Работа на кораб, круиз

  • 344 136
  • 842
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Не съм сигурен така ли се казва, но знаете ли фирми, които предлагат такава работа. Интересува ме също работил ли е някой от вас на такъв кораб и каква длъжност е изпълнявал. Останахте ли доволни, моля ви споделете и какво сте чували от приятели.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 161
Занимавала  съм се с балет и съм работила на кораб.
Определено откъм условия и заплащане си заслужава. Всъщност това зависи от самият ти договор.
Имам приятели които също са работели на кораб за по 6 , 9 месеца. Не съм чула някой да се оплаква. Стига да не скатаваш и да си вършиш съвестно работата.
Peace

# 2
  • Мнения: 1 849
Знам че са добри условията но то от договора си зависи де.
От момче работещно на такъв кораб знам че преди им била безплатна храната и квартирата, но вече си я плащали, може би не навсякъде е така де.
УСПЕХ.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 125
Една приятелка германка ме караше преди години, но това не е за мен. Заплащането е много, много добро, но нямаш телефон, интернет ( имаш сателитни такива срещу 12-15 евро на минута), живееш сред старци, защото те са основните клиенти на такива кораби, в затворена среда посред морето. Струва ми се ужасно. Разбира се, зависи о мотивацията- на малко места могат да изкарат 20- 30 000 евро за половин година...

# 4
  • Мнения: 1 849
Дори и при тези условия може да си жертва човек половин година за такава сума.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 125
Дори и при тези условия може да си жертва човек половин година за такава сума.
Така е. Аз сметнах, че като привързана към приятели и близки ще профукам парите за сателитен телефон и затова не се съгласих. Иначе за рецепционистка ми предлагаха 5 000 на месец плюс поемане на разходи за спане и храна. Това през немска фирма през 2002-ра.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Имам приятел, който от 5 години е крупие на
такъв круизен кораб. Той казва, че като изключим
заплащането, което е изключително добро и всички
безплатни екстри, които предлага кораба, който
си е един малък град, това, което е видял за 5 години,
а именно десетки държави и пристанища, е незаменимо  Hug
Но наистина, тази работа не е за всеки  Naughty

# 7
  • Мнения: 54
благодаря за изчерпателните отговори. някой има ли идея кой подход е най-добър при търсене на работа респ кораб. Какви са най-важните съображения?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 193
благодаря за изчерпателните отговори. някой има ли идея кой подход е най-добър при търсене на работа респ кораб. Какви са най-важните съображения?
Свържи се с менинговите фирми-те наемат персонал за пасажерски кораби и яхти
Ще те подложат на обстойно интервю-най-вече за езика
Понякога на тези интервюта присъстват и представители на пасажерските кораби или яхти-чужденци и също провеждат успоредно интервюто
Държат и на външния вид-не става въпрос за красота,но го възприемат за неуважително,ако си по-неглиже облечен  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 54
Благодаря за насоките! Владея няколко езика, сред които и английски. Моля те, обясни ми с две думи какво означава "менингови фирми". Имате ли имена на такива фирми. Хубави дни!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Имат си имена-разбира се, търси в гугъл, не мога да ти ги изредя, вероятно ще се приеме като реклама...
Менинговите фирми са посредници,които наемат персонал за работа на кораби-пасажерски или търговски... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 122
Ако си музикант - познавам...  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 517
А преди това трябва ли да си минал някакъв курс??

# 13
# 14
  • Мнения: 122

 Shocked

Я сподели къде си пяла...

Общи условия

Активация на акаунт