На море в Турция - all inclusive, тема 8

  • 92 492
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 710
Бях се засилила преди малко да отида на изложението в НДК, но после ме домързя да нося корема си в студеното и мокро време и взех мъдрото и особено здравословно решение да си седя вкъщи, пред компютъра. Simple Smile

Lo6a mama, не мога да се ориентирам - има ли голям басейн близо до детския кът или там са само детските басейни? Прочетох, че има 6 бара, има ли близо до басейните и детския кът? Стандартните стаи с колко легла са - с две и едно допълнително под формата на диван или с три нормални легла? Моето дете държи да спи до баща си, та да съм подготвена дали ще спя на пода или ще се уредя с легло. Wink Има ли "лош" изглед от стаите или по-скоро по-шумна част, или такава гледаща към пътя? Има ли достатъчно шезлонги? Не че с малко дете ще ми е проблем да стана рано и да си заема, но предпочитам да не седим закотвени на едно място, а да имаме възможност да се местим насам-натам. Басейнът с пързалките някъде зад хотела ли се намира? Нещо не мога да се ориентирам съвсем добре по снимките за разположението на басейните, детския кът и баровете. Видях, че територията е доста голяма, почти 100 000 кв.м. Има ли пейки, беседки или други места, на които да положим морни тела докато отрочето тича насам-натам щастливо? Помниш ли вечерната детска анимация колко време трае?

За индивидуалния подход към клиентите на Астрал холидейз съм напълно съгласна. Ние сме пътували с тях 5 пъти, те организираха и сватбеното ни пътешествие. Тогава беше първата ни среща с тях и бяхме наистина впечатлени и в следващите години продължихме да пътуваме само с Астрал. Четири години след сватбата ни, решихме да си подарим една почивка за годишнината и още като ни видя Благовеста Чифлигарова възкликна "А, ето ги нашите младоженци, ще имат втори меден месец". После си напрегна паметта и се сети коя година точно се оженихме и къде сме почивали през годините. Нямаше как да не се впечатля, че помни всичките ни почивки и това, че първата ни среща беше по повед сватбено пътешествие. Няколко пъти ми помогнаха много сериозно при избора на хотел, което също много ми харесва. Ако решим да почиваме в Испания, Тунис или на някое по-екзотично място, не бих се замислила въобще и ще се доверя на Астрал холидейз. Но за съжаление в Турция предлагат един единствен хотел, който ми харесва и ми е по джоба. На фона на избора от 300  5-звездни хотели, който ми предлага Тез тур, просто няма как да Астрал холидейз да задържат вниманието ми. Колкото и да ми се иска, не мога да пренебрегна и фактора цена, който отново е в полза на Тез тур. И тъй като нямам нито една забележка от обслужването на руския туроператор, за мен той става логичният избор на организатор на почивката ми, въпреки че обичам да пътувам с Астрал холидейз.


P.S. Леле, докато си напиша фермана са публикувани 3 нови отговора. Blush

# 526
  • Мнения: 3 423
Марги, първо за Благовеста от Астрал, да тя е злато, обичам я   Peace
Точно тя е причината да пътуваме с тях  Peace

За Сантай ако искаш ми прати мейл на ЛС да ти пратя снимки за да добиеш представа за басейните.
Ние седяхме или на морето или на бебешкия басейн, който е залепен за детския басейн(детски, детски ама огромен, става и за възрастни.) с пързалки и на крачки от детския кът.
Има и релакс басейн, който с бебе се досещаш, че не посещавахме да не разваляме релакса на двойките Wink
Има и огромен басейн за възрастни с барове, но на детския басейн нямаше бар, но сравнително близо до него( не съвсем) е шатрата за типичните им палачинки( между впрочем страхотни , правеха ги туркини в традиционни одежди и показваха как се правят на желаещите).Гьозлемета ли бяха на турски , ще сбъркам с думата.
Шезлонги има предостатъчно, територията и басейните са наистина големи.
Ох да ти кажа не помня имаше ли диванче в стаята, на нас ни бяха приготвили кошарка.
Имахме голяма спалня за нас + кошарката за дечко. Също не знам дали има лош вид стаи, ние бяхме в стая с прекрасен изглед. Аз от други почивки съм се убедила, че ако не ми хареса стаята връщам ключа на рецепция и срещу бакшиш ако не става само с усмивка, ми дават добра, но този път Мария от Астрал бе уредила перфектна стая за нас.
Има и място за морните тела  Simple Smile, има едни много приятни шатри стил Бали , в които може да се полегне даже.
За вечерната детска анимация не помня, колко траеше, защото тогава детето бе още малко да се радва на детските дискотеки .
Ако се сещаш още нещо питай  Simple Smile

# 527
  • Мнения: 7 605
Марги, знаеш ли, имам хотел точно като за вас  Laughing Барут Лара, в Лара. Предимството му е че е само на 15 минути от летището.
Бяхме в джуниър суйт. Имахме спалня с двойно легло, и ни сложиха и една детска кошара. В хола (имаше врата по между йм) имаше 2 легла-канапета, т.е. място за още двама. Има един басейн с анимация, другият е т.н. релакс басейн но там пък има много малки деца, които не пречеха на никой. В единия край на басейна водата е супер плитка (10см) и както в морето, става постепенно дълбока, та в този край имаше много семейства с малки деца. А този басейн е точно до сградата с джуниър суйтс  Mr. Green Отделно има и един детски басейн с пързалки.
Детския кът е страхотен, много голям и с мнооого сянка. От 4 години е, но няма проблем да отидете с малката тя да си играе или катери там.  Peace

# 528
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Някой може ли да обясни какво означават TEZ VARIANT -тите, че цената  за кой да е от изброените хотели или...?

# 529
  • Мнения: 7 605
Някой може ли да обясни какво означават TEZ VARIANT -тите, че цената  за кой да е от изброените хотели или...?

Не съм сигурна, но ми прилича на оферта, където чак на място ти казват в кой точно хотел ще отседнеш. По този начин те си пълнят хотелите, а туристите спестяват някой и друг лев.

Кефалука Ризорт http://www.teztour.bg/hotel.php?id=2746  бил хубав  Peace

Марги, ето го хотела http://www.teztour.bg/hotel.php?id=100

# 530
  • Мнения: 327
Eni27, ние бяхме в Ефесия холидей бийч клуб през 2008год.
Хотела е хубав ,храната е също на ниво.За малки деца има детски басейн с пързалка.
Детето ми е голямо и не съм се заглеждала по детската анимация.
Има и пързалки с разни те му там катерушки.
В момента не се сещам друго,ако има нещо питай,мога и да ти пусна снимки.


Последна редакция: чт, 25 фев 2010, 18:46 от еими

# 531
  • Мнения: 2 922
Tatjana, благодаря за информацията. Ще ги разгледам тези хотели.
На мен ми е още 'работна' идеята  Laughing да се ходи с деца на море тази година, но ще проуча.

# 532
  • Мнения: 7 605
Baby Doll, честита лентичка - да е лека и безпроблемна!   bouquet

# 533
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Добре де само аз ли не виждам цените на ТезТур Rolling Eyes

# 534
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
http://www.teztour.bg/program.php?pid=28

за сега само за анталия...

# 535
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Благодаря. ЩЕ чакам за Кушадъса

# 536
  • EU
  • Мнения: 164
така .. направих си труда да направя сравнение на хотел Барут в Анталия в Тезтур и в Дертур, в първия туроператор е с със самолетен билет София-Анталия, а при 2я със собствен транспорт и така цената за 7 нощи, 2 човека ланд вю от 01.09.2010 е съответно 1700 евро Тезтур и 1373 евро за Дретур, какво мислите newsm78

# 537
  • Мнения: 7 605
Мисля че сравняваш ябълки с картофи  Laughing - едното е със собствен транспорт, другото със самолет, не могат да се сравняват!

# 538
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
към Тез тур сложи още 150 евро за летищни такси Peace

# 539
  • EU
  • Мнения: 164
към Тез тур сложи още 150 евро за летищни такси Peace
да, бях забравила за таксите, благодаря ти че напомни. Има и нещо друго, цената на Дертур може да се намали с 10% до края на април, а тази от Тезтур е промоционална и така излиза, че за чартъра се плащат около 450- 500 евро, не знам как ви се струва тази цена, но за едночасов полет, пък било то отиване и връщане малко ми се струва скъпичко newsm78
 

Общи условия

Активация на акаунт