Консервиране на домашни бебешки пюрета

  • 8 292
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте мами, започнахме захранване и почнах да си приготвям сама пюретата, но сезонът на пресните плодове и зеленчуци малко по малко си заминава и искам да консервирам пюрета за малкия. Проблемът ми е че нямам много място в хладилника да не говорим за фризера /пълен е с кърма и малко зеленчуци на кубчета/.

Искам да питам има ли мами, които са консервирали пюрета извън хладилник, след заваряване естествено и как по-точно извършвате консервирането?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 222
Извън хладилника-няколко месеца-съм съхранявала плодови пюрета, които майка ми беше направила за Иво.
Беше ги стерилизирала с варене. Слагаш добре затворените бурканчета в дълбок съд, сипваш вода, така че да ги покрие добре и вариш. Трябва да врят по този начин не по-малко от 10 минути. Капачката след това трябва да е хлътнала добре.
Не всеки вид бурканчета са подходящи, обаче. Трябва да са тези с широкия винт-като за детската кухня-от типа на "Ам-Ам" или "Хаме", т.е. повечето бурканчета от готови пюрета не са подходящи.
Също така е важно бурканчето да е напълнено до правилното място-виж докъде пълнят готовите пюрета. Ако е по-малко количеството или пък е препълнено бурканчето-капачката може да не хлътне.

# 2
  • Мнения: 77
Извън хладилника-няколко месеца-съм съхранявала плодови пюрета, които майка ми беше направила за Иво.
Беше ги стерилизирала с варене. Слагаш добре затворените бурканчета в дълбок съд, сипваш вода, така че да ги покрие добре и вариш. Трябва да врят по този начин не по-малко от 10 минути. Капачката след това трябва да е хлътнала добре.
Не всеки вид бурканчета са подходящи, обаче. Трябва да са тези с широкия винт-като за детската кухня-от типа на "Ам-Ам" или "Хаме", т.е. повечето бурканчета от готови пюрета не са подходящи.
Също така е важно бурканчето да е напълнено до правилното място-виж докъде пълнят готовите пюрета. Ако е по-малко количеството или пък е препълнено бурканчето-капачката може да не хлътне.

Относно бурканчетата съм се подсигурила с тези със широкия винт, а имаш ли представа дали майка ти е слагала захар или някакви други неща или само плод?

# 3
  • София
  • Мнения: 15 222
Не е слагала захар-със сигурност. Само плод, пасиран във водата, в която го е варила.

Общи условия

Активация на акаунт