Лято с ФОТОШОП (Тема 68)

  • 36 474
  • 717
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 586
Здравейте Hug
От невинен оптимист, до преди 3-4 дни, се превърнах във въоръжен и потенциално опасен "фотографист" Crazy

Та да питам пак Blush Някой от вас занимавал ли се е с HDR фотографии?
Днес си поиграх, ей така невинно по детски Crazy и получих следното изображение  Rolling Eyes Като за първи опит не е чак толкова зле, още повече, че виждам част от проблемите, но ми се иска, ако някой от вас е по-напреднал в тази област да сподели за използвания от него софтуер (освен Photoshop), а и ако му е на сърце да направи някоя и друга забележки, защото съм далеч от идеята, че забелязвам всички   Hug



Благодаря  Hug и се отдавам на още творчески опити (голяма "зарибявка" е шъ знаете Crazy )

# 691
  • Мнения: 139
Сиска, Hugблагоаря ти за идеята за чадърчето   bouquet цуфичнах и малко повече китки и пейката, че много пусто ми се видя за приказака Thinking Клонирах малко ръката в лакътя, че беше изрязан заради оригиналната люлка(наше ляво) личи ли си много newsm78



отново сте натворили красоти...все се каня да питам, как ги правите ''на по кафе'' newsm78

Ооо, Квази ам барем да беше почерпил бря  Laughing На мен ми харесва Peaceама аз нямам никакъв опит Crazy
Честито и със здраве да си ползваш Канончето и наслука!

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 15:32 от kris70

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 76
О, Квази Simple Smile Какъв апарат си взе?
За HDR-a като една от най-хубавите програмки се слави Photomatrix HDR.
Тя може и да симулира HDR, което е готино...т.е. не ти трябват три експозиции, а само една (нормална).
Не съм много веща по HDR, пък и наистина предпочитам имитацията на HDR, защото ефектът е още по-драматичен.
А забележка относно снимката ти - малко ми е трудно...може би композиционно малко е кофти долния десен ъгъл, където се вижда част от...мантинела ли е и аз не знам какво е. Можеш да си кропнеш снимката малко, за да не се вижда това. Иначе е добре, много красиви цветове на залеза, браво...а това небе горе е много сиво...не знам дали си е било такова.
За фото критики иначе във фотографската тема мисля, че може да получиш такива...ако някой изобщо се навие да ти отговори, че са леко странни там Wink

# 693
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Квази Минерва е твоя човек Mr. Green с HDR
Хубава снимка.
Аз пак съм от онези...мързеливите Mr. Green
А тя отговорила бързо, бързо  Mr. Green Аз нямам нищо против и за фотография да си говорим тука.
Квазито взе Канон 450Д

# 694
  • Мнения: 7

Квазито взе Канон 450Д
това ми се превърна вече в мечта.Мечтая си като започна работа някой ден -дано да е скоро  Close лека полека да си събера пари и аз за такова чудо.
Честито на Квазимодо ,със здраве да си го ползваш .
И аз нямам нищо против Минерва когато има възможност да ни обяснява това онова. Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 1 586
Аз честно да си призная Blush нямах хич време и не съм гледал нито композиция, нито дявол Crazy Нащраках десетина комбинации от снимки с различна експонация, че през деня да има, с какво да се занимавам Blush
А небето Thinking че беше "грозно" сиво беше, но виждам, че на един от оригиналните файлове (недоекспонирания) нюансите са му повечко newsm78 Може да е от разминаване в кадрите, 'щото снимах от ръка Blush За този месец (че дали не и за следващите няколко) бюджета за фотография свърши hahaha та не знам, кога ще опра до статив Crazy

Аз... такова Blush - предпочитам във вашата темичка да питам, защото тук отношението е  Hug Не съм тръгнал да ставам фотограф, а да се забавлявам Hug , а и винаги вманиачаването и вирването на носове са ми били -  Crazy Crazy Crazy

Благодаря ви Hug
Canon-чето е супер Mr. Green Аз не че разбирам много Blush , но ми допадна и лесно му свиквам, и боравя с него Hug

Ей я тази... Правена е 15 минути по-късно и на двадесет метра по-насевер... И си има що годе небе, а не някаква сива пихтия newsm78

Само дето при нея цветовете не ме кефят съвсем, но да речем, че "God gives us Photoshop" Mr. Green

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 16:01 от Quasimodo.

# 696
  • Мнения: 7
Привет и от мен!От известно време и аз се опитвам да работя с фотошоп-къде ми се получава,къде-не! LaughingСтрахотни сте,големи красоти са тук!  bouquet
Искам да попитам ето тези маски каква роля всъщност играят?

И ако може да ми обясните как всъщност да постигна този ефект? Благодаря предварително!  bouquet

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Квази, на мен втората повече ми харесва като кадър и детайл при небето...обаче на първата златистите нюанси са уникални Simple Smile Зеленото можеш да го оправиш като отидеш на Hue/Saturation, избереш зеления канал и малко му намалиш цветността (saturation). Радвам се, че си взел Канон-а Simple Smile Хубави неща прави Wink

Радост, черната маска всъщност е форма, по която се изразва снимката - както е показано по-долу в картинката. За да го постигнеш, направи следното:
1. Отвори си снимката
2. Отвори и маската и я наложи върху снимката - в тази част, която искаш да остане в черната форма (маската).
3. CTRL+клик върху слоя с черната маска, за да се селектира тази форма. (Трябва да кликнеш в малкото прозорче на слоя, където ти показва всъщност какво има на този слой).
4. Докато е активна селекцията, натисни на слоя със снимката (най-вероятно е Background).
5. Copy->Paste
6. Скрий слоя с маската и фона, за да остане само новия слой, който би трябвало да е по тази форма Wink

# 698
  • Мнения: 4
Аз имам по - лесен начин за боравене с маски.Извинявай Минерва,че се намесвам.Докато се науа и аз следвах твойте препоръки,но Вирджинити ми каза по - лесен начин.Ето го:
1.Отваряш маската;
2.Отваряш си снимката на нов слой бърху маската;
3.Десен бутон върху снимката - Create Clipping Mask и това е;
4. Сливате двата слоя.
Винаги маската под снимката,която ще се маскира.

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Clipping mask няма в по-старите версии на Фотошоп Wink А най-хубавото на ФШ е, че винаги има различни начини за постигане на даден резултат. Няма проблеми, че се намесваш, нали затова е темата Simple Smile

# 700
  • Мнения: 354
Ееееех  Quasimodoчестит да ти е и аз си мечтая за такъв, но май няма да е съвсем скаро.
Много ми харесва резултата на първата снимка, аз го промених малко, тоест поизрязах и ми се струва по-ефектно така
radost1983 Дано ти е станало ясно за маските. И аз се вдъхнових и направих тези


# 701
  • Мнения: 1 668
МОмичета,мога ли да помоля някоя от вас да ми ретуш-не една снимчица,че да съм хубава на дипломата поне!  Blush  Ще бъда много бллагодарна,тък като нищо не разбирам от ретуш,а сенките ми са по-големи от самите очи!  Rolling Eyes

# 702
  • Мнения: 7
Момичета,благодаря ви за бързите отговори! newsm51Страхотни сте!  smile3501И аз в скоро време ще се запиша с нещо тук!Приятна вечер на всички!

# 703
  • София
  • Мнения: 5 289
Привет Hug.
Квази честито ти фото, не забравяй да ни показваш материяла. Wink
yaya дай снимката насам. smile3508

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Момичета, заповядайте в новия конкурс:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=433731.0

Ще съм благодарна на Хера, ако е възможно да закове темата.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт