ПРАГА - нова тема

  • 104 356
  • 760
  •   1
Отговори
  • Мнения: 734
Здравейте.  wavey Мислех да побутна някоя от старите теми, но уви - не може да се пише повече в тях, затова реших да отворя нова. Изчетох едната и благодаря на всички, които са се включили с мнения и препоръки. Със сигурност полезната информация е много.
Ние ще резервираме януари месец почивка там за 4 дни (3 нощувки). Може би е доста студен месец януари....не знам, но цената не е за изпускане. Първоначално се бяхме настроили за друго пътуване, но ни удари тази промоция и ще се изстреляме към Прага, решено е.
Всеки, на когото този град е страст или пък просто му е харесал, да се чувства поканен да сподели преживяното.  Sunglasses

От всичко прочетено си правя извода, че няма да можем да видим и половината от това, което ми се иска, но уви....Ще пропуснем Krizik's fountain, понеже отварят сезона на 14 март, няма да можем да посетим и зоологическата градина......въздиш... no

Потърсих в Ориндж пътеводителя на Софт Прес за Прага - но нямат. Провериха, че тиражът е изчерпан и не могат и да поръчат да им доставят...Ако някой попадне на изостанала бройка в някоя книжарничка - нека да каже къде.
 Wink

# 1
  • Мнения: 150
Здравейте!
На мен пък ми се върти в главата нещо за пътуване с влак, тръпка ми е, но в сайта на бюро рила екск. естествено са under construction.
Някой да е пътувал с влак до Прага?
Също някакви идеи за Бърно ми се прокрадват, като цяло натам ме тегли..

# 2
  • Мнения: 2 241
...

Потърсих в Ориндж пътеводителя на Софт Прес за Прага - но нямат. Провериха, че тиражът е изчерпан и не могат и да поръчат да им доставят...Ако някой попадне на изостанала бройка в някоя книжарничка - нека да каже къде.
 Wink

Скоро видях в Хеликон и то доста голямо колилчество.
Даже се ядосах, защото когато аз пътувах едва го намерих  Laughing

# 3
  • Мнения: 734
Скоро видях в Хеликон и то доста голямо колилчество.
Даже се ядосах, защото когато аз пътувах едва го намерих  Laughing

Аз проверих в сайта на Хеликон, но бутончето за поръчка точно на тази книжка не е активно... Sad Пък аз съм с малък бебок и ми е трудничко да обикалям...Но няма да се откажа.  Wink Мерси, F_Diamond   bouquet

nurfeyster, ако сте фенове на влаковете, що пък не? Аз не бих се наела по няколко причини:
1. Предпочитам да спестя време от път и да имам повече за обикаляне и разглеждане.
2. Трябва да оставим бебчо на едната му баба, която за целта ще си вземе отпуска - т.е. пак опираме до време....
Иначе в Египет пропътувахме 1000км с влак и беше много романтично пътуване.... newsm51

# 4
  • Мнения: 2 697
Момичета, вижте в сайта на издателството СофтПрес дали нямат в наличност пътеводителя. Оттам е по-вероятно да можете да си го закупите. Иначе ако някоя от вас пътува скоро и няма нищо под ръка, мога да услужа с моя, само че е на английски Wink

(това вместо запис Crazy)

# 5
  • Мнения: 11 091
Nurfeyster, имам известен опит с влаковете из Европа, и... да ти кажа, от София до Прага, не бих. Изобщо, по-югоизточно от Будапеща (че и на Будапеща гарата е ад) на влак предпочитам да не се качвам - изключение прави Гърция.

Бърно... Бърно е страшно сив и безинтересен град. Иначе в Чехия има разни малки китни градчета и селца, но като цяло на фона на помпозната и приказна Прага повечето провинция е соц с изтекъл срок на годност.

Аз за Прага много не препоръчвам пътеводители. Това важи за всяка популярна туристическа дестинация, де. Стремежът е да избегнеш няколкото препълнени с туристи улици и кьошета... Изобщо Старе место е хубава картинка, но да се види в 7 сутринта, когато още не са плъзнали тълпите, или още по-добре в студена дъждовна нощ Simple Smile Слава богу, на другия бряг на реката е по-добре - и Мала страна и нагоре от Храдчани, и надолу към Андьел. Мала страна изобщо ми е любимата част от Прага, винаги има някое изостанало тайно кътче за откриване.

Ето това е първата гледка като идваш от Карловия мост през зимата:
(снимката не е моя, аз снимах на лента през времето в Прага)

# 6
  • Мнения: 2 241
Аз довечера ще минавам през Хеликон и ще видя дали го има пътеводителя.  Peace
После ще докладвам.
Когато бяхме в Прага много исках да отидеме и до Кутна Хора, но не остана време.
Заплюла съм си го за второто посещение  Crazy

# 7
  • Мнения: 282
no name, няма как да не останеш очарована от Прага и ти сама ще се убедиш в това! HugМного красив град! Януари месец със сигурност ще е доста студеничко,но пък си има предимството, че тогава няма да е пълна лудница от туристи,а и със сигурност заснежена Прага ще е много очарователна.Ние бяхме там по време на едни Великденски празници и тълпата беше невероятна. ooooh!Но въпреки това рано сутринта или пък много късно вечерта,човек успява да усети атмосферата на Прага на спокойствие. Grinning
Определено е място,където бих се завърнала отново! Grinning

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 09:45 от taffy

# 8
  • Мнения: 11 091
За Кутна Хора имайте едно наум - може и въобще да не ви хареса.
Най-голямата забележителност - църквата от черепи и кости - за мен е, меко казано, плод на извратено въображение.
Има и още една подробност - ако ходите дотам с влак (което иначе е много добър транспорт за Чехия), центърът на града е трудно достижим пеша, влакът спира в покрайнините. Наблизо до гарата е само въпросната църква, която иначе е в сив панелен квартал.

# 9
  • Мнения: 734
Аз още не съм отишла, а вече ми се ходи 2-ри път... Joy може би през лятото, когато градините ще са се раззеленили...мммм За сега всичко е във въображението ми още, де....

Пътеводителят го поръчах през интернет, да видим дали ще дойде. Ха, дано! Стискам си палци.  fingerscrossed
Параход, със сигурност липсата на тълпи е предимство, но пътеводителят ще използвам главно да се ориентирам какво има да се види и да направим някакъв приблизителен план-график за дните. Предпочитам да съм теоретично подготвена, иначе рискувам да загубя време в безцелно чудене, вайкане и разпитване къде можем да отидем.  Wink Пък и ще сме 4 човека, което е допълнителен ангажимент и донастройка. Те за първи път ще излизат в чужбина и не разчитам на тях откъм подготовка...Обмисляме идеята да си наемем екскурзовод, но не знам за кои от дните, едва ли ще е и 4-те дни.

F_Diamond, мерси в аванс   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 241
Пътеводителят на Софт Прес е толкова подробен, а и има много карти, така че екскурзоводът се обезмисля според мен.
Ние бяхме в Прага организирано и в единия от дните имахме екскурзовод, но предпочетохме сами да се разхождаме и не съжалявам  Peace

# 11
  • Мнения: 734
Пътеводителят на Софт Прес е толкова подробен, а и има много карти, така че екскурзоводът се обезмисля според мен.
Ние бяхме в Прага организирано и в единия от дните имахме екскурзовод, но предпочетохме сами да се разхождаме и не съжалявам  Peace

А екскурзоводът разказа ли ви нещо, което не го е пишело? Вече имаме резервации за хотел Орион и за самолетни билети за 21-24 януари.  newsm44

# 12
  • Мнения: 914
С коя авиокомпания ще летите?

# 13
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Ще следя темата с интерес, за следващото лято сме планирали пътуване до Прага с приятели. Още нямаме никакви конкретни идеи освен едно предложение да пътуваме с влак.

Някой питаше за разписанието - то е на сайта на БДЖ - ето линк: http://bdz.creato.biz/bg/ext_razp. Гледам, че влаковете за Прага са от Бургас и Варна; а от София има влак до Будапеща, което е вариант като част от маршрута.

# 14
  • Мнения: 2 241
Izviniavam se za latinicata. Kato se pribirah minah prez Helikon, na ugula na Vitoshka i Patriarh Evtimii i imashe 2 putevoditelia za Praga na Softpres.

Общи условия

Активация на акаунт