Как върви захранването - част III

  • 10 616
  • 247
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 258
Ето новата темичка! Хайде, по-опитни мамчета, пишете, та след месец като захраня да черпя от вашия опит и да не се шашкам много кое, кога, колко, как, ама защо.  Hug

Как върви захранването - част I

Как върви захранването - част II

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 10:20 от Бу

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 653
Имам предложение: като отваряте нова тема дайте линковете и към старите, та който иска да прочете нещо от тях да не си губи времето да ги търси.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 6 258
Добавих ги! Laughing Идеята впочем е много добра. bowuu

# 3
  • София
  • Мнения: 1 121
Не мога да не се похваля - мацката яде доста добре засега! Въведох досега картоф, морков, тиквичка, добавям от няколко дена и зехтин по мъничко. Омита за отрицателно време поне 60 грама. И сега чуденката  newsm78 - да увелича ли количеството и само новите храни да са по малко?

# 4
  • Мнения: 1 502
Като веднъж сте захранили с каша, например бананова, захранвате ли отново постепенно с друг вид каша (аз имам Асорти на Слънчо)?  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 771
Goldenova, не се притеснявай толкова. Пюре само от тиквичка, пък било то с кърма си е доста гадна работа и не се учудвам, че бебе не го яде. Никола изобщо не го искаше; отказа и картоф+тиквичка на хип, и едва вчера хапна от домашния ми бъркоч - тиквичка+морков+картоф+лук+розичка карфиол+малко магданоз и капка зехтин. Стана много вкусно и излапа всичко.

А за готовите пюрета мисля, че си малко крайна. Не намирам в момента сини сливи на хип у дома, но май в плодовите хип пише, че няма добавена захар   Ужасно сладки са само пюретата на Хаме, там има много захар. Не е толкова страшно, ако бебе си хапне готово плодово пюре. Идва зима - какви плодове ще му даваш? Замразени? А на Семпер има пюре от сушени сини сливи - страшно вкусно, опитайте него тогава 

* * * * * * * * * * * * *
Смърфиетка, една от причините да съм против това да има  захар е, че не съм съвсем сигурна да ли има интерес към храната и  да ли е готов. Това е основната причина. Иска ми се по естествен начин да стане без да е стимулиран по този начин. 

# 6
  • Мнения: 2 323
и аз да кажа за нашия 4 дневен запек - днес го преборихме - бяхме само на кърма и яко бомбардирахме 2 памперса!
утре как мислите? пюре от ябълки?!? Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 547
goldenova, ясна работата значи. и аз бих искала да се придържам колкото е възможно към принципите на здравословното хранене, но ми се иска да обръщам повече внимание на детето си, отколкото да прекарвам това време в готвене и приготвяне на храна.
абе малко през просото съм я подкарала  Embarassed, ама...
а на вас дано всичко да се услажда  Wink

# 8
  • Мнения: 1 771
и аз да кажа за нашия 4 дневен запек - днес го преборихме - бяхме само на кърма и яко бомбардирахме 2 памперса!
утре как мислите? пюре от ябълки?!? Embarassed

По добре с нещо друго. Ябълката май запича.

# 9
  • Мнения: 1 771
goldenova, ясна работата значи. и аз бих искала да се придържам колкото е възможно към принципите на здравословното хранене, но ми се иска да обръщам повече внимание на детето си, отколкото да прекарвам това време в готвене и приготвяне на храна.
абе малко през просото съм я подкарала  Embarassed, ама...
а на вас дано всичко да се услажда  Wink

много благодаря. Успех и на вас  Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 сеп 2005, 22:09 от goldenova

# 10
  • Мнения: 3 550
Майчета, а какво мислите за солта в пюретата? Четох съдържанието на няколко месни на Хипп и видях, че съдържат. Пишат, че е с ниско съдържание на натрий, което ме успокоява, но все пак?

Обръщам внимание, защото нали не била полезна за очите, а хлапето е наследствено обременено от моя страна. (Светлина в тунела е статията, която пусна Хедра, че кърменето предпазва от късогледство.  Grinning)

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 310
и аз да кажа за нашия 4 дневен запек - днес го преборихме - бяхме само на кърма и яко бомбардирахме 2 памперса!
утре как мислите? пюре от ябълки?!? Embarassed

По добре с нещо друго. Ябълката май запича.
Не знам какво сте папкали досега,но пробвай с тиква- тя разхлабва. Други, действащи така, са круша, грозде, сливи, пъпеш

# 12
  • Мнения: 1 771
Майчета, а какво мислите за солта в пюретата? Четох съдържанието на няколко месни на Хипп и видях, че съдържат. Пишат, че е с ниско съдържание на натрий, което ме успокоява, но все пак?

Обръщам внимание, защото нали не била полезна за очите, а хлапето е наследствено обременено от моя страна. (Светлина в тунела е статията, която пусна Хедра, че кърменето предпазва от късогледство.  Grinning)

Аз имам проблем с очите късогледство и астигматизъм и не ми се иска да има сол.И ще трябва  да устискаме цяла зима на домашно производство newsm78.  Всички ли пюрета на пазара са  със сол.

# 13
  • Мнения: 8 462
Не, не всички.Четеш етикета и подбираш. на някои изрично пише ,че няма сол.

# 14
  • Мнения: 3 550
Всички ли пюрета на пазара са  със сол.
Аз четох тези с месо на Хипп, защото докато започне да яде по-големи количества месо мисля да е на тях, а после да му готвя. Пък и няма от къде да намеря заек, пуйка. В това със заешко имаше сол, в пуешкото май също. В едно от двете май имаше и гроздов сок, което съвсем ме изуми. Трябва да съм въвела и грозде. Може да се бъркам и със Семпер. В техните пък видях освен сол и бял пипер някъде, който е по-лют и от черния. В пуешкото на Гербер пък имаше и масло. Абе, не може да ми се угоди. В Ганчев и Ам-Ам пък чета тук-таме лимонена киселина, което пък умът ми не го побира защо му е на бебето такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт