Как да ухае в дома ми с помощта на естествени ароматизатори?

  • 12 492
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Много обичам аромата на току що обелени мандарини, а също и на канела. Напомнят ми за настъпващите празници.
Знаете ли по какъв начин може да се използва и да се съхрани аромата им за по-дълго без да се налага да си беля постоянно мандарини Laughing
Слагах кори върху радиатора, но според мен не се задържа аромата им много дълго така.
От ароматизаторите, които се предлагат по магазините ми става зле, а ми се иска в дома ми да ухае на хубаво.
Ще се радвам да споделите ако имате опит или идеи;)

# 1
  • Мнения: 158
незнам дали ще е от полза, но лично аз винаги го използвам. купувам си ароматизатор, които харесвам и го слагам отзад върху филтъра(там дето изкарва въздха) на прахосмукачката и цялата къща днес например мирише на момина сълза. не мирише силно, а леко и приятно. Hug

# 2
  • Мнения: 8 999
Аз си взех от Джъмбо ароматизирани дървени стърготини. Много приятно миришат /е, не на канела или мандарини/, но от едно малко съдче, в което ръся чат-пат, ухае целият хол. Тези стърготини се водят "ароматизатор за пепелник" и наистина отнемат  гадната миризма на използвания пепелник. Доволна съм.

# 3
  • Мнения: 1 732
Открих един ароматизиран течен парафин,който се слага в аромолампа-е няма такъв траен аромат,не мога да повярвам,че съм намерила идеалния за мен ароматизатор,взех си с аромат на портокал,ягода и лимон.

# 4
  • Мнения: 153
mimeto26, къде мога да намеря този парафин?На коя фирма е и т.н?
baibibi , скоро ми предстои ходене до там и задължително ще ги тествам!Благодаря!

# 5
  • Мнения: 1 732
mimeto26, къде мога да намеря този парафин?На коя фирма е и т.н?
baibibi , скоро ми предстои ходене до там и задължително ще ги тествам!Благодаря!
Живея в Пазарджик и го намерих в един магазин за домашни потреби,но сигурно го продават и на други места,може би там,където продават свещи,ароматни масла и такива джунджурии,ето снимки да се ориентираш какво представлява:
http://mimkapz26.snimka.bg/hobby/razni.441663.16327265

# 6
  • Мнения: 9 184
аз слагам на радиаторите ;във топла фурна слагам зърна кафе мирише........ Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
От известно време опитвам да омириша вкъщи на цитрус, канела, ванилия или нещо подобно. Всъщност всеки сезон желаните аромати са различни, но тези са ми коледни. Също така много ми се щеше да избегна "купешките" ароматизатори. Някак не можах да ги харесам. А и още не съм попадала на такъв, който да докарва аромат на току що изпечен кекс и портокалови корички.
Последният ми опит е това - в една торбичка слагам кори от портокал или мандарина /като си обеля друг и се сетя ги сменям/,  канела на пръчици /оказа се, че почти във всички ХС продават/ и пакетче ванилия. Честно казано, не мирише така силно, както ми се щеше, но пак е нещо.
Следя за идейки.

# 8
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Интересна темичка - включвам се да следя.   pletka

Това, за което аз се сещам, са свещниците за аромотерапия, при които в горната част се сипва ароматна течност, а отдолу се запалва чаена свещ. При нагряването на течността от свещта започва да се разнася много нежен и деликатен аромат. Доколкото знам такива свещници и ароматни течности има в Бриколаж.


# 9
  • Мнения: 721
Много обичам аромата на току що обелени мандарини, а също и на канела. Напомнят ми за настъпващите празници.
Знаете ли по какъв начин може да се използва и да се съхрани аромата им за по-дълго без да се налага да си беля постоянно мандарини Laughing
Слагах кори върху радиатора, но според мен не се задържа аромата им много дълго така.
От ароматизаторите, които се предлагат по магазините ми става зле, а ми се иска в дома ми да ухае на хубаво.
Ще се радвам да споделите ако имате опит или идеи;)

http://krokotak.com/2009/11/s-vkus-na-portokal-i-kanela/

# 10
  • Мнения: 16
Въпреки,че питаш за естествени ароматизатори,аз също съм фен на свещите ароматните,понякога като са на свърщване слагам есенций на дъното и започва да ухае двойно дори Peace,но се слага многооо малко

# 11
  • Мнения: 2 132
Дървени ароматиз. стърготини в купички по стаите.
Ароматни свещи сега по празниците ползвам много.

# 12
  • Мнения: 2 028
аз слагам на радиаторите ;във топла фурна слагам зърна кафе мирише........ Heart Eyes

това е много добра идея  Peace а какво слагаш?


това също ще се пробва   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 066
Имай един канелено-меден кейк или канелено-ванилови  бисквити да се пекат всеки ден във фурната!Купи си камина и гори борови клонки и шишарки там ,поръчай си мини-фонтан за хола с бълбукаща вода и аромат на море и готово! Hug

# 14
  • Мнения: 5 173
аз слагам на радиаторите ;във топла фурна слагам зърна кафе мирише........ Heart Eyes
Мн идейно!  bouquet  bouquet
Обожавам миризмата на кафе на зърна!

Общи условия

Активация на акаунт