Да влизаме с усмивка в час, нали сме вече в ПЕТИ клас-2

  • 32 314
  • 738
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 654
Добре дошли в новата тема Hug
Решихте ли вече за предколедното парти на класа? При нас идеята е била да празнуват цялата им смяна заедно/5, 6 и 7 кл/ и съответно по-големите избрали една дискотека в подлеза на НДК Sad Идеята не ни хареса и дъщеря ми няма да ходи. Били сме на пицария, на тетатър, но такова предложение не е имало. Повечето родители от класа ни мислят така. Остава да решим нещо друго и то бързо, защото не остана време Close-mas:

# 1
  • Мнения: 3 810
снимка на ученичката ми с очила...

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 19:50 от кИриЛизАциЯта е нА всЕки КилОметЪр

# 2
  • София
  • Мнения: 615
liebesbaer за празника организират в стола на нашето у-ще събиране на 5,6 и 7 класове /випуските са голями - това са много деца/, но съм втрещена от сумата по 15 лева на дете, като в това не влиза храна. Потръпвам като си помисля какво ще правят толкова деца на все пак не чак толкова голямо пространство, щяло да има викторина и дискотека. На мен ми звучи ужасно, а и сме поставени пред свършен факт, нямаме избор. Освен това всяка година правят базар за Великден и Коледа, на който си изработваме разни неща и после си ги купуваме. При вас как е?
кИриЛизАциЯта е нА всЕки КилОметЪр много симпатична щерка и й отиват страшно очилата, а и погледа е радостен - това е важното, нали. Grinning

# 3
  • Мнения: 9 776
Аз не съм чула да подготвят тържество Rolling Eyes. Може и да им се размине, нищо чудно.
кИриЛизАциЯта е нА всЕки КилОметЪр, страхотни очи, зад много елегантни очила Peace.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 124

Момичето ти е много чаровно и очилата й отиват!  bouquet

Косьо има петици по история и география. Thinking  По география правиха тест на целия материал. Беше учил доста сериозно, но явно пропуските му отпреди са си проличали. Засега не е казал нищо за коледно тържество. Rolling Eyes

liebesbaer, благодаря за новата тема!  bouquet

# 5
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, момичета!!! Simple Smile
Изчетох цялата изминала тема и си дадох ясната сметка, че  и аз имам същите терзания като вашите ..., а и други по-различни свързани с моментното ми състояние и различни семейни и работни ангажименти Simple Smile

По повод на последно разискваните теми:
За родителските срещи - и аз съм на мнение, че трябва да се посещават приемните часове на учителите (самите те са задължени от МОНМ да имат такива, а и по програма класния ръководител има ДЧК - допълнителен час на класа, който макар и мизерно му се заплаща и е за срещи с родителите и водене на училищната документация); казвам всичко това, защото съм и от "другата страна на барикадата" - вярно, че моите хлапета са 9-12 клас и са вече "големи" хора, но административната работа е еднаква за всички - тежка, тромава, понякога е само бюрокрация, която може да се избегне и не е от полза за никого, но това е друга тема Simple Smile
За оценките - и ние сме като всички вас Simple Smile Разочаровани от 5-ци (за сега няма по-ниски оценки), разочаровани от някои учители, от неуточнени критерии за тестове или изпитвания и така ... А може би ще ни се наложи и преместване в ново училище за втория срок, за да се справя сама с ходенето и прибирането след раждането на бебето ... Thinking , а пък догодина още едно ново училище, защото ще сменяме квартала ... лелеееее, звучи ужасно Sad , но пък вярвам, че моето момиче ще се справи Simple Smile

Много ми харесва компанията ви (от това, което прочетох в предната тема Simple Smile)
Надявам се да се впиша и аз в компанията ви и да съм ви полезна с каквото мога (от лично или професионално естество Simple Smile)
Лека вечер!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 642
Здравейте в новата темичка!
Надявам се да я напълним с повече хубави емоции - все пак идват празници.
В класа на дъщеря ми още не са решили какво ще правят за Коледа. Единствено са теглили томбола за подаръци. Ще подаряваме на момче. Затова ви моля за някоя идейка, че съм скарана с момчешките подаръци. Още повече, че сумата трябва да е до 10-15 лв. с което трудно бих се съобразила, то май няма какво да се вземе с тези пари. Надявам се да помогнете.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 124
la vida loca, добре дошла! Hug  Как се казва твоята петокласничка? Какъв предмет преподаваш? Наистина много неприятно, че се налага дъщеря ти да сменя на два пъти училището. Няма ли начин поне догодина да остане в същото училище?

# 8
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
sweetkids_mama благодаря за посрещането Simple Smile
Моето голямо момиче се казва Катя Simple Smile Няма начин Simple Smile ще се сменя училището ... на мен ми се иска да е само догодина и да си остане сега втория срок с приятелите си, но тя иска да се премести по-близо до вкъщи, ако това е желанието й и през януари  ... май щя й се съберат две местения Simple Smile
Преподавам психология, логика, етика, философия на правото, философия ... и до преди година испански език в среден курс Simple Smile - и в двата етапа си има очарование:
в среден курс виждаш как израстват децата пред очите със знанията, които им даваш; после, когато отидат в гимназията се гордееш с тях (а и със себе си), когато ги похвалят със знанията им (а аз съм преподавала испански език винаги като втори чужд език или СИП - хлапетата обаче се стараеха).
в гимназиален етап ... ее там е друга работа Simple Smile Предметите ми с  приятни и интригуващи, хлапетата за "жестоки" в хубавия смисъл на думата (вече два месеца съм болничен във връзка с бременността ми и ми липсват страшно много); виждам ги от време на време, когато ходя в училище и съм ужасена от това, че от 9-ти до 11-ти клас имат само 6-ци Simple Smile Не, че не заслужават, ама ще ми развалят децата като не изискват от тях, а и те го разбират, не са малки (след като 4-ри лудетини от 11-ти клас, които при мен имат 4-ки са недоволни от 6-ците си, защото "нищо не знаят" - техни думи  Thinking) . Но ... поне две години няма да се върна и не знам дали някой може да ме разбере, но ми е страшно мъчно ...
А с предните випуски поддържаме много добри приятелски връзки: виждаме се, ходим на кафе, често се събирахме на карти с едни сладурани, ама сега им отказвам Simple Smile Та така ...

Извинявам се за спама:) Но ми е мъчно за хлапетата и като ме попитат нещо за училище се отплесвам Wink

# 9
  • Мнения: 2 135
Разбирам те донякъде.Все едно етърва ми е писала.Много си обича хлапетата и си поддържат връзка след завършване на гимназията.

Нашите нищо не са измислили за Коледа.

# 10
  • София
  • Мнения: 615
la vida loca  welcome това за консултациите много ми допада, дано да се приеме и практикува.

# 11
  • Мнения: 2 274
  Хайде и от мен бърз запис с една 6-тица по БЕЛ, една по История и една по АЕ  Mr. Green! Тръпна в очакване да видя как се е справил с Географията! На 18.12 имат класно по БЕЛ, та си мисля да се поупражняваме малко върху синтактичния разбор. Хммммм, Вили сега ми каза, че класното им се отлага, защото били назад с материала. Госпожата им казала, че не били добре подготвени, защото класа много шумял в часовете  Thinking. Е, все пак ще се упражняваме като има повече време.
  Днес беше на състезание по математика и се е изложил като кифладжия, но нещо в последно време математиката не му доставя удоволствие както преди. Имах тези притеснения, когато го записвах в математическата паралелка. Прекалено много ги натиска класната и за него май стана бреме  Tired. Ще видим другата събота какво ще стане  Rolling Eyes.
  За Коледа нищо не са мислили. Нито са говорили за парти, нито за размяна на подаръци.
  la vida loca, добре дошла в темичката ни  Hug!

# 12
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
 Neda ама консултациите не са нещо ново!!!
Аз осем години съм учител и винаги съм имала минимум по две консултации през седмицата: една за ученици и една за родители Simple Smile Друг е въпроса, че при мен обикновено никой не идва, а е добре поне ако родител (било то да ме използва като класен или да е родител на ученик, на когото преподавам) да се явява. Но при колегите по математика и литература постоянно има ученици (5-7 клас, горен курс не си дават зор Simple Smile)
Та мисълта ми е, че консултациите са част от работното време на учителя и като родители ние трябва да ги изискваме от самите учители или от ръководството на училището, ако не ги е подсигурило. Вярно е, че в 90% от случаите колегите си губят времето, защото не идват нито родители , нито ученици (например при колегата по изобразително изкуство или музика, а често и при другите колеги - както вече написах плътно е уплътнено времето единствено на математиците и литераторите и от ученици и от родители, но ... среден курс - нагоре нито учениците, нито родителите се интересуват от тази възможност; като класен на всяка родителска среща съм писала на дъската предметите и приемното време на колегите, но за 8 години в училище са се възползвали от моето приемно време единствено в качеството ми на класен ръководител за връзка с колега Simple Smile и то не особено често - може би, защото съм била класен ръководител след 9-ти клас), но виж при колегата по физическа култура хлапетата са окупирали и часовете за консултация на ученици и тези за консултация на родители Simple Smile - играе им се на децата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 482
Запис и от мен в темата и честит празник на всички празнуващи!

Ние вече започваме празниците - днес Никулден, другата седмица имаме РД 11г. За Коледа не знам дали ще организират нещо в училище, тази седмица бяха на театр.постановка.

 Почти сме готови с подаръците за Коледа, взехме му игра за ПС 3, сега се чудим дали да вземем и един комплект китара и барабани за ПС3.

Освен това му взехме и каска за ски и сега сме в чуденка дали ще има сняг около Нова година в бълг.курорти и дали да резервираме.
Иначе за РД му взехме нови ролери.  Peace

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 09:47 от Diana_gr

# 14
  • Мнения: 9 776
Честит празник на всички именници  bouquet!

Тъкмо щях да питам дали избрахте вече коледните подаръци Laughing.
Дъщеря ми реве за котка и не знам Rolling Eyes...

Общи условия

Активация на акаунт