Как съхранявате домашно приготвените пюрета?

  • 2 707
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Храня малката с пюрета на Хип, но имам тиква, ябълки и круши, които със сигурност не са торени, пръскани и т.н. Днес за пръв път ще и давам тиква, но варианта да варя всеки ден или през ден и то за 1-2 лъжички нещо не ме устройва. Същото ще е с ябълките и крушите, които ще и давам след около седмица. Кой е по-добрия вариант за съхранение, с оглед оптималното запазване на хранителните и вкусови качества - замръзяването или съхраняване в бурканчета, които за заваря?

# 1
  • Мнения: 8
Ако имаш повечко бурканчета под ръка, но не тези на хип, по-добре ги вари, така остават най-вкусни и приличат на прясно приготвени храните...

# 2
  • София
  • Мнения: 15 232
Аз давах само домашни пюрета. Не съм замразявала. Стерилизирах с варене.
За съхраняването на по-редките като консистенция храни има друга лесна хватка, но тя не е особено удачна за пюрета.

# 3
  • Мнения: 94
Благодаря за отговорите. За стерилизацията 5 мин. достатъчни ли са или повече трябва да ги варя? И за по-редките храни какъв е начина за съхранение?

# 4
  • София
  • Мнения: 15 232
Аз варях по 10 минути.
Супи и по-редки готвени яденета консервирам така: докато още ври на котлона, сипвам в бурканчето, затварям добре с капачката, обръщам. След като се охлади, капачката хлътва. Няма нужда от варене след това.
Но храната наистина трябва да е гореща, а с пюрето не се получава (освен ако не е по-рядко и след пасирането да го върнеш обратно на котлона, за да заври пак). Поне на мен не ми се получаваше. След сваряването на плодовете или зеленчуците, при пасирането, се охлаждаха и не бяха достатъчно горещи, за да хлътне капачката. Пробвала съм. Не става.
Освен това не всички бурканчета са подходящи-включително и в случая с варенето. Трябва да са от тези с широкия винт-като пюретата на "Ам-Ам", например, или старите на "Ганчев". И бурканчето не трябва да не препълнено или недопълнено. Храната трябва да стига до началото на най-тясната част, с винта.

# 5
  • Мнения: 240
Виви, това ми е лшбимия начин за съхранение. Аз го правех и със зеленчукови пюрета понякога-получаваше се.
А за варенето и аз съм варила по 10 мин.

# 6
  • Мнения: 9 973
аз съхранявам в хладилник.Всичко замразено го изхвърлих(17 бурканчета Embarassed).Така и не прояде замразена храна

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз замразявах най- често, но като съм стерилизирала с варене варях 10 мин.

# 8
  • Мнения: 7
Аз ги съхранявам в бурканчета и във фризера и нямам никакви проблеми, ако искаш пробвай.

# 9
  • Мнения: 3 927
Пюре от тиква замразявах в бурканчета - варя по-голямо количество тиква, пасирам, пълня но не догоре бурканчето, защото сместа се раздува и затварям.
Други плодове не съм обработвала с изключение на една круша (беше ужасно вкусна, а ми беше рано да я давам) и малко пъпеш, които пасирах сурови и замразих на кубчета във формички за лед...

# 10
  • Мнения: 386
Аз варях по 10 минути.
Супи и по-редки готвени яденета консервирам така: докато още ври на котлона, сипвам в бурканчето, затварям добре с капачката, обръщам. След като се охлади, капачката хлътва. Няма нужда от варене след това.
Но храната наистина трябва да е гореща, а с пюрето не се получава (освен ако не е по-рядко и след пасирането да го върнеш обратно на котлона, за да заври пак). Поне на мен не ми се получаваше. След сваряването на плодовете или зеленчуците, при пасирането, се охлаждаха и не бяха достатъчно горещи, за да хлътне капачката. Пробвала съм. Не става.
Освен това не всички бурканчета са подходящи-включително и в случая с варенето. Трябва да са от тези с широкия винт-като пюретата на "Ам-Ам", например, или старите на "Ганчев". И бурканчето не трябва да не препълнено или недопълнено. Храната трябва да стига до началото на най-тясната част, с винта.

За мен метода с хлътналата капачка е най-лесен Peace. А когато бебето беше по-малко и ядеше още пасирано, правих  пак така , само че не ги пасирах нещата, а ги затварях както са сварени на парченца и водичката вряла вършеше работата за стерилизирането, а пасирах след отваряне. Лелеее, че го обясних  сигурно никой не разбра:ooooh: Laughing
А замразнеите храни съм изхвърлила всичките Sick

# 11
  • Мнения: 276
Сварявах ги,после пасирахи ги замразявах в бурканчета от майонеза.

Общи условия

Активация на акаунт