Школа по френски

  • 3 273
  • 14
  •   1
Отговори
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Мили мами,

моят син иска да учи френски. newsm78 Въпросът ми е има ли такива школи, да препоръчате някоя?

# 1
  • Мнения: 12
Привет,

От година и половина дъщеря ми ходи два пъти седмично на курс по френски в езиковите курсове на Френския институт в София. Много съм доволна.  Simple Smile Имай предвид, че аз самата владея доста добре френски и мога да я контролирам. Освен това цените са напълно приемливи.

Тя е в ниво Жуниор, защото още не може да чете и пише, но от познати знам, че курсовете за по-големи също са много добри.
Всяко ниво продължава 2 месеца и половина. Системата, по която учат е изцяло френска и накрая получават френски сертификат. Директорката е французойка, много симпатична, млада, но доста взискателна.

Повече инфо можеш да намериш тук :
http://www.institutfrance.bg/rubrique.php3?id_rubrique=24
 
Успех!

# 2
  • Мнения: 734
И аз съм ЗА Френския институт.

# 3
  • Мнения: 413
и аз препоръчвам Френския културен институт - качество и много добри цени, няма кой да ги бие  Simple Smile

# 4
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Благодаря ви!!  bouquet

# 5
  • Мнения: 6
А някой може ли да ми каже повече за групата на "Пиленцата"  към Френския институт?
 Доволни или недоволни сте от преподаването? KRA-KRA, дъщеря ти посещава ли е този курс?

# 6
  • Мнения: 4 877
А как протичат заниманията по фр. за ученици във Фр. институт? Кои учители бихте препоръчали за дете?
Има ли другаде добра школа за ученици по френски?


# 7
  • Мнения: 734
През учебната година - два пъти седмично по два астрономически часа. Нашата госпожа е много мила, казва се Силвана Лазарова. Не знам дали можеш да избираш преподавател - групите не са много за едно и също ниво.
В групата са десетина деца на различна възраст (до 7 клас). Дисциплината е добра, децата са мотивирани.
Часовете протичат ... интересно. Освен че учат - рисуват, измислят стихчета. При нас се ходи С ЖЕЛАНИЕ.

Други добри школи в София не зная.

# 8
  • Мнения: 4 877
Ние ще трябва да ходим евентуално на съботните и то ако са следобед, преди това ще е има какви ли не още занимания. Но иска да ходи и ще го запиша. Лошото е, че май няма много други добри варианти. Аз все се надявам и Френският лицей да направят школа или курсове за деца извън лицея.

# 9
  • София на морето
  • Мнения: 171
И аз съм за Френския културен институт - от личен опит - много добри курсове, на много приемливи цени. Само, до колкото се сещам, за някои часове беше голям наплив и не винаги имаше места.

# 10
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Още един глас от мен за Френския институт. Прекрасни преподаватели, мили, усмихнати  и също толкова симпатична млада директорка.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 361
Освен курсовете, до скоро имаше и ателие по изкуствата. Провеждаше се 1 път седмично с преподавателка по кукловодство от НАТФИЗ.
Пак 1 път месечно правеха и опити.
1 или 2 пъти месечно французойка им четеше приказки за 1 час. Идваха и децата от посолството и си говореха.
Дъщеря ми много харесваше тези занятия.

# 12
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Освен курсовете, до скоро имаше и ателие по изкуствата. Провеждаше се 1 път седмично с преподавателка по кукловодство от НАТФИЗ.
Пак 1 път месечно правеха и опити.
1 или 2 пъти месечно французойка им четеше приказки за 1 час. Идваха и децата от посолството и си говореха.
Дъщеря ми много харесваше тези занятия.
И аз съм чувала за тези ателиета от други доволни майки.

# 13
  • Мнения: 907
А някой може ли да ми каже повече за групата на "Пиленцата"  към Френския институт?
 Доволни или недоволни сте от преподаването? KRA-KRA, дъщеря ти посещава ли е този курс?

Да попитам и аз за "Пиленцата" някой ако може да де отзиви? Simple Smile Мисля есента да запиша дъщеря ни, ако ателието е не е твърде рано следобед (последниата "сесия" май беше от 16:30, което за дете с работещ родител и детска градина не в района на Френския институт не е много удобно).

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм за Френския културен институт - от личен опит - много добри курсове, на много приемливи цени. Само, до колкото се сещам, за някои часове беше голям наплив и не винаги имаше места.

Скоро и аз се интересувах, макар, че мисля да записвам синът чак към 4 клас, защото сега съм го записала на английски. И в другата тема мамите бяха препоръчали Фр. институт.
Та живот и здраве след няколко години там синът, а щерката може и по рано първо на фр. после на английски нея .

Общи условия

Активация на акаунт