Еко туризъм в Странджа?

  • 11 766
  • 30
  •   1
Отговори
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Интересувам се от еко-туризъм в Странджа, чела съм и съм гледала страхотни снимки, обаче в нета няма почти никакво инфо  Crossing Arms Интересувам се главно от битови/еко къщи за гости и подобни комплекси с механа, абе за типичен селски туризъм. Моля ако някой е ходил и му е харесало да препоръча  Flutter
Намерих това в Тополовград

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 703
http://www.malkotarnovo.yes.bg/bg/?&itype=19&isubtype=39&info=1742

тук е много хубаво, а има и много къщи в селото който дават стай  Simple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 703
http://www.malkotarnovo.yes.bg/bg/?itype=19&isubtype=39
ето от ляво има хотели там можеш да погледнеш

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Благодаря  Hug Колко търсих в нета, явно не както трябва  Blush

# 4
  • Мнения: 17 987
http://www.bojura.com/
http://www.vacation-bg.com/bg/strandja.html
Не знам какво точно търсиш, аз ти препоръчвам тези две места, те са почти едно до друго. Ние лично спахме във второто- горещо ти го препоръчвам, страхотна полянка, бунгала с климатици и баня с тоалетна, в потела не сме влизали. Има басейн, ресторант, много ни хареса, при желание мога да ти пратя и снимки.
За съжаление обаче в този пуст край няма почти нищо за разглеждане, ние поне не открихме, само едно манастирче и страхотни полянки

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Търся приятно и уютно местенце, по-скоро тип семеен хотел с автентична атмосфера и архитектура, местна кухня и дух. Един вид като връщане назад във времето. Мерси за предложенията,  Hug ще разгледам обстойно, за сега се спрях на с.Бръшлян.

# 6
  • Мнения: 1 298
Май Бръшлян е най-подходящо.
Околните села аз също ги посещавам. Ако ви се яде прясна риба, отидете на рибарника в село Ковач.
Близо е.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Май Бръшлян е най-подходящо.
Околните села аз също ги посещавам. Ако ви се яде прясна риба, отидете на рибарника в село Ковач.
Близо е.
А къде отсядате? Да препоръчаш някоя автентична къщурка? Аз харесах това, дали е хубаво?

# 8
  • Мнения: 6 243
Хотелът в с. Бръшлян вероятно ще ти допадне - виждала съм го само отвън, защото ние бяхме в прекрасна къща наблизо - с двор, с механа...Изглежда много приятно. Иначе от ресторанта им не останах очарована - банално меню, мързелива келнерка, цените - леко високи като за там. Други заведения в селото няма, има един смесен магазин, който с продава сол и газ.

В района има невероятно много места за ходене и гледане. Мисля, че съм пускала линк и преди, но все пак - ето, има описание на някои места в непосредствена близост до Бръшлян.

А Тополовград е в Сакар, не в Странджа. И там има за гледане, зависи кой какво търси  Wink

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

А Тополовград е в Сакар, не в Странджа. И там има за гледане, зависи кой какво търси  Wink
Ох, да бе Сакар е там, ама е в региона, и аз да обобщя какво съм изнамерила  Blush
Мерси за инфото, вече взех да си мисля, че е тотално обезлюден район и никой не ходи там на туризъм. Хубаво е, че не е комерсиализиран още, има дива природа и спокойствие.

# 10
  • Мнения: 6 243
Не е обезлюдено и има туристи.
Ние бяхме там по майските празници - хотелът се пръскаше по шевовете, а на площада в с. Бръшлян нямаше как да минеш от коли. В Малко Търново беше фул, хора имаше където и да отидем.

През последните години в региона се прави много за развитието на туризма и успяват. Има много места за обикаляне. Хубавото е, че не е така грозно пренаселено, като на нашето Черноморие, но пусто и безлюдно също не е. На мен много ми хареса, а аз хич не съм лесна  Mr. Green

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Радвам се, че има все още такива места, дано не ги надушат скоро и да ги комерсиализират.  Confused Мен лично за нашето Черноморие и за Банско ме боли сърцето, така ги за.раха  Sick а помня като дете плажа на Сл.бряг имаше място с трактор да минеш по плажа, улиците бяха широки и беше чистооо, а сега е клоака.

# 12
  • Мнения: 6 243
За морето не ми се говори... дори и съвсем на Север допреди 3 - 4 години беше съвсем различно, ама и там се почна.
Странджа не предлага големи комплекси с ол инклузив и нощни заведения - дано това я опази от простотията.

Имам прекрасен пътеводител за Странджа, ако още нещо те интересува (описанията за по населени места и обекти, има маршрути и полезни телефони на водачи или къщи за отсядане), другата седмица съм си у нас и мога да ти сканирам. Hug

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

Имам прекрасен пътеводител за Странджа, ако още нещо те интересува (описанията за по населени места и обекти, има маршрути и полезни телефони на водачи или къщи за отсядане), другата седмица съм си у нас и мога да ти сканирам. Hug
Ако не ти е проблем и се присетиш за мен, ще ти бъда много благодарна  Flutter

# 14
  • Мнения: 6 243
Само кажи кой район, че е 10тина страници и целия ще ме затрудни. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт