На море в Турция - all inclusive, тема 8

  • 92 486
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 243
Като цяло си починахме,но определено в този хотел повече няма да отида.Мисля,че в хотел в Турция с 3 или 4 звезди мога да получа абсолютно същото обслужване и екстри като в този,но за много по-малко пари.
Подписвам се с две ръце од думите на шоколадче

# 121
  • Мнения: 250
Шоколадче,аз също съм напълно съгласна с думите ти. Нашия хотел също беше ол-инклюзив, но с тази разлика, че почти нямаше месо или само един вид (пилешки пържолки и то само вечер, но не всяка), някакво агнешко, но много миризливо #Cussing out. Баклава ВЪОБЩЕ, соковете - степче, алкохола - разреден, стаите - нищо особено ... разочаровани сме. Петте звезди въобще ги нямаше

Последна редакция: сб, 03 окт 2009, 19:47 от *candy*

# 122
  • Мнения: 515
Шоколадче,аз също съм напълно съгласна с думите ти. Нашия хотел също беше ол-инклюзив, но с тази разлика, че почти нямаше месо или само единвид (пилефки пържолки и то само вече, но не всяка), някакво агнешко, но много миризливо #Cussing out. Баклава ВЪОБЩЕ, соковете - степче, алкохола - разреден, стаите - нищо особено ... разочаровани сме. Петте звезди въобще ги нямаше


 Shocked Да бе... Къде сте били?

# 123
  • Мнения: 7 605
Марги, мерси много  Blush

Малее, като ви чета...ужас. При нас имаше всяка вечер сума ти ястия с месо - пилешко, пуешко, телешко и агнешко, плюс прясна риба, 2 пъти имаше огроооомни риби тон, по 150кг  Shocked Соковете и при нас бяха много сладки, но за закуска имаше и фреш. Ааааа, забравих един голям плюс: имаше кафе-машини на Якобс, с кафе, кафе о ле, капучино и още нещо. Обикновенно кафето в хотелите е кофти, но там беше суууупер  Peace На обяд нямаше ястия, рециклирани от останките от предната вечер, всичко беше прясно. А баклава и кадаиф имаше всяка вечер. Не правеха проблем да се изнася храна от ресторанта, изобщо. Даже по коридорите на бунгалата имаше място точно за чинии и чаши. Освен това показваха кухнята - който желае, може да я види  Crazy

# 124
# 125
  • Мнения: 515
Ужас, ще знам. Иначе не дава вид на лош хотел.Трябва да се направи черен списък на турските хотели и да се сложи на първа страница.

# 126
  • Мнения: 250
Аааа, имахме право да си изберем от 5 ресторанта три вечери, но почти ставаше бой с яките рускини. Една от вечерите бяхме на рибен ... аз лично си останах гладна ... не препоръчвам хотела на никой Simple Smile

# 127
  • Мнения: 3 157
Да,и в Шато-то имаше 5 ала карт ресторанти(турски,италиански,рибен и не помня още какви) и при записването си в Алфа Тур останахме с впечатлението,че всяка вечер можем да вечеряме в един от тях.Да,ама не,като отидохме още първата вечер да се запишем на рецепцията ни казаха,че се плаща,отделно местата се резервират от 12 до 2 часа същия ден,а менюто...ми такова просто няма-сервират само 1 ядене,което носят от кухнята и си изяждаш порцийката и това е...затова и се отказахме от тях,както казах изобилие от храна имаше,друг е въпроса,че хората освирепяваха като наближеше 19 часа(времето за вечеря) и много от нещата не омитаха за секунди.Второ зареждане от същитя нямаше.
Първата вечер имаше една огромна тълпа-около 200 човека-турци на възраст 50-60 години,които се движеха заедно като стадо.Оказа се после,че в хотела е имало симпозиум на волейболните съдии и хората бяха решили да изядат колкото се може повече и от всичко.А на нас това ни беше първата вечеря-все едно бяхме попаднали в кошер-итвсякъде ни блъскаха,мачкаха,обръщаха се чинии,посягаш да си сипеш нещо,а по пътя някой друг борещ се те защипва с щипка за салата....за капак нямаше къде да се седне,та стояхме доста време прави,защото пък от персонала вардеха да не излезе някой с пълна чиния от стола.

# 128
# 129
  • Мнения: 520
Направо не мога да повярвам!И още повече при положение,че става дума за петзвездни хотели! #Crazy Май наистина трябва да си направим бял и черен списък на хотелите в Турция!

# 130
  • Мнения: 3 386
шоколадче ,
kaто те чета, все повече се радвам на нашето "нещастие" да ни изместят в Киликия.  Laughing
Колкото до бял и черен списък - всичко е толкова относително... на някои хотелът и м е харесал, на други - не. Аз Льо Шато не го препоръчах на никой, но явно примамени от цената и снимките му, ми писаха: абе, ще отидем, пък ще видим...

# 131
  • Мнения: 930
Марги, мерси много  Blush

Малее, като ви чета...ужас. При нас имаше всяка вечер сума ти ястия с месо - пилешко, пуешко, телешко и агнешко, плюс прясна риба, 2 пъти имаше огроооомни риби тон, по 150кг  Shocked Соковете и при нас бяха много сладки, но за закуска имаше и фреш. Ааааа, забравих един голям плюс: имаше кафе-машини на Якобс, с кафе, кафе о ле, капучино и още нещо. Обикновенно кафето в хотелите е кофти, но там беше суууупер  Peace На обяд нямаше ястия, рециклирани от останките от предната вечер, всичко беше прясно. А баклава и кадаиф имаше всяка вечер. Не правеха проблем да се изнася храна от ресторанта, изобщо. Даже по коридорите на бунгалата имаше място точно за чинии и чаши. Освен това показваха кухнята - който желае, може да я види  Crazy

извинявай, но не разбрах за къде като място и хотел пишеш Blush

# 132
  • Мнения: 148
Много  е интересно как един хотел пречупен през различните виждания може да бъде представен...Аз също се върнах от Шато дю престиж онзи ден и съм очарована.От моята гледна точка хотела беше прекрасен-много зеленина,много добра инфрастуктура,басейните бяха около 5 поне,в най-различни форми.Бирата наистина беше Туборг и на мен си ми хареса,храната беше много изобилна-не беше споменато досега,но имаше поне няколко вида риба-пъстърва,риба тон,пилешко месо-всякакво-бутчета,бяло месо,салати с миди.Не знам какво може да се очаква от една закуска,като във всеки хотел за закуска предлагат стандартните неща-хлебчета,кроасанчета,яйца,колбаси.Тук закуската беше изобилна-поне 10 вида хлебчета,отделно няколко вида кроасначета,яица на очи,бъркани,във вид на омлет,сварени,всякакви свежи салати-изброявам с подробности за да посоча разнообразието.Друго-това,кото каза Шоколадче за ала карте ресторантите е доста изопачено-във всяка предварителна информация за всеки хотел с ала карте ресторанти е упоменато,че имаш право на едно безплатно хранене, в ресторант по избор и повтрното ходене вече се заплаща.Казвам го от опит-ние посетихме френски ресторант-заплатихме само сервиза-по 5 долара на човек.Резервациите се працеха от 10 до 14 часа,а не от 12 до 14,проблема е никакъв да отскочиш от басейна до информацията  и да си запазиш час за вечеря.И не е вярно че храната се носеше от основния ресторант,в ала карте ресторантите си имаше отделна кухня откъдето изнасяха нещата.Менюто не се състоеше от едно ядене,както кзазха по-горе,а си беше-студено предястие,супа,салата,основно ястие и десерт.Напитки те наистина си бяха местни турски,но си бяха с много добро качество,пих турски бейлис на корем,като по нищо не отстъпваше на айриша.
За настаняването-пристигнахме към 8 сутринта в хотела,нямаше свободни стаи(Изрично в предварителната информация е упоменато че,че при липса на свободни стаи,ще бъдем настанени след 14 часа-така че това не беше шок за нас и не би трябвало да бъде за никой,който си е чел предварителното инфо за хотела относно настаняването)Любезно ни насочиха към ресторанта,където закусихме,оттам се настанихме на басейна,след това обядвахме и точно в 14 и 10 мин.бяхме настанени.И лично аз заставам зад тази забрана да се изнася храна от ресторанта към басейните и стаите,защото съм била на хотел в който нямаше такива ограничения и беше абсолютна кочина-храни навсякъде,оделно в Шатото не всички спазваха ограниченията и затова няколко пъти в асансьора стъпвах по размазани хлебчета и кюфтета. newsm11
Персонала знаеше сносно английски,колкото за елементарна комуникация,никой  не би трябвало да очаква от тях да изскочат с блестящ инглиш.Бяха любезни,приятелски настроени.
Ние с мъжа ми сме много доволни от избора си на хотел,въобще не съжаляваме слава богу, и лично аз бих го препоръчала на близки и познати.

# 133
  • Мнения: 3 386
Да, настзняването става в 14 ч., при възможност - по-рано.
Само че възможност имаше за руснаците, ние седяхме и чакахме. После се оказа, че има въможност срещу допълнително заплащане, което е ТОЛКОВА, но "само за ВАС" е еди колко си...  Mr. Green После, "видяхме сутринта резервацията ви, но сега нещо не я намираме"... За мен това си е изнудване и въртене от всякъде.
Но... както казах, мения - всякакви.

# 134
  • Мнения: 515
В нашия хотел сиренето и кашкавала бяха уникални на вкус  Heart Eyes Направо като се сетя за тях лигите ми текат. Тук кашкавала се доближава на този който ядох, но сиренцето едно такова меко, несолено, хубаво немога да намеря никъде. Мисля си дали са били от краве мляко newsm78 или от овче. Така ми липсва и мързела който исзпитах там, да не готвя , да не чистя всичко да ми е наготово и сговено, само забавления ядене, спане и с..с  Blush Laughing Искам пак!

Общи условия

Активация на акаунт