"ЗЕЛЕНА "(ЕКОЛОГИЧНА) ТЕМА- 4

  • 80 951
  • 1 413
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 957
Цитат
Кристалче, правят поразии, но след време. Аз ползвам Ecover(има го в Реве) или W5 (Lidl). Мирише на чисто и добре измиват.
Хубава работа Tired значи спирам да слагам.Ще потърся друг вариант. Hug

Mamagemelar Hug на моят мъж му светна идея,да се монтира на покрива соларния климатик и от тръбата да се направят разклонения с други тръби за всички стаи Grinning

# 136
  • Мнения: 2 652
Ама този Ecover нали се оказа, че не е био и че има гадни съставки?

# 137
  • Мнения: 3 271
Имам много да наваксвам с тази тема. Да се похваля, че вече всички у дома свикнаха да си носят платнени торбички в раниците и е по-лесно така.
Сигурно сте коментирали (изтървах ви по едно време), но все пак да кажа, че WALL E е много приятно филмче по темата. И за малки, и за големи е лесно и разбираемо до какво води всичко, което се случва. Вчера гледахме последния на Киану Рийвс, който е на екологична тема, но въпреки ефектите на голяма продукция, не мисля че помага толкова като послание.

А сега се връщам да чета темата.

# 138
  • Мнения: 2 759
                           Държа да отбележа, че въпреки сериозното си недоверие към боракса като средство за оттърваване от хлебарки съм много доволна. Опитах веднъж без никакъв успех. Изкушавах се да приложа нещо вредно, но реших, че проблемът може да е в мен и дадох втори шанс на боракса: прочетох как точно се прилага и сложих за втори път. В указанията пишеше, че трябва да изчакам 2 седмици за резултат. Затова и много се изненадах, когато на третия ден вече нямаше нито една гадина. А бяха наистина супер много. Отделно не излизат да умират в средата на стаята, а просто изчезнаха. Много, много съм доволна  Peace!

# 139
  • Мнения: 2 652
RamiresF, не знам кое му считат вредното на боракса, но по чужди зелени сайтове го препоръчват като алтернатива на химикалите именно срещу всякакви гадини, дори срещу бълхи.

# 140
  • Мнения: 700
                           Държа да отбележа, че въпреки сериозното си недоверие към боракса като средство за оттърваване от хлебарки съм много доволна. Опитах веднъж без никакъв успех. Изкушавах се да приложа нещо вредно, но реших, че проблемът може да е в мен и дадох втори шанс на боракса: прочетох как точно се прилага и сложих за втори път. В указанията пишеше, че трябва да изчакам 2 седмици за резултат. Затова и много се изненадах, когато на третия ден вече нямаше нито една гадина. А бяха наистина супер много. Отделно не излизат да умират в средата на стаята, а просто изчезнаха. Много, много съм доволна  Peace!
За какви указания става въпрос и от къде ги чете?

# 141
  • Мнения: 2 759
         ...дадох втори шанс на боракса: прочетох как точно се прилага и сложих за втори път. В указанията пишеше...
За какви указания става въпрос и от къде ги чете?
                           Малко заблуждаващо го написах, указанията взех от тази тема: Естествено и безвредно да се разделим с мравките, хлебарките, комарите и молците

                          'Малко известен факт е, че хлебарките обичат високи места. Ако сложиш борова киселина върху кухненските шкафове (в никакъв случай вътре в тях), хлебарките ще пренесат боровата киселина в гнездата си и ще измрат. Боровата киселина е токсична, ако се погълне, затова дръж я далеч от децата и домашните любимци!'
                          В моят случай не се бях съобразила първия път да сложа боракса нависоко, и нямаше никакъв ефект. После го сложих върху кухненските шкафове и ефекта беше поразителен. Това е и едно от предимствата му: слага се доста високо и няма проблем дори и при по-големи деца вкъщи.

# 142
  • Мнения: 3 869
Рамирес, моля за още малко пояснения Praynig

Под "върху шкафовете" се разбира на плота или върху горните шкафове??? Моите са много високи горе - до тава има само 15 см., т.е. шкафовете са на 2,50 височина горе...

# 143
  • Мнения: 2 759
Рамирес, моля за още малко пояснения...
                            Над мивката има шкафове, та над тия шкафове сложих чинийки с малко насипан боракс - дори не беше кой знае колко. И при нас остават около 20 см до тавана. Удобно е, защото там нищо не държа и понякога с години не се сещам да забърша праха дори  Blush... Чудех се дали да ги махна след като вече постигнах каквото искам, но и да останат там на никого няма да пречат. Така или иначе поне две седмици ще ги оставя, за всеки случй - ако има ново поколение някъде...
                           Отделно, почти всеки ден имаше и нощем в банята по 2-3, а сега са изчезнали. При условие, че поставих боракса само в кухнята.

# 144
  • Мнения: 2 652
Рамирес, моля за още малко пояснения...
                            Над мивката има шкафове, та над тия шкафове сложих чинийки с малко насипан боракс - дори не беше кой знае колко. И при нас остават около 20 см до тавана. Удобно е, защото там нищо не държа и понякога с години не се сещам да забърша праха дори  Blush... Чудех се дали да ги махна след като вече постигнах каквото искам, но и да останат там на никого няма да пречат. Така или иначе поне две седмици ще ги оставя, за всеки случй - ако има ново поколение някъде...
                           Отделно, почти всеки ден имаше и нощем в банята по 2-3, а сега са изчезнали. При условие, че поставих боракса само в кухнята.

Eee, ми значи супер тогава. Но да подчертае, че това важи за хлебарки. Да не ви се налага да трепете бълхи, че те снасят по килими и навсякъде ...

# 145
  • Мнения: 144
Здравейте,
много се радвам, че намерих такава зелена тема тук. Открих страхотни идеи. Записвам се да ви следя.  Heart Eyes

# 146
  • Мнения: 3 869
Пробвах се с боракса, над безобразно високите ни шкафове. Имаше ефект, намаляха драстично набезите, но все още виждам едни дребосъци от време на време (сигурно 2-3 мм дълги, чак не ми се занимава да ги гоня) и не знам колко време още ще се точат, и от къде се взимат?! Основно такива ни бяха нападнали - свежо излюпени, големи рядко съм виждала...

# 147
  • Мнения: 2 759
...но все още виждам едни дребосъци от време на време...
                            Може би затова в другата темичка пишеше 2 седмици. У нас бяха доста дългички, и моментално изчезнаха. Сега обаче пак се появяват тук-там, предполагам новоизлюпените бебета, но са рядкост (за разлика от преди  ooooh!). Ще изчакам споменатите две седмици, да видим дали ще изчезнат до крак.

# 148
  • Мнения: 4 392
Нищо му няма на боракса. Някои автори много го хвалят. Даже и рецепти за сапун има.

# 149
  • Мнения: 1 178
Бъдещата ми нова къща ще бъде зелена  Mr. Green, идвам да черпя идеи Hug

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 00:10 от Зи

Общи условия

Активация на акаунт