Има ли разлика между Втората и Първата Ви бременност ?

  • 5 531
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте мили мами,
Искам да попитам тези от Вас, които са родили втори път - забелязвате ли разлики между двете си бременности ?
Имам усещането, че сега ми е някак по-тежко от първият път.
Коремът ми е доста голям и ми тежи, бебето рита вече силно, трудно се обръщам нощно време, а имам още цели два месеца пред себе си  Crazy...
Явно голям човек се крие в мен  Grinning.   Кажете ми как беше при Вас...
Благодаря предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 344
В сравнение с първата ми бременност,тази е по-лека,защото съм доста ангажирана с другото дете,поради,което нямам време да си мисля глупости...
Не се залежавам много,от което не съм и наддала като първият път,не пия допълнителни химии и витамини и бебето ми си отговаря на седмиците,а не върви като другото с 3 седмици напред,с първата бременност имах кървене в началото,този път-не!
Единственото неразположение,което имах беше ужасното гадене и повръщане в началото,но като извод мога да кажа,че сега ми е по-леко!

# 2
  • Мнения: 539
здравей Ани.Първата бременност ми беше разкошна,сякаш не бях бременна,обаче сега от както забременях непрекъснато са болки в корема,в кръста,запек и  точно както при теб мноооого по голям корем SadРазличават се,но мисля че на килограми няма да са толкова различни за съжаление,защото бях напълняла 28кг. Cry

# 3
  • Мнения: 6 002
До момента са без разлика,да видим от тук нататък как ще е.

# 4
  • Мнения: 765
Ани, и аз като тебе. Първата ми мина много леко, бях съвсем във форма и отидох пеш до болницата, като почнаха контракциите Simple Smile. Сега ми е втората (7-ми месец) и ми е по-тежко, макар че не съм наддала особено, нощем се обръщам от едната страна на другата със специални тактики и техники, ходя като патица, понякога ми опъва нещо отвътре, имам подготвителни контракции отвреме-навреме... Изобщо, нищо забележително, но като цяло просто е по-натоварващо. Но аз си го отдавам и на факта, че при мен са с много малка разлика бременностите - "баткото" беше на 10 месеца, като забременях, и съответно още изобщо не си бях починала, а и досега редовно ставам нощем да го доприспивам. А и още кърмя (макар че само сутрин и вечер), та не е чудно, че съм по-уморена като цяло.
А как рита това дете... Само се надявам, като излезе, да не е толкова лудо, че се плашим с таткото!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 621
Засега има голяма разлика между двете. Първата беше безпроблемна, лека, без гадене и повръщане. Бях много дейна, не се спирах на едно място. А сегашната от самото начало е по-трудна, по-проблемна, с много гадене и повръщане, повече се уморявам и залежавам. Единствено засега по-хубавото са по-малкото килограми до този момент. Явно и ЕГН-то си оказва влияние.... Laughing

# 6
  • Мнения: 17
И при мен има разлика. Първата ми беше много лека и безпроблемна - всеки ден се разхождах пеш по 3 км., а сега съм вече в 8 месец и много ми тежи. Въобще не ми се разхожда, имам и подготвителни контракции, които понякога са доста болезнени, качила съм и повечко кг. от първия път. Но както се казва, дано всичко да мине нормално и безпроблемнно при всички мами, които очакваме бебчета, а Simple Smile тези неразположения се преживяват, не са толкова страшни.

# 7
  • София
  • Мнения: 291
Ani 78, между първата и втората ми бременност има много, много разлики:
1. През първата имах две - три повръщания за цялото бременеене, а сега си повръщам и до днес /а съм вече в шестия месец/;
2. През втората бременност започна много по - рано да ми личи;
3. До шестия месец през първата бях клачила около 8 кг., а сега само 4 кг..;
4. Първия път си се хранех нормално, а сега съм на плодове, зеленчуци, пълнозърнест хляб, мляко и малко сирене от време на време, просто защото от всичко друго ми става много зле;
5. Втория път усетих движенията на бебо много по - рано от първия път и ги усещам много по -силно, като че ли;
6. А да - психикита. Сега е много по - трудно от първия път. Първия път бях смела и безрасъдна, сега се плаша от всичко!
Може да има и още, но сега не се сещам.
Общото обаче е, че и двете са момчета!  Smile

# 8
  • Мнения: 1 420
Аз съм още в началото на втората бременност и до сега двете бременностти абсолютно си приличат - постоянно гадене, умора, по-суха кожа, дори ми се прияждат същите неща  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Различни бяха.

# 10
  • Мнения: 2 960
Двете ми бременности бяха напълно еднакви
и двата пъти без повръщане
и двата пъти с качени 7-8 кг.
и двата пъти без болки в крака,гръб.....
и двата пъти със силни киселини през 8-мия месец
и двата пъти много подвижна и скоклива бременлийка ,в къщи не можеха да ме свъртят Mr. Green

# 11
  • Мнения: 524
И при мен има разлика. Първата ми беше много лека и безпроблемна - всеки ден се разхождах пеш по 3 км., а сега съм вече в 8 месец и много ми тежи. Въобще не ми се разхожда, имам и подготвителни контракции, които понякога са доста болезнени, качила съм и повечко кг. от първия път. Но както се казва, дано всичко да мине нормално и безпроблемнно при всички мами, които очакваме бебчета, а Simple Smile тези неразположения се преживяват, не са толкова страшни.

И при мен е така - с изключение на контракциите, които споменаваш. Коремът ми е като цяло по-голям. Наддала съм повече кг от първата бременност..само да са живи и здрави. При мен малко остава още.

# 12
  • Мнения: 5 776
и аз при втората се чуствах малко по-изморена и ми тежеше повече,инъче много си приличаха,но пък и втората беше само 4 месеца след раждането

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Нямаха нищо общо освен,че влязох да раждам 82 кг. и родих и двата пъти момичета.
Първата беше лека без никакви неразположения,но втората беше ад-лежах в болница,защото се бях обезводнила от повръщането.

# 14
  • Канада
  • Мнения: 494
Като цяло имах две много хубави бременности.Първата обаче беше мнооого спокойна,с втората се измъчих не с друго,а с тичане по малкия,носене (а той хич не беше лек),ставане по нощите-ей такива неща

Общи условия

Активация на акаунт