Био прясно мляко

  • 1 734
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Момичета, моя юнак е на 1,6г. и все още си пие АМ, но ме интересува вие от кога започнахте с прясното мляко и дали сте доволни от българското био мляко. Малко ме е срам, но нямам спомен на каката кога започнах да й давам  Embarassed ...но, тогава стоките бяха по-истински де

# 1
  • Мнения: 14
...ох, май не бях точна с въпроса... не искам да заменям АМ с прясно, но тъй като сама готвя на детето и до сега не смея да ползвам прясно мляко за кремчета и др., питането ми е конкретно за био млякото-дали има мами които го ползват за приготвяне на десерти и друго ?

# 2
  • Мнения: 155
   И моята сладурана е на същата възраст Hug. Записвам се да следя темата.

# 3
  • Мнения: 426
Защо те е страх да ползваш прясно мляко за кремчетата, аз ги правя с това детското Млечко. Детето ми е на 1г и 3м, давай спокойно Peace За био мляко не знам, ние ядеме само био сирене, но мляко купувам от детското.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Не се задълбочавайте чак толкова.Това, че пише БИО, за мен не е доказателство за супер качество.

 Детето ти е съвсем на възръст за да започне да приема прясно мляко.Дадах на моите деца на година, а в Англия го препоръчват да се въведе в закуските към 10-ия месец.

 Винаги много доволна съм била от прясното мляко Верея в синята кутия.От него съм давала на децата, проблем не е имало.Дори и бързо вкисва.Що се отнся до десертите и особено кремчета, кисели и т.н. - такива не предлагам!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
За мен си купувам само синята Вирея,но не съм давала на детето,освен в грис и кремчета.Малко извън темата какво е това био прясно мляко,кой го произвежда и къде го продават?

# 6
  • Мнения: 229
...ох, май не бях точна с въпроса... не искам да заменям АМ с прясно, но тъй като сама готвя на детето и до сега не смея да ползвам прясно мляко за кремчета и др., питането ми е конкретно за био млякото-дали има мами които го ползват за приготвяне на десерти и друго ?

Здравейте мими,
аз съм от тези майки, които си готвят и правят десертите вкъщи самичка. И аз ги правя с био мляко, само минуса му на това мляко е че е пълномаслено 3,8 процента и тук няма био мляко, което да е нискомаслено. Дори не- био вариантите са 2,7%. Това био-то на биопрограма, което се продава в бг е страхотно! Горещо ти го препоръчвам, само моляте внимавай за датата на производство. Това което се продава във фантастико е застояло, същото важи и за био яйцата и киселото мляко. Ако купиш прекалено кисело мляко от био-то да знаеш че е малко старичко.
Благодаря се, че сега взимам прясно мляко директно от фермата пак био производство, продава се от спец. машини пред фермата, които държат  7 градуса, трябва да си го вариш вкъщи и после има дебел и мазен каймак, който отстранявам ..ноо пак е пълномаслено, разреждам го малко с водичка преди да правя десерти за детето.
Също така преди да го правя на десерт, млякото е сварено и охладено .. след това пак го стоплям  в тенждерката и го подслаждам докато захарта се разстопи и чак тогава слагам каквото ще слагам в него .. ако правя мляко с ориз, ориза си говаря отделно, а процедурата с млякото и пак както написах. Ти как правиш десертите? Моляте сподели дали другите съставки с които правиш десерт са био или изобщо пиши какво правиш с био прясно мляко на детенцето си. Ще ми е много полезно и интересно!
Благодаря ти!

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 14:43 от ssieber

# 7
  • София
  • Мнения: 15 220
ssieber, защо смяташ, че пълномасленото мляко е проблем?
Доколкото виждам от лентичката ти, на дете на възрастта на твоето е препоръчително да се дават пълномаслени млечни продукти.

# 8
  • Мнения: 229
ssieber, защо смяташ, че пълномасленото мляко е проблем?
Доколкото виждам от лентичката ти, на дете на възрастта на твоето е препоръчително да се дават пълномаслени млечни продукти.

не смятам, но вече няколко пъти срещнах тук момичета, които ме смъмриха заради това. било безотговорно и опасно за детето пълномаслено краве мляко на тази възраст. иначе давам, нямам избор, както казах ползвам домашни продукти колкото е възможно повече

# 9
  • Мнения: 6 029
ssieber, защо смяташ, че пълномасленото мляко е проблем?
Доколкото виждам от лентичката ти, на дете на възрастта на твоето е препоръчително да се дават пълномаслени млечни продукти.

не смятам, но вече няколко пъти срещнах тук момичета, които ме смъмриха заради това. било безотговорно и опасно за детето пълномаслено краве мляко на тази възраст. иначе давам, нямам избор, както казах ползвам домашни продукти колкото е възможно повече

Точно обратното е, трябва да пие пълномаслено  Grinning

# 10
  • Мнения: 229
ssieber, защо смяташ, че пълномасленото мляко е проблем?
Доколкото виждам от лентичката ти, на дете на възрастта на твоето е препоръчително да се дават пълномаслени млечни продукти.

не смятам, но вече няколко пъти срещнах тук момичета, които ме смъмриха заради това. било безотговорно и опасно за детето пълномаслено краве мляко на тази възраст. иначе давам, нямам избор, както казах ползвам домашни продукти колкото е възможно повече

Точно обратното е, трябва да пие пълномаслено  Grinning


е ние не го пием, пием ам
но готвя с пълномаслено ..
Благодаря ти много!

Общи условия

Активация на акаунт