Идеи за закуска?!?

  • 3 742
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 925
Здравейте мами!
От една -две седмици моят син, който в момента е на 8 месеца, отказва АМ-то на закуска. Пробвах да му правя попара - по всякакви начини - не я иска. Каша пробвах - и нея плюе. Давах сухари "Хип" с АМ, както и бисквити "Плзмон" с АМ - не иска  ooooh! Единственото, което яде сутрин с охота е плодово пюре  Shocked А иначе въобще не е злояд - хапва си прекрасно, обаче с тази закуска ме побърква. Не може само плодово пюре да яде Sad
Ако някой има идея какво мога да му давам за закуска, ще съм му много благодарна, защото ми се изчерпаха идеите вече  Praynig

# 1
  • Мнения: 3 621
И моя син отказва всичко друго освен АМ или плодово пюре.Аз правя плодове със сухар, или плодове с извара. Купувам му също и от плодовите каши на Хип или Бебевита - плодове с овесени ядки. Може да пробваш да му дадеш от бебешкия кус-кус на Плазмон, много е хубав, ама моя каприз и него не го яде, дано на твоето дете да му хареса.

# 2
  • Мнения: 781
Овесени (ръжени, ечемичени, пшеничени) ядки с плод или с масло и сирене, кус-кус, юфка, макарони, плодове с извара, кисело мляко (ако си захранила с него) с бисквити и банан или друг плод, кисело мляко с плод, плодово пюре с бисквити, готова разтворима каша, качамак (царевичен грис с масло и сирене).

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Ивайло все още си пие АМ-то за закуска,но ти можеш да пробваш всякакви разновидности като добавяш плодово пюре към храната(кус кус,юфка,грис,спагети,ядки,каша и др.,аз към това добавям и сирене).А за ппарата моето дете я яде,но само ако добавя към нея и 1 - 2 малки бисквитки(Чичибебе когато давам) или комбинация 1 сухар и 1 по-голяма бисквита.Пробвай ако искаш.

# 4
  • Мнения: 58
За закуска на моя син му правя кус-кус с мляко,оризов грис с мляко или плодово пюре,обикновенни бисквити с мляко.Правила съм му също и корнфлеикс или овесени ядки също с мляко Simple Smile

# 5
  • Русе
  • Мнения: 619
за закуска съм давала: овесени ядки, качамак, просо, елда, киноа, попара, + сирене и масло; кус-кус на Плазмон, пълнозърнести макарони тип кус-кус, + сирене и зехтин; кисело мляко с бисквити.

# 6
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 491
Ето какво ядем ние на закуска:
понеделник - овесени ядки със сирене и масло
вторник - кус кус Плазмон
сряда - качамак /царевичен грис/ със сирене
четвъртък - попара
петък - ръжени или смесени ядки със сирене
събота - оризови макарони със сирене
неделя - палачинка или филийка с извара. - това е откакто стана малкия на 1год.

Всички ядки ги варя, може да се овкусят и с плод - настъргана ябълка, круша, праскова или пюре.

# 7
  • Мнения: 73
и мойта дъщеря се мръщеше на попарата, но сега я яде с голям кеф, даже бих казала че това и е любимото ядене. Правя я с сухари Голдис 2 или 3, козе сирене и чай от тези разтворимите на Хип. Пробвах преди няколко дни да и дам кус кус, но беше голямо плюене

# 8
  • Мнения: 229
Ето какво ядем ние на закуска:
понеделник - овесени ядки със сирене и масло
вторник - кус кус Плазмон
сряда - качамак /царевичен грис/ със сирене
четвъртък - попара
петък - ръжени или смесени ядки със сирене
събота - оризови макарони със сирене
неделя - палачинка или филийка с извара. - това е откакто стана малкия на 1год.

Всички ядки ги варя, може да се овкусят и с плод - настъргана ябълка, круша, праскова или пюре.

много апетитно звучат тези закуски,
изпробвани са, но сина ми така и така не иска да ги яде  Tired

# 9
  • Мнения: 155
    Моята девойка, не ще да закусва вече, затова правя така: Преди да се събуди давам бутилка топличко АМ (това е в 6:30-7:00 часа). В просъница го пие, откакто на годинка и един месец се опита да го откаже. После давам плодове, до към 10:30 - каквото поеме Laughing Съобразявам се, разбира се да не я разхлабя съвсем (например круша грозде, давам само когато предишния ден акото е било твърдо), иначе: банан, праскова, явълка и каквото има като сезонен плод. Докато спинка сутрин нарязвам каквото съм решила на кубчета в една кутия и я почвам още докато "виси" на гърнето Whistling до отказ, после пауза, играе, разхожда се и от време на време тиквам по някое парченце. Понякога правя сокове и пак така. Вече близо 6 месеца е "оцеляла" Laughing на този режим. От 10:30 до 12 пауза и после няколко лъжички супа и основното от кухнята със сухар, ако няма ориз или много картофи вътре. Следва сън и после пак плодове до час преди вечерята. Да се похваля, че на пук на всичките ми притеснения от една седмица яде салатки от домати с малко зехтинче в тях newsm44


Само за протокола: Преди ядеше попара, кус-кус, юфка, готови каши, но реши, че вече не ги иска. Сега като я пробвам от време на време, се цупи и плюе. Намерила съм начин и мисля, че така е добре. Peace

Последна редакция: чт, 01 окт 2009, 16:09 от mamaVladi

# 10
  • Мнения: 2 521
Овесените ядки си е любима закуска на малкия.Днес например бяха овесени+ръжени ядки с масло,сирене и 1ч.л тръстикова захар.Понякога заменям ръжените ядки с пшенични,но ръжените са много по ароматни и аз също си ги хапвам с дребния.
Кус-кус и палачинки също правя.Попара не обича.
Оризови макарони обаче не съм предлагала.Ще опитам и тях.

# 11
  • Мнения: 3 993
Ето какво ядем ние на закуска:
понеделник - овесени ядки със сирене и масло
вторник - кус кус Плазмон
сряда - качамак /царевичен грис/ със сирене
четвъртък - попара
петък - ръжени или смесени ядки със сирене
събота - оризови макарони със сирене
неделя - палачинка или филийка с извара. - това е откакто стана малкия на 1год.

Всички ядки ги варя, може да се овкусят и с плод - настъргана ябълка, круша, праскова или пюре.

много апетитно звучат тези закуски,
изпробвани са, но сина ми така и така не иска да ги яде  Tired

И моята дъщеря също, напоследък отказва всякаква закуска.  Tired

bubchenceto, щом детето иска само плодово пюре, опитай да го смесиш с каша и така да пробуташ кашата, като първоначално му давай повече пюре с малко каша и последователно увеличавай количеството каша за сметка на пюрето.

# 12
  • Мнения: 1 394
Ами остави го на плодови пюрета де....нищо по-добро няма от това закуската ти да се състои изцяло от плодове.Детето си следва природният ритъм-не му го разваляй зорлем...Можеш да включиш и овесени ядки например отвреме навреме... Peace
Моя малкия също закусва плодове-настъргани преди,а сега нарязани на парченца...и то не по-рано от 1 час след ставане от сън.Разнообразявам понякога с прясно изцеден плодов сок и овесени ядки или мляко с мюсли....но предпочита пладавите закуски.  Peace

# 13
  • Мнения: X
Давам и попара, юфка , макарони, препечени филийки със извара или сирене,принцеси с кашкавал.Най много обаче обича да си хапва попарка  Laughing

# 14
  • Мнения: 6 713
Моето дете до момента закусва мляко с бисквити сутрин. Понякога признава попара, кус-кус. Преди, около годинката ядеше много добре попарка, но я отказа вече. Общо взето се водя по нея, каквото иска това й давам. Онзи ден й давам кекс с 1 чаша мляко, хапна 1-2 парченца от кекса и ми замрънка за мляко с бисквити. Моето дете е по-голямо, но имам предвид, че щом това му се яде на детето, това му давай. Пък 1-2 часа по-късно може да пробваш да му предложиш и нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт