Семейство с три деца!

  • 3 926
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 803
Аз пък нищо, ама нищичко не мога да разбера. Embarassed
Май си била в по-изгодна позиция преди да сключиш брак, така ли?
В смисъл, че поне си получавала детски преди това?
Ох... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 710
Наталка, радвам се, че писа  Hug
С работата положението е много зле. Във Варна е ужасно пък за по-малките градове не мога и да си представя какво е. Тук мъжете обикалят и се молят някои да ги наеме на работа, с обяви нищо не става. И аз пускам и звъня всеки ден, ама нищо Sad Освен чрез познати някой ако може да помогне? Или да се молите и да обяснявате в какво положение сте друг начин не виждам. Но това със статута на мъжа ти.... не съм наясно изобщо и наистина някой по опитен да дава идеи  Confused
Наталка, доколкото разбрах децата имат нужда от тетрадки, учебници. Ако можем с това поне да помогнем на първо време, поне тези грижи да нямате, а и дрехи?!?!
 Heart Eyes  bouquet Heart Eyes  bouquet Heart Eyes  bouquet
Здравей,мила!
Благодаря ти за топлото посрещане.Дрехи не ги мисля,големия син категорично се отказал от учебници.Значи остава само за 9 клас,ако някой има непотребни,би било чудесно.Защото калпазанина все с това се оправдава,че няма от къде да учи.

# 17
  • Мнения: 305
голямата ми е 10кл,дай списък по кои учебници учат  Peace
(тръгвам на път,ще следя темата ти  Peace )

# 18
  • Мнения: 710
голямата ми е 10кл,дай списък по кои учебници учат  Peace
(тръгвам на път,ще следя темата ти  Peace )
Благодаря!  bouquetЛек път!
Харесвам аватора ти,това е откъс от един руски филм-приказка Peace
Списък за 9 клас:
1.Биология и здравно образование-В.Овчаров
2.Химия -Анубис
3.БЕЛ-Анубис
4.Математика-Анубис
5.География-Анубис
5.Атлас+карта на БГ
6.История-Анубис
7.Философия Анубис

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 16:22 от natali_2008

# 19
  • Мнения: 710
Аз пък нищо, ама нищичко не мога да разбера. Embarassed
Май си била в по-изгодна позиция преди да сключиш брак, така ли?
В смисъл, че поне си получавала детски преди това?
Ох... Mr. Green
Да мила,точно така!
Даже в социалните им казах7"Какво предлагате?Да се разведа ли?"Защото казаха,че нищо не може да се направи в моя случай.
И това е един от абсурдите в БГ,който ме изумява.Не на закона и да на беззаконието.Ако искаш да узакониш връзка,за да растат децата в семейна среда и то законна е проблем.Колко двойки живеят на семейни начала без брак,защото е по-изгодно.Вместо да дадат разрешение на съпруга да работи легално,принуждават го да търси незаконни неща,а кой ще носи последствия,ако го хванат?Ще го оправдае ли държавата?И така нататък.Не ми се говори за тези абсурди,много са.
На път съм да получа БГ гражданство,също така на път и да се разочаровам от държавата.От законите.

# 20
  • Мнения: 2 584
Наталка сега ще видя момичетата от ДБМ-Плевен дали не могат да помогнат с учебници, ще им пратя линк към темата ти, ще дойдат и ще се видят с теб

# 21
  • Мнения: 710
Наталка сега ще видя момичетата от ДБМ-Плевен дали не могат да помогнат с учебници, ще им пратя линк към темата ти, ще дойдат и ще се видят с теб
Да заповядат! Hug

# 22
  • Мнения: 2 584
пуснах им линк към темата, за съжаление с учебници не мога да помогна, сина е в специализирано училище и учебниците му са различни

# 23
  • Мнения: 2 471
Наталка не ми се сърди, но ти си избрала да живееш в БГ. Малко ми е обидно така да нападаш - законие, беззаконие... Българи ти подадоха ръка и те подкрепяха.  Държавата сме ние и ти също си част от нея. Човек сам си избира пътя по който да тръгне, нали?
Все пак, като си се омъжвала си знаела статута на сегашния ти съпруг и своя също.
Не те нападам, но не виждам какво в случая е абсурдното?

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 17:07 от Нини (на мама слънчицето)

# 24
  • Мнения: 531
Наталка, напълно те разбирам.
Българи или чужденци, всички сме имигранти в България!

# 25
  • Мнения: 803
Даже в социалните им казах7"Какво предлагате?Да се разведа ли?"Защото казаха,че нищо не може да се направи в моя случай.
Развеждаш се, отпрашваш за Русия, притрябвало ти е българско гражданство... Mr. Green , намираш си един руски магнат или пък обираш банка.
Наталкеее, извини ме за иронията. Embarassed Ама наистина не виждам изход от положението ти.
Дори и да успееш да си намериш работа, която едва ли ще е за повече от 500 лв. месечно, пак няма да успяваш да покриваш с нея нуждите на 5 души, както сама си се убедила в това през изминалите месеци.
Бихте могли да се преместите да живеете в някое селце, в близост до което има град с училище и половинката ти да се заеме със селскостопанска работа. newsm78
Това ми дойде на ум като временен вариант, защото проблемът с документите и бюрокрацията може да продължи още десетина години.Няма как да обречеш децата на мизерия през това време, нали? Hug

# 26
  • Мнения: 305
Тук съм  Hug
утре обещавам да разпитам в отдел Миграция за вашия случай дали има изход,но все си мисля,че детски няма как да не ти дават Thinking Пак -питам от колко време е мъжа ти тука? Малкият със какъв статут е? Зщо живеете в Плевен,щом жилището не е ваше?Местете се като нас-там където има работа и това е... На мен ми е писнало от местене,но го приемам за нормално както всички хора по света Peace
Другото кое искам да попита-Няма ли да е по -добър живота ви ако заминете там от където е мъжа ти или в твоята родна държава?
Ако сега всички ти помогнем да си платим сметките,това няма да оправи живота ви....идва зима,неможе да чакаш на хорските подаяния Naughty
(Да вметна само- аз също на квартира,с 2 деца и  мъжа ми се скъсва от работа по 14 ч. за да покрие разходите ни докато аз съм в майчинство Tired.Когато се роди малката,мъжа ми беше безработен,бях сам сама с децата в една таванска стая,Благодарение на мамите от Продавалника,я облякохме малката,купих втора ръка количка за да има пари за учебниците на каката Cry )
Сега немога да кажа,че сме добре материално,но Благодаря на Бога за всичко,успявам да помогна и на хора в затруднено положение  Peace

# 27
  • Мнения: 2 584
Лиле идеята не е лоша, селата около Плевен са полу празни има много къщи където може да живеят и да си гледат животни и зеленчуци, поне за храна няма да мислят, а и с отоплението също дърва има там ще събират както и другите

# 28
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
 Натали, обърнете се към Български Хелзински Комитет. Могат да ви окажат правна помощ, при това безплатно.http://www.bghelsinki.org

# 29
  • Мнения: 5 291
Натали,здравей Simple Smile
Много е сложно положението при вас,но и аз не виждам с какво мога да ви помогна,щом законите са такива  newsm78 Ние сме го закъсали,без да имаме такива проблеми,та не знам за вас.Аз също търся работа оттолкова време,подавам документи по интернет и нищо. Даже тръгнах по улиците да питам и пак нищо. Даже и в шивашката промишленост не търсят работници. ТИ не си ли търсила в такава фирма като можеш да шиеш,а мъжа ти да гледа малкия? Като го умееш може и да се намери нещо.Не че ще взимаш кой знае какви пари.
И това за местене на село е идея.Там живота не е толкова скъп. Ако намерите и някой възрастен човек за гледане.
Вие на квартира ли сте?
Имаше преди време някаква обява,че търсят семейство за поддръжка на някаква вила.Но пак не знам дали ще приемат мъжа ти  newsm78
Освен от учебници и тетрадки от какво друго имате на-спешна нужда? В момента има акция за децата в домовете,можемомичетата да отделят нещо за вас.
Аз в момента не мога да отделя нищо Sad Дрехите на малкия отделям за сестра ми,на училище не ходим,просто  не знам с какво да ти помогна  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт