ВТОРИ ЕВРОПЕЙСКИ ДЕН ЗА АНТИБИОТИЧНО СЪЗНАНИЕ

  • 963
  • 2
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Антибиотиците: спасяващи живот и причина за смърт. Необходими са алтернативи.

18 ноември 2009 е обявен за втора поредна година за Европейски ден на антибиотично съзнание (т.е. за фокусиране на вниманието върху антибиотиците).

Резистентността на микроорганизмите към антибиотиците се е превърнала в глобален здравословен проблем. Прекалената употреба или неправилната употреба на антибиотици е довела до развитието на смъртоносни устойчиви на антибиотици микроорганизми. Също така сега вече се подозира, че причиняват и рак. Може ли хомеопатията да служи като алтернатива?

Нараства и броя на пациентите, инфектирани с резистентни бактерии, сред членовете на Европейската общност и че резистентността към антибиотици е главна заплаха за общественото здраве.

  Европейският център за предпазване и контрол на болестите (ECDC) предупреждава за заплахата от резистентност към антибиотици и призовава те да бъдат използвани много по-отговорно при лечението на инфекциозните болести. От антибиотиците няма никаква полза при вирусните инфекции и те не би трябвало да се използват при неусложнени бактериални инфекции като леки възпаления на ухото, гърлото, синусите.

Какво е вашето мнение и вашият личен опит с Антибиотиците и как и при какви случаи са ви го изписвали?


  Вижте повече тук:  http://bghomeopathy.org/bg/news_bg.php

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 17:21 от Aleksander

# 1
  • Мнения: 122
Здравейте,
Антибиотици не бях пила от бебе( когато нз поради какви причини са ми давали) и последните 10-тина години се лекувам с хомеопатия. Преди половин година направих остър пило нефрит на 2-та бъбрека. 14 дни се лекувах само хомеопатично и бях с темп 39. Три дни бях добре, когато всички симптоми се върнаха и ме повтори (или просто не беше отминало). Издържах още 7 дена с 39.8 температура и минах на венозен антибиотик ( след направена посявка и наличие на ешерихия коли над нормалните граници). Мисля, че ако не кърмех, щях да удържа още и на пълен глад вероятно инфекцията щеше да отмине, но много се притеснявах да не ми спре кърмата. Бях отслабнала много и високата температура ме съсипваше. Баща ми е хомеопат и той ме лекуваше. Преди да се съглася на антибиотичното лечение се обърнах и към друг уважаван от семейството ми хомеопат, който не пожела да поеме отговорност и каза " Давайте с антибиотика, пък после ще лекуваме с хомеопатия" . Много ми беше гадно, защото съм чело специално за е. коли, че става резистентна и състоянието се превръща в хронично. В болницата имаше и други млади момичета, на които не им беше за 1-ви път.

Искрено се надявам да не ме повтори и пия редовно хомеопатични при наличие и на най-слаби индикации за нередности в пикочната система.

С две ръце съм ЗА да не се употребяват антибиотици за 90% от нещата , за които ги изписват и то без направени предварителни посявки!

# 2
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Аз съм ЗА правилната употреба на Антибиотици. Това вече зависи от здравната практика в съответната държава и професионализма на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт