Отговори
# 1 170
  • София
  • Мнения: 659
 Аз също мисля, че като си с избор на лекар и той все гледа да те навие, че е по-добре да не рискуваш и отново да родиш секцио, и ти вади куп аргументи в полза на твърдението си. Уж всички подкрепят вагиналното раждане, ама все гледат да те срежат. На тях така им е по-удобно, точно защото ще приключат за нула време с теб, вместо да те чакат цяла нощ да родиш (примерно)
 Аз и преди бях писала, че като отидох в болницата (няколко дни преди термин), за да си кажат докторите мнението дали мога да родя нормално, ми казаха, че няма причина второто раждане да е секцио само защото първото е било такова. Попита ме човека искам ли секцио и след отрицателния ми отговор каза, че ще ме оставят да опитам да родя нормално, а ако случайно възникне проблем винаги могат да ми направят секцио по спешност. Никой не отвори дума за тесен таз, диоптри (имах становище и от очен лекар) или едро бебе. Преносих 5 дни, като през тях ходех само на запис на тоновете.

# 1 171
  • Мнения: 1 262
veroniki, може ли да сподели къде и при кой доктор си раждала?

# 1 172
  • София
  • Мнения: 659
 Който беше на смяна  Mr. Green.
 Като ме вкараха в предродилна тъкмо се сменяха - отиде си Велев (ако не се лъжа) и застъпи Мишел, а имаше и още един плешивичък доктор, който беше много мил. Доктора, който се подписа под становището, че мога да родя нормално беше Василев. Раждах в Шейново.

# 1 173
  • Мнения: 1 262
Благодаря за отговора Hug
Питам защото нали знаете , че докторите подкрепящи нормално след секцио не са много.Радвам се , че всичко е минало безпроблемно , дано и при нас е така Praynig

# 1 174
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вероники, много се радвам, че си намерила подкрепа и са се развили толкова добре нещата при теб!  Hug

# 1 175
  • Мнения: 240
Имам едно раждане секцио, дано за второто ЖиЗ да стане нормално.

# 1 176
  • Мнения: 180
Имам едно раждане секцио, дано за второто ЖиЗ да стане нормално.
Ако съдя по линийката ти,мисля,че е прекалено малка разликата м/у двете раждания и е възможно да не се съгласят за нормално. Peace

# 1 177
  • Мнения: 705
Петя, не разбрах, бременна ли си в момента? Прости лошите ми обноски, добре дошла в клуба!  Hug

Вижте на какво попаднах днес: http://www.worldserver.com/turk/birthing/rrvbac2005-9.html - Всякакви изследвания, включващи VBAC, някои от тях доста creepy, но все пак е интересно четиво.

# 1 178
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз останах с впечатлението, че все още не е бременна.
Иначе и от мен добре дошла!  Hug

# 1 179
  • Мнения: 705
Момичета, открих много интересна статия за белега от операция на шийката като проблем при разкритието и съответно начини за справяне с проблема: http://www.birthresourcenetwork.org/blog/cervical-scar-tissue-a- … is-talking-about/

# 1 180
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Супер статия, ЗозиPeace Ако вече не си се захванала, мисля да я преведа.
Информацията ще е много полезна за много жени.

# 1 181
  • Мнения: 705
Фрости, ще е сттрахотно да я имаме в Родилница. Аз няма да имам време да превеждам, но ако ти се заемеш, ще е страхотно! Пусни линк после.  Hug

# 1 182
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Непременно.

Само да се допитам до теб, правилно ли разбрах, че масажа се прави върху самата шийка на матката през влагалището?

# 1 183
  • Мнения: 705
Не съм видяла, че си писала, сори, че се забавих.
Ами да, и аз така разбрах, масажира се самата тъкан на белега от процедурата.

Интересна статия, сравняваща рисковете от амниоцентеза и VBAC и начина, по който се говори за двете събития (не ми дойде по-подходяща дума, защото ВБАК не е процедура): http://vbacfacts.com/2008/05/21/comparing-risks-vbac-vs-amniocentesis/
Фрости, тази ще я преведа задължително. Simple Smile Че ми писна да ми излизат с номера за мъртвото бебе. Wink

# 1 184
  • София
  • Мнения: 585
Преди второто ми раждане проучвах дали да опитам без секцио, но някак не се престраших. И сега понякога се терзая, защото винаги съм искала много деца, а за трето секцио... не знам доколко е желателно. А след 2 операции, третото да е естествено- още по-малко вероятно...

Аз съм с три броя секцио и то след руптура при второто (бяхме се уговорили да се пробвам да е вагинално, започна спонтанно раждането).
Моя приятелка пък роди съвсем леко вагинално третото си дете след два броя секцио. Между второто секцио и вагиналното раждане бяха минали около 5 години.
Не се отказвай от желанието за повече деца.
  bouquet  ще запомня думите ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт