякакви мнения и коментари.

# 3
  • Мнения: 125
Аз съм с такава, но още не съм родила. При мен е по предна стена. Доколкото знам е по опасно при секцио защото трябва първо да срежат нея.Имаше една подобна тема, но нямаше много информация в нея. На теб кой лекар ти я откри.
Не трябва да се притесняваш.

# 4
# 5
  • Мнения: 198
Аз бях с такава. Откри ми я доктор Колева от Токуда. Като я попитах опасна ли е с нещо за бебето или мен, тя отговори, че е анатомична особеност и трябва да се има в предвид при раждането. Родих нормално, за този разговор относно плацентата бях забравила, доктора искаше веднага да я извади след раждането, но другата лекарка настоя да изчака, след около десет минути тя излезе, извадих късмет, след това коментираха, че при моя случай не е трябвало да се вади плацентата. Разглеждаха я много подробно и доста дълго време.

# 6
  • Мнения: 125
Какво означава, че не е трябвало да се вади  плацентата newsm78
Нали всъщност е опасно, ако остане вътре в тялото.
Нещо не съм наясно с тези неща.

# 7
  • Мнения: 198
Какво означава, че не е трябвало да се вади  плацентата newsm78
Нали всъщност е опасно, ако остане вътре в тялото.
Нещо не съм наясно с тези неща.

От това, което аз разбрах, че  трябва да излезе сама, а не както правят в някои случаи да я издърпат.

# 8
  • Мнения: 14
Благодаря ви много за успокоителните думи!
И аз избрах др Колева от Токуда и вече съм по-спокойна , че с бебчето сме в добри ръце!
Дано всичко мине добре!

# 9
  • Мнения: 14
Аз съм с такава, но още не съм родила. При мен е по предна стена. Доколкото знам е по опасно при секцио защото трябва първо да срежат нея.Имаше една подобна тема, но нямаше много информация в нея. На теб кой лекар ти я откри.
Не трябва да се притесняваш.

Здравей! Бременността вече е на заден план! Вече съм мама на малък сладур! Плацентата взе че реши да се отлепва 2 седмици преди термина, та направихме спешно секцио. Значи не е проблем секциото за добавъчната плацента. Вече и секциото е почти спомен, всичко е наред. Благодарна съм наистина много на д-р Колева от Токуда. Наистина е много важно да попаднеш в добри ръце! Ако все още се двоумиш при кого да раждаш - Др Колева от Токуда е твоят човек!
Съжалявам, че не си водих цялата консултация при нея, а я намерих толкова късно.


# 10
  • Мнения: 125
Честито бебоче. Радвам се, че си добре, явно не е имало проблем с плацентата. Скоро  и аз трябва да стана мама...... Как разбра ,че се е отлепила плацентата?
Всичко най-хубаво!!!! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 3 123
Честито бебче,да ти е живо и здраво!
Радвам се,че си попаднала на д-р Колева,защото наистина е страхотна, и аз имам детенцето си,благодарение на нея(с други проблеми бях обаче,не с такава плацента)!

tititi ,успех и на теб,дано се похвалиш с безпроблемно раждане и живо и здраво бебе!

Общи условия

Активация на акаунт