Отговори
# 195
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Доколкото знам в Токуда също практикуват това да правят ревизия на матката под пълна упойка!  Confused Не знам обаче, дали може да се разбереш с лекаря да го пропусне това.

# 196
  • Мнения: 705
Би трябвало да можеш да разпишеш, че отказваш тази "екстра". Нали по принцип не могат да ти направят нищо против волята ти. Нужно е само да те наблюдават за по-обилно кървене първите часове след раждането.

# 197
  • Мнения: 902
Доколкото знам в Токуда също практикуват това да правят ревизия на матката под пълна упойка!  Confused Не знам обаче, дали може да се разбереш с лекаря да го пропусне това.
Мен изрично ме предупредиха за това. Но ще им се доверя предвид, че си знаят шевовете от секциото.

# 198
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
white, ти решаваш до къде могат да стигнат нещата. Ако си ОК с тази ревизия няма проблем!  Peace

Зозима, отново тенкс. Ето, че има и други начини да се разбере дали нещата са наред, без да ровят в теб и да те слагат под упойка (при това пълна).
(успех днес! аз ще пропусна за съжаление)

# 199
  • Мнения: 705
Мисля, че вече писах някъде и се извинявам, ако се повтарям. Днес също обсъдихме този проблем с ревизията.
Д-р Б. Флем дори обявява тази практика за опасна, защото поне теоритично може да се получи разкъсване на матката там, където я няма.
Нарича я безмислена, защото при наличие на дехистенция няма нужда да се прави нещо.
Още и недостоверна, защото има вероятност лекарят да "напипа" нещо, като реално проблем не съществува и да ви отворят за нищо. Самият той казва, че не може да различи раждала със секцио от раждала вагинално и усеща потенциално "слаби" местаи при двата случая.
Също така всеки вагинален преглед внася бактерии във вагината.
Последният проблем е, че тази процедура не е особено приятна.
Освен по статистически причини, той не вижда основание този преглед да се извършва рутинно.

Всичко това с уговорката, че няма значително кръвотечение. Ако то е налице, всяка жена трябва да бъде изследвана за причината и VBAC родилката не прави изключение.

Фрости, липсвахте ми ти и Пърли днес.  Hug

# 200
  • София
  • Мнения: 793
 Здравейте Simple Smile
 Следя темата с интерес. Родих първото си дете със секцио по спешност, след като се бях подготвяла за естествено раждане по време на курс за йога за бременни..но така се стекоха обстоятелствата..не искам да го приемам зле, но не искам и да се повтори. Само че аз не искам да имам скоро второ дете, ами след 5-10год. А тук в последните мнения чета, че е добре да се случи доста порано - 2,3 години след секциото..правилно ли съм разбрала? Имам ли избор?

# 201
  • Мнения: 705
Здравей, Ел  Hug Всъщност точно обратното, колкото повече време, толкова по-добре. Просто си разсъждавахме  Crazy Но в крайна сметка изследванията сочат, че е добре да се изчака и да има около две години между ражданията. След това вече няма значение колко се изчаква, дори лекарите предпочитат големите интервали. Имаш избор, разбира се!

# 202
  • Мнения: 85
Здравейте, аз също съм със едно секцио преди 1 година
 тъй като ни се иска второ детенце скоро след първото, искам да попитам от следващото раждане ли трябва да са минали 2 години или от следващото зачеване? Останах с впечатление, че от раждането.
П.П. Ако бях прочела повече за упражненията за обръщане на бебето..... и аз така исках естествено раждане.
 

# 203
  • Мнения: 705
Препоръките, базирани на изследвания сочат, че трябва да има две години между ражданията (interdelivery interval). Въпреки това много български АГ "специалисти" искат минимум две години от операцията до зачеването. Но ако лекар се колебае винаги можеш да му поискаш референции, т.е. да го потиташ къде е чел колко трябва да бъде оптималният срок. Все пак винаги имай едно наум, че е по-добре да намериш лекар, който подкрепя идеята за VBAC, защото е трудно, бих казала невъзможно, да убедиш специалист, който 20 години е проповядвал максимата "Веднъж цезарово сечение - винаги цезарово сечение", изведнъж да действа по различен начин.

Момичета, който е бил на лекцията и иска материали, нека ми пише на лични. ЮМежду другото, пишете ми и какво сте искали да чуете, а не е било споменато, какво ви е харесало и какво не. Много ще се радвам на някаква обратна връзка.  Hug
pochti bezobidna, за теб знам, ще ти ги пратя утре. Нещо пак не ми остава време напоследък.  Tired

# 204
  • Мнения: 85
 благодаря много,   bouquet
  ще чета информацията която сте дали. 

# 205
  • Мнения: 961
Simple Smile Когато имаш време, не се притеснявай. То и аз нещо не мога да се спретна, иначе има доста неща, които бих искала да обсъдим.
За мен като че ли е много актуална емоционалната страна на въпроса. В последно време много ми се връщат разни неприятни спомени от секциото, които се примесват със страхове от разни фантазии около естественото раждане... но и не съм сигурна, че тук е подходящо място за обсъждането на подобни теми!

D+D+D, според мен сроковете си ги въртят както им е угодно, можеш да чуеш и двойно по-големи такива.  Tired

# 206
  • София
  • Мнения: 17 592
Родих със секцио - обмислено. Трудно ми е да си представя причина за вагинално раждане след секцио - освен, разбира се, посещение на Масай Мара в 9тия месец.

# 207
  • Мнения: 3 988
katiABV, няма нужда да ходиш до Масай мара, и в София може.  Laughing Причини - колкото искаш, по-назад има доста изписано.  Peace

# 208
  • Мнения: 902
Така и така в тази тема има доста питанки около ВБАК, та ще задам и моята. Grinning
Може ли някой да ме насочи към инфо за масажи на перинеума и въобще всякакви трикове за избягване на разкъсвания. Все още имам време за подготовка.

# 209
  • Мнения: 705
Масаж на перинеума

Цел
- Чрез масаж да се подобри кръвообращението на родовите пътища, тъканта да стане по-мека и да се разтяга по-лесно.

Помощни средства
Бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от жожоба, масло от магарешки бодил (първите 2 са за предпочитане)

Подготовка
-   Отпуснете се
-   Изберете подходяща позиция
-   Можете да използвате огледало, за да виждате добре перинеума
-   Определете си даден час от деня, например вечер
-   Желателно е преди масажа да се направи интимен душ с топла вода

Масаж  
-   Начало: около 6 седмици преди термина
-   Много е важно масажът да се прави редовно, всекидневно, по 5-10 мин.
-   Ръцете се измиват добре
-   Слага се малко масло в дланта и се разтриват ръцете, за да се затоплят
-   Перинеумът се разтрива (намазва) с масло
-   Двата палеца се вкарват във влагалището на около 3-4 см и се насочват в посока ануса и стените, като този натиск трябва да води до леко разтягане
-   Перинеумът се натиска отвътре навън
-   Избягвайте допирът с пикочния канал
-   Влагалището трябва да се разтегне с пръстите внимателно, докато се усети съвсем лека болка или изтръпване
-   Разтягането трявба да се задържи така в продължение на около 2 мин
-   Ако имате предишни шевове, насочете масажът и към тях.

Масаж, направен от партньора
-   Партньорът може да ви направи гореописаният масаж с двата показалеца или с палците
-   След няколко седмици перинеумът може да стане толкова разтеглив, че партньорът да ви масажира с два или три пръста на двете ръце заедно.

ВНИМАНИЕ: Масажът е забранен при възпаления или инфекции (херпеси) в областта на влагалището!


Преведе от немски Sleeping Beauty;

Upravneniq na Kegel
1. Започнете с намиране на PC-мускула.
Много хора започват да правят упражненията на Кегел, но всъщност натоварват различни мускули. Преди да започнете упражненията, ето съвет как да се уверите, че стягате правилния мускул:
- най-лесният начин да намерите PC-мускула е да спрете струята урина докато пишкате. По време на пиш-а, спрете струята съзнателно. Направете това няколко пъти докато можете ясно да усетите мускулите, които използвате. Това са PC-мускулите.
- Можете да проверите дали натоварвате правилните мускули като пъхнете пръст във вашата вагина и съкратите PC-мускулите. Ако усетите стягане около пръста, значи правите упражнението правилно.

2. Стягане на PC-мускулите: започнете бавно, намерете вашият ритъм.
Основното упражнение може да се прави навсякъде и по всяко време. Просто стегнете вашите PC-мускули колкото можете по-силно, и задръжте. Това е упражнението на Кегел. Започнете със стягане за около 3-5 секунди, и после отпуснете за 5 секунди. Коаго отпуснете, обърнете внимание на това как чувствате мускулите. Първият път когато започнете тези упражнения, запомнете колко "повторения" можете да направите преди мускулите да започнат да се уморяват.

3. Стягане на PC-мускулите: серии от повторения
Упражненията на Кегел ще бъдат най-ефикасни, ако правите няколко серии от повторения. Една серия означава няколко повторения с кратка почивка между тях. Можете да започнете с две серии дневно - сутрин и вечер. Ако можете, започнете с 5 повторения (стягане, задържане, отпускане - едно повторение). Не се претоварвайте.

4. Мускулът става все по-силен.
След като "навлезете в ритъм", започнете да увеличавате времетраенето на стягането и повторенията за всяка серия. Можете да си поставите като цел 10 повторения със стягане на мускула за 10 секунди. Увеличавайте натоварването плавно.

5. Правете упражненията три или четири пъти дневно.
Опитайте да упражнявате три или четири пъти дневно. Целта е да стигнете до 10 повторения от по 10 секунди всяко.

6. Варирайте натоварването.
След като вече сте уверени, че правите упражнението правилно, можете да пробвате няколко бързи стягания и отпускания. Експериментирайте, и никога не се претоварвайте така, че да ви заболи или да ви стане неприятно.

7. Можете а ползвате артикули за по-високо натоварване.
Ако искате да си купите изделие за упражненията на Кегел, уверете се, че не е твърде голям, понеже това може забави или спре развитието на PC-мускула.

8. Правете упражненията на Кегел по време на маструбиране и секс.
След като вече сте усвоили упражненията, можете да ги включите по време на маструбиране. Правете ги докат се "загрявате", преди да получите оргазъм, и дори може да пробвате по време на самият оргазъм. Стягането на PC-мускулите може да промени начинът по който усещате сексуалното удоволствие и оргазма.

Съвети:

1. Концентрирайте се върху съкращаване само на PC-мускула.
В началото не забравяйте да проверявате дали стягате правилния мускул. Избягвайте съкращаването на коремните мускули, бедрата, или седалищните мускули. Това е грешка, която правят много хора - това намалява ефективността на упражнението. Фокусирайте се върху дишането и се опитайте да бъдете отпуснати, като стягате само PC-мускулите. Опитайте се да не напрягате вашето тяло.

2. Кога да правим упражненията на Кегел?
Не ви трябва кой знае колко време за да правите тези упражнения. Направете няколко повторения докато чакате светофара. Можете да направите няколко стягания в последните 10 минути преди обяда, докато седите на стола. Правете ги докато чакате да започне филма в киното, или пък докато дават реклами.

3. Не се претоварвайте.
Както всяко друго упражнение, не бива да се претоварвате. Ако почувствате болка или дискомфорт, значи се претоварвате.


Храненето също е от изключителна важност. Трябва да се поемат достатъчни количества витамин Е и Ц, протеини, биофлавоноиди, Омега-3 наситени мастни киселини.

Избягване на легнала поза по време на втора фаза! Легналаа позиция (наляво) помага за избягване, също така и клекналата поза.

Спонтанни напъни! Не напъвайте без нужда!

Не напъвайте силно. "Издишвайте бебето".

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 13:10 от zozima

Общи условия

Активация на акаунт