Топсериалът "Листопад" започва по Би Ти Ви

  • 89 926
  • 632
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 487
Най-успешният турски сериал "Листопад" (Yaprak Dokumu), многократно надминал популярността на хитовия у нас "Перла", тръгва по Би Ти Ви от 24 ноември.
Епизодите (минисайт в BTV.bg) ще се излъчват всеки вторник, сряда и четвъртък ден от 20 ч., а през останалите дни ще продължи показването на "Перла".
Филмът е по едноименния роман на Решат Нури Гюнтекин - един от най-известните класически автори и драматурзи на Турция, известен на българските читатели с бестселъра си "Чучулигата", който също е екранизиран.
Семейната драма разказва за Али Ръза Текин (Халил Ергюн) и съпругата му Хайрие (Гювен Хокна), които отглеждат петте си деца в малък град, възпитавайки ги в уважение на моралните ценности.
Семейството решава да се премести в Истанбул, след като една от дъщерите - Лейля, е приета в университет там, без да знае какво ще им донесе бъдещето.
Модерният начин на живот и икономическите трудности постепенно отслабват силните връзки между членовете на семейството. Всеки тръгва по своя път, а самият Али Ръза започва да губи контрол над нещата.още по темата
Ще успее ли главата на семейството да сплоти семейството отново?
"Листопад" е най-награждаваният сериал в Турция. Негов режисьор е Мелек Генчоолу.
През 2007 г. филмът получава четири награди за най-добър сериал, включително за най-добра семейна драма. През 2008 г. е удостоен с пет награди за най-добър сериал, както и с отличие за оригинална музика.Двама от главните герои - Халил Ергюн и Бену Йълдъръмлар (в ролята на Фикрет Текин, най-голямата дъщеря в семейството) - са отличени за най-добри актьори на 2008 г.
И тази година "Листопад" спечели награда за най-добър сериал, а Халил Ергюн получи приз за най-добър актьор в главна роля.

                                               

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 19:42 от Макаронче

# 1
  • Мнения: 930
ще следя темата

# 2
  • Мнения: 343
Браво Peace Страхотен автор е Решат Нури След Мелодията още не може да ме завладее друг сериал Peace

# 3
  • Мнения: 422
И аз в темата Peace Дано наистина да е толкова хубав както е описано Flutter

# 4
  • Мнения: 132
Сайта на сериала :    http://www.yaprakdokumu.tv/

# 5
  • Мнения: 13
Мдаа и аз го чакам, защото много се говори за него, пък освен че е по романа на Решат Нури, музиката също мисля ще е завладяваща защото е на известния Тойгар Ишъклъ

# 6
  • Мнения: 871
Мдаа и аз го чакам, защото много се говори за него, пък освен че е по романа на Решат Нури, музиката също мисля ще е завладяваща защото е на известния Тойгар Ишъклъ
Определено съм заинтригувана.  Grinning

# 7
  • Мнения: 130
и аз тук, за да разбера къде ще го качват

# 8
  • Мнения: 459
Радвам се, че БТВ пускат сериала в удобно за всички време! Чувала съм хубави отзиви! Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 337
Влязох в сайта- двамата възрастни ли са главните герои? Има ли млада главна двойка?

# 10
  • Мнения: 1 558
Изглежда интересен.Часът е удобен,а и точно в тези дни няма нищо за гледане по това време.Ще го гледам Peace

# 11
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Добре ми звучи, мисля, че ще го гледам.

# 12
  • Мнения: 459
На БТВ поне не може да им се отрече, че си правят реклама - ТОП, ХИТОВ и т.н, докато тия от Нова дори си позволяват да спират вече започнали сериали! ooooh!

# 13
  • Мнения: 343
Дали ще режат сериите newsm78 Този е бил някаде около 130 и ако ги нарежат ще станат повече newsm78

# 14
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Сигурно ще ги нарежат. Обикновено май сериите са по час и половина, а по БТВ дават по час...

Общи условия

Активация на акаунт