Пиле в сос от заквасена сметана.

  • 30 053
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 418
   С две думи ,не-ве-ро-я-тна вкусотия! Hug Hug Hug

   1 цяло пилешко бутче(може и повече)
   1 голяма глава лук
   1 с.л. брашно
   2/3 голяма кофичка заквасена сметана(най-добре от Меггле 20%,но може и друга:Данон,Герма...)
   сол,чер пипер,копър,дафинов лист

   Сваряваме бутчето в подсолена вода,до готовност.
   Обезкостяваме го,накъсваме месото на средно големи парчета,с размера на една хапка( или по-голяма хапка,ако искате  Laughing ).
   В тиган с малко олио задушаваме до омекване нарязан на средно ситно лук.Прибавяме брашното,разбъркваме и добавяме от бульона,докато гъстотата стане,като тази на бозата.
   Към тази смес прибавяме заквасената сметана.Разбъркваме.
   Прибавяме и пилешките късчета.
   След като всичко заври,прибавяме и подправките,захлупваме тигана и изключваме котлона.

    Към тази вкусотия трябва да има гарнитура :варена елда,спагети,картофено пюре,ориз,качамак,булгур,варена пшеница,др.....
    Елдата,оризът,пшеницата можете да ги сварите в останалия от пилето бульон. Wink
    Слагате гарнитурата в чинията,заливате го със приготвеното пиле в сос.И сервирате! Hug
    Гарантирам,от масата ще чувате само сладко "мъррррррррр"-кане! Crazy Party Wink
    Бон апети! Heart Eyes

    (Снимка няма,но и да има ,няма да е толкова впечатляваща,колкото е вкусът на ястието.  Laughing )

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 17:25 от Селма

# 1
  • Мнения: 5 001
Тъкмо имам едно сварено и накъсано пилешко бутче Laughing мерси за идеята  bouquet

# 2
  • Мнения: 7 418
 Ого!Какъв късмет! newsm10
 Стига и заквасена сметана да имаш. Wink

# 3
  • Мнения: 5 001
Сметаната ще се купува  Wink

# 4
  • Мнения: 7 474
Дамммммм много е вкусно, аз така правя пържоли Crazy

# 5
  • Мнения: 353
аз пък подобно нещо правя но слагам и няколко гъбки Peace

# 6
  • Мнения: 182
Правя същото,но без брашно.Само заквасена сметана и накрая топено сирене.Последният път добавих освен лука и един настърган морков.

# 7
  • Мнения: 5 001
Потвърждавам за вкусотията....Вече два пъти правя....
Абе и аз правя свинско със заквасена сметана,но с пилешкото вкусът е много по-нежен някакси...

Снощи имах гости и не мъркане,а направо грухтене имаше.Сварих спагети и отгоре сложих пилето със сметаната...Всичко изпалапуркаха  hahaha hahaha hahaha hahaha



Селма,благодаря за рецептата!!!   bouquet

# 8
  • Мнения: 7 418
   Мастерче,разсмя ме! Joy Joy Joy
   Щастлива съм,че ти хареса рецептата! Hug

 
аз пък подобно нещо правя но слагам и няколко гъбки Peace
    О,да!Гъбките са добре дошли в тази маджичка! Wink

# 9
  • Мнения: 7 418
Дамммммм много е вкусно, аз така правя пържоли Crazy
    Аз така правя и малки кюфтенца!
    Пържа кюфтенцата от кайма предварително.Трябва да са с големина,колкото голям орех.
    После процедирам по същия начин,както и със пилето.
    Става страхотия!!! Crazy Crazy Crazy
     newsm10

# 10
  • Мнения: 5 001
сЕГА НА РЕД СА КюФТЕНЦТА.... Flutter
ще пробвам задължително!!!

# 11
  • Мнения: 7 418
    ХУбаво е заквасената сметана да е с по-висока масленост и от по-добри производители.(Меггле,Данон,Герма)
    Освен това да не ври дълго и на силен огън. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 221
Селма, благодаря за рецептата!   bouquet
Аз съм правила но не със заквасена, стават също хубави, но със засвасената, вкусът ще е по различен. Със заквасена съм правила воденички. Стават страхотни.  Peace

# 13
  • Мнения: 7 418
   Определено със заквасената сметана вкусът ще е много по-различен.Готварската някак много ми мазнее(лично усещане).А заквасената има много апетитен киселичек аромат! Wink
   Воденичките,предполагам ,стават много хубаво! Hug
   Пробвай и с пилешки дробчета!Само че те първо се задушават заедно със лука,после към тях се добавят и останалите продукти. Simple Smile Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 565
Аз също предпочитам заквасената сметана, когато готвя. Рецептата звучи много апетитно и ще се пробва задължително!

Общи условия

Активация на акаунт