подарък за сватба

  • 2 315
  • 37
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Мами, помагайте  Praynig Поканени сме на сватба на двама познати, които живеят в Германия. Идея си нямам какво да им подарим. Аз не обичам изненадите и винаги при такива поводи питам младоженците (или пък направо ги замъквам по магазините да избират), ако не са ми близки или пък се чувстват неудобно да си кажат давам пари. Обаче сега каквато и сума да дам ще е просто жалка на фона на стандарта им на живот. Другото което много ме затруднява е че аз почти не ги познавам и въобще не мога да се начудя как решиха да ни поканят  newsm78 и вече три пъти ни питат да им потвърдим и да са сигурни че не сме се отказали. Единствената ни връзка с тях са многото общи приятели и факта, че булката работи за кратък период в заведението на което съпруга ми е управител. Просто съм изумена какво мога да подаря на тези симпатяги, техника е безмислено, сервизи също, завивки едва ли ще помъкнат от тук (а като се замисля колко багажи ще имат след сватбата които едва ли ще вземат .........). Мислила съм си да се комбинираме с приятелите и да им вземем картина на Бургас или нещо с морска тематика обаче пък дали те си падат по такива неща и хабер си нямам. Кажете мами какъв подарък бихте взели от БГ с вас по чужбинско?  Моля идеите ви да варират в рамките на 50 до 300лв (така де кола не можем да им вземем  Confused)

# 1
  • Мнения: 1 173
Една красива икона. Мен това наистина би ме трогнало. Българи ли са младоженците?

# 2
  • Мнения: 314
аз бих подарила една хубава икона като преди това сам я осветила в някоя църква.на нашата сватба например едни приятели ни подариха един страхотен гоблен с христос на него,които в момента е закачен в спалнята над главите ни,където спим.това ти остава завинаги и мисля,че хората биха се зарадвали.

# 3
  • Мнения: 314
сега видях,че и доритт ти е дала същия съвет като мен. Laughing

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Каква националност са?

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами ако не се комплектовате с познатите ви - идеята ти за картина е добра - не трябва да е нещо огромно . мисля 4е ако са от бургас и ако им вземе6 нещо такова ще са доволни . икона - добро като идея оба4е ,аз например не съм силно вярваща и тази икона би стояла като "картина " в къщи - за красота имам редвид , можеш да им вземе6 някакво тъкано пано например . сега при нас е модерен - стария стил -  незнам как е в Гермасния - но колкото по изтъркано и остаряло изглежда толкова по - добре - може да им вземе6 битови предмети - 4исто в български стил .
 не на последно място пари - не се притесняваи на хората име е ясно как е в България и 100% не са ви поканили заради подаръците .

# 6
  • Мнения: 1 465
И аз съм за икона - на нас ни подариха икона за сватбата и сме я закачили над леглото - много е красива и много си я харесваме. Иконата е голяма колкото лист с формат А4 - купили са я обаче от София пред Александър Невски.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Идеята за икона е хубава, ако младоженцита са българи. Обаче, да не би направят проблем някъде по митниците, не знам как стои въпроса с износ на такива неща. За всеки случай проверете Thinking

# 8
  • Мнения: 1 959
Идеята за икона е хубава, ако младоженцита са българи. Обаче, да не би направят проблем някъде по митниците, не знам как стои въпроса с износ на такива неща. За всеки случай проверете Thinking
На мен ми подариха две икони и двете съм си ги донесла и никакви проблеми по митницата

# 9
  • Мнения: 1 975
вземи им някоя голяма красива икона ...   Wink

# 10
  • Мнения: 5 183
На нас ни подариха икона, осветена за сватбата. Добра идея е. Подариха ми я колегите в България, но аз си я взех тук без проблем.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
да българи са. Ох, не знаех че "изнасянето" на картина е толкова сложно  Sad, а честно казано мен икона не би ме зарадвала особено (въобще не се вързва с нищо у дома) и не съм убедена дали на тях би им харесало. Сега се сещам че може да е някаква пластика, но и това не зная дали ще се "върже" интериора им. Определено ми се щеше да е нещо морско, че и двамата са бургазлии ама .... Съвсем младички са на около 25 години и за това ми се струва че и битовите сувенири няма да им харесат .... уф че трудно  Thinking (честно да ви кажа имам чувството че два маркови парфюма най ще ги зарадват ама `баси и подаръка за сватба - естествено че няма да подаря това де)

# 12
  • Мнения: 2 452
да българи са. Ох, не знаех че "изнасянето" на картина е толкова сложно  Sad, а честно казано мен икона не би ме зарадвала особено (въобще не се вързва с нищо у дома) и не съм убедена дали на тях би им харесало. Сега се сещам че може да е някаква пластика, но и това не зная дали ще се "върже" интериора им. Определено ми се щеше да е нещо морско, че и двамата са бургазлии ама .... Съвсем младички са на около 25 години и за това ми се струва че и битовите сувенири няма да им харесат .... уф че трудно  Thinking (честно да ви кажа имам чувството че два маркови парфюма най ще ги зарадват ама `баси и подаръка за сватба - естествено че няма да подаря това де)

Подарете им нещо българско. Нищо че са млади. Като остареят ще го оценят Laughing. Аз съм за икона. И аз не съм вярваща, но за мен иконата е нещо, което винаги ще намери място в дома на българи, особено когато живеят извън България.

# 13
  • Мнения: 7 430
....Подарете им нещо българско. Нищо че са млади. Като остареят ще го оценят Laughing. Аз съм за икона. И аз не съм вярваща, но за мен иконата е нещо, което винаги ще намери място в дома на българи, особено когато живеят извън България.

 newsm10
Мила Яна....и аз бих подарила икона или нещо българско....нищо друго няма така да им направи впечатление....когато са далеч от РОдината

Довери се на мамите  smile3503

# 14
  • Мнения: 780
От всички подаръци получени в България по сватбата, рожденни дни и други поводи, тук единствено съм си донесла 2 икони, 2 картини, гювечета, 2 гоблена и едно малко тъкано пано с прекрасни шарки, на което си има вълна от овчица и звънец от коза (звукът му винаги ми напомня за Родопите и за Капитан Петко Войвода!   Grinning Heart Eyes ). Животът в чужбина (както някой беше казал по-горе) неминуемо променя усещането към "всичко българско и родно". Оооооо забравих да спомена и едно луксозно издание на рецептите на Ути  Mr. Green в метална кутия, всяка рецепта на отделно картонче. Което ми дава идеята за някаква книга.. аз специално си купих да си донеса История на България, когато за първи път пътувах за Австралия.

Общи условия

Активация на акаунт