Аsi / "Гордата Аси" - 13-та тема

  • 33 927
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 2 079
Сериалът "Гордата Аси" за пореден път преобърна представите на българските зрители за Ориента!

Хората винаги трябва да могат да се поставят на мястото на другите!

      Турските сериали вече година приковават вниманието на обикновения зрител. Сериалът "Гордата Аси" за пореден път преобърна представите на българските зрители за Ориента, покорявайки ги с топлите семейни отношения, трагичната история за семейното отмъщение, превърнало се в страстна и изпепеляваща любов с привкус на драма.
       Главната героиня Туба Бюйюкюстюн (Аси) обаче не спира дотук, като продължава да покорява сърцата на зрителите с новия си филм. Тя се превъплъщава в новата си роля - момичето от Черноморието Есма, в новия турски филм "Да намериш любовта". Филмът ще започне излъчване по турските телевизии през март 2010 г. Тя ни посреща с традиционна носия на снимачната площадка сред зелените низини, видимо възхитена.      
      "Обичам Истанбул и не бих могла да живея дълго на спокойно място", заявява актрисата.
       Когато ви бе предложена ролята на момичето от турското Черноморие Есма, бяхте ли раздвоена в решението си, имайки предвид широкото използване на черноморския диалект по телевизиите?
       Не. И без това за мен са важни сценарият и режисьоръта. Голямо предимство бе това режисьорът да бъде от Черноморието, понеже при нередност веднага се намесваше. В края на краищата всяка роля и всеки филм за мене са различни.
       Въз основа на професионализма, с който изпълнявате ролите си, сигурно сте получавали много предложения. Какво ви накара да приемете главната роля във филма "Да намериш любовта"?
       За да започне изпълнението на един проект, е необходима готовността на комплекс от фактори. Имах и много добри предложения за други филми. Но просто или играех в някой сериал и не можах да съвместя времето си, или несъвместимостта беше от страна на предложителите. Не исках да правя едновременно сериал и филм. Добрият сценарий на този филм, това, че е на Юсуф Кюрченли, и времето, с което разполагам, бяха сборът от фактори, които ме накараха да участвам.
       Има ли разлика за вас в това да сте актриса в някой филм или да участвате в сериал?
       Аз не гледам на професията си като на филмова или сериална актриса. За мен е едно и също. Това са две различни неща от едно цяло, съдържащи различни методи, спомагащи за придобиването на повече опит.
       Вие нямате минало на театрален актьор, научавате всичко по метода на пробата и грешката. Тази ваша първа проява като филмова актриса да не се превърне в грешка?
       Ако имах дори и малкото съмнение, че няма да мога да се справя, нямаше въобще да се захващам с тази работа. Тук имаме много добър сценарий и опитен екип. А на мен се пада да го играя.
       Отвън вие излъчвате спокойствие. А, обратно на това, един човек от Черноморието притежава динамичен характер, който не му позволява да се застоява на едно място. Тази противоположност в характерите затрудни ли ви?
       Не, не ме затрудни. За да можеш да разбереш нечии порядки, трябва да стъпиш на негова земя, а другото си идва впоследствие. И без това местността ти подсказва някои неща.
       И диалектът ли не ви затрудни?
       Разбира се, че е трудно. Тук хората говорят на този диалект, откакто са се родили, а аз се опитах да пресъздам това с 3-4-седмична работа. Доверието ми в господин Юсуф ме накара да не изпитвам притеснение, затова влизах на снимачната площадка спокойна.
       Да се оставиш на режисьора или да изтъкнеш чертите на собствения си характер, кое от двете е да си актриса?
       За да се постигне един добър резултат, актьорът и режисьорът трябва да седнат и обсъдят въпроса с характера и така да достигнат до златната среда. Ако сценаристът не е режисьор, то сценаристът трябва да се срещне в една и съща точка с мечтите на актьора и режисьора. В противен случай според мен не може да се пресъздаде характерът на героя.
       Бихте ли живели тук?
       В интерес на истината аз не съм спокоен човек. Родила съм се и израснала в Истанбул. Много съм свикнала с хаоса на големия град. Изпитвам огромно удоволствие тук, би било добре, ако дойда за няколко месеца. Все още не ми е домъчняло за Истанбул, може би след месец. Дори когато съм в други големи градове, търся неразборията на Истанбул. Не мисля, че бих могла да живея на такова място дълго време.
       Как върви диалогът с местните от Чамлъхемшир?
       Много добре и забавно, бих казала. Често им ходим на гости и пием чай с тях. Оня ден, като вървях по пътя, ме срещна един господин и ме попита: "Госпожо Бюйюкюстюн, добре дошли, не обмисляте ли да снимате нещо по нашия край?", а аз му отговорих, че и без това работим по въпроса. Той ми благодари, пожела ни успех и си отиде.

Материалът е от Заман / Бг Таймс
http://timesbg.blogspot.com/2009/10/blog-post_2660.html

# 376
  • Мнения: 0
Значи само за мен е ново понеже аз отскоро се включих в темата.А когато даваха 1001 нощи даже не съм и подозирала че се коментира някъде в нета,иначе с удоволствие щях да се включа и аз.Това беше първият турски сериал ,който гледах и останах очарована и запленена както от актьорите ,така и от невероятната атмосфера на Турция.

# 377
  • Мнения: 10 827
ПОЧТИ НА КРАЯ НА ДЕНЯ...ПОЧТИ НА ПАТЕРИЦА

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И ТЕХНИТЕ БЛИЗКИ !!!

                   

БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ !!!

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 378
  • Мнения: 10
Супер Тинче , става интересно .. и си личи , че си грипна ваканция  , тази глава беше по дълга и така неусетно те увлича  . Чакам продължение  Hug

# 379
  • Мнения: 295
Добро и слънчево утро на всички!



Успешна и усмихната седмица

# 380
  • Мнения: 76
Добро утро и от мен.

Иве, аз рядко се събуждам гладна, а днес се събудих точно така, добре, че си направила закуската   bouquet

# 381
  • Мнения: 1 056
 Привет на всички! Гласувах в анкетата с последната опция - друго. Според мен поведението на Нериман е продиктувано от скръбта по убития й баща и от ревността от Сюхейля. Затова тя не искаше дъщерите й да се свързват с представители на семейството на Сюхейля, въпреки че в самото начало ги беше харесала като потенциални зетьове. Официалното обвинение спрямо Демир е като сипване на сол в жива рана за нея. Естествено, би могла да бъде по-сдържана и да запази съмненията за себе си, но това е въпрос на характер. Явно е склонна към истерия. Докато Сухейля и семейството й ги избива пък на склонност към самоубийство.

# 382
  • Мнения: 259
Здравейте на всички.От няколко дни чета коментарите ви във всички теми свързани с "Аси".Много се радвам,че сериялът има толкова много и запалени фенове,каквато съм и аз.Така,че мен също може да ме включите към списъка на феновете,за да ставаме все повече Laughing Laughing LaughingТрябва да ви кажа ,че дори дядо ми и баба ми го следят с интерес.Иначе за серията от петък много яко се прецака сватбата на Аси и Демир.Колкото до Нериман тая жена как я търпят незнам,тук във форумите сте така леко настроени срещу Ихсан ама да ви кажа аз ако бях на негово място с такава мрънкаща жена аз щях да се хвърля от моста.Понеже там това явно е модерно. Crazy Crazy Crazy

# 383
  • Мнения: 56
Добро утро на всички Демировки!Ивче,благодаря ти за кафенцето и хубавата закуска.http://www.bg-mamma.com/Themes/bgmamma/images/post/smiley.gifПриятна и сполучлива седмица.http://www.bg-mamma.com/Themes/bgmamma/images/post/thumbup.gif

# 384
  • Мнения: 10 030
Добро утро, момичета!
Сега изгледах клипчетата на Мишел за „1001нощ” и се сетих за отношенията и в нашия филм. И в двата филма един от поставените въпроси е този за доверието. Любопитна съм какво вие мислите по този въпрос и затова предлагам в следващата тема анкетата да бъде
Какво мислите за доверието между мъж и жена, които се обичат
1.   Щом обичаш, трябва да вярваш на човека до теб напълно
2.   Можеш да се съмняваш, но не бива да го показваш
3.   Ако се съмняваш, трябва да го покажеш
4.   Не може да се има неограничено доверие на никого(не вярвям дори на себе си)
5.   Друго

Или нещо подобно, ако  смятате, че е удачно.

Желая ви приятен и ползотворен ден!

# 385
  • Мнения: 295
lina_4  - много добро предложение, хареса ми!

Аз си имам теория по този въпрос Mr. Green
Според мен доверието трябва да се заслужи. Обичта няма нищо общо с доверието. Гради се с години, а се загубва за части от секундата

# 386
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Добро утро и от мен.Абсолютно съм съгласна с мнението на iva81 по въпроса за доверито.Преглеждах моменти от филм ми направи впечатление когато искаха Аси и Иксан каза че я дава Нериман тръгна да се изкаже итой я погледна и тя млъкна-за пръв път се показа мъж на място а и тя да не повярваш замълча.

# 387
  • Мнения: 10 030
Права си, Иве!
Доверието много бързо се губи. Но като гледам нашите герои лъжат без да им мигне окото, а после искат безрезервно доверие и това много ме озадачава.(Имама предвид Аси как излъга, че е приела предл. на Али, без да трепне) и др.такива случаи. newsm78

# 388
  • Мнения: 56
Аз в момента гледам повторението на сериала,и ми направи впечатление как Аслан е поръчал тъпани за сватбата,и как зурната му свиреше на ухо,а той лепи пари,все едно съм на някоя бълг.сватба.Просто толкова много си приличаме с турците ,по-много от обичайте особено в малките градове и села.

# 389
  • София
  • Мнения: 2 431
Добро утро момичета!
Мали много сте писали не можах да ви изчета. Ама сега съм на линия.
Пожелавам ви лека и успешна седмица!
Целувки.

Общи условия

Активация на акаунт