Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА.

ЧАСТ 23

[Изображението е взето от тук.]



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
  • Мнения: 1 111
вчера правих лазаня за вечеря, с кори за баница...Дълго се чудих дали ще се получи, след като корите са за баница, а не за лазаня...но стана.Лошото е,че не съм яла лазаня преди,за да преценя дали това е вкусът или поне дали наподобява това,което би трябвало. На моето произведение грешката беше, че прибавих настъргания кашкавал в соса Бешамел /както пишеше в една рецепта/, а от там вече ужас - кашкавала се разтопи в соса и соса стана един като дъвка,на конци и нямаше как да го разнеса хубаво....

а за сиренето , разбрах защо не се е получило

# 2
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дали "Сельодката под шуба" ще стане с пушена риба? Паламуд, примерно? Или по- добре да не се правят подобни експерименти?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 296
Дали "Сельодката под шуба" ще стане с пушена риба? Паламуд, примерно? Или по- добре да не се правят подобни експерименти?
Аз лично не бих... Peace

Мама Цоцоланка,благодаря за новата тема!   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 3 069
Ами освен да си повторя въпроса от предната тема - Дискът за леки смеси на кухненския робот става ли за разбиване на яйца, белтъци, сметана и др. подобни. То сигурно става де, ама хубаво ли става  Laughing Че да знам дали да си го купувам този модел... Thinking
Извинявам се за повторението, ама ми е спешна чуденката  Hug

# 5
  • Мнения: 2 199
Здравейте   bouquet
Може ли тесто с мая да престои в хладилник и да се ползва на другия ден(след около 24 часа). Ще бухне ли?  Blush

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Да се запиша и аз да не ви изтърва.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 22 867
Дали "Сельодката под шуба" ще стане с пушена риба? Паламуд, примерно? Или по- добре да не се правят подобни експерименти?

Umma, става, съобрази и другите продукти, които ще слагаш, да се връзват с нея на вкус. Вървят картофи, варени яйца, кисели краставички, зеле, цвекло, моркови - изборът е голям. Съединяваш с майонеза и това е. Правила съм с пушена скумрия, много вкусна си беше.

# 8
  • Мнения: 182
Здравейте   bouquet
Може ли тесто с мая да престои в хладилник и да се ползва на другия ден(след около 24 часа). Ще бухне ли?  Blush

# 9
  • Мнения: 182
Да тестото бухва в хладилника и то доста.Но след това го премесваш отново и правиш каквото иаскаш от него и пак си втасва отновао.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 341




Дали "Сельодката под шуба" ще стане с пушена риба? Паламуд, примерно? Или по- добре да не се правят подобни експерименти?

Аз я правя с пушена или с веяна риба. Това е една от любимите ми салати, но я правя рядко....

# 11
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Благодаря!

# 12
  • София
  • Мнения: 561
Привет на всички и предварително благодаря за отговора на моя въпрос.

Ще правя за сефте коледни меденки, но едно не мога да разбера - глазурата пече ли се след като се украсят вече опечените меденки? и въобще кога се слага глазурата   Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 22 867
Привет на всички и предварително благодаря за отговора на моя въпрос.

Ще правя за сефте коледни меденки, но едно не мога да разбера - глазурата пече ли се след като се украсят вече опечените меденки? и въобще кога се слага глазурата   Rolling Eyes

c-mira, печеш си меденките по избраната рецепта, а украсяваш с глазура когато можеш и имаш време, тя не се пече, оставя се само за малко да засъхне.

# 14
  • на Земята
  • Мнения: 291
искам да направя меденки,но у нас купешките са на почит,т.к. канелата почти не се усеща,а на домашните не е така(1 път ядохме и не ги харесахме).може ли рецепта на купежките или с какво да заменя канелата,и няма ли пък това да промени съвсем вкуса им?

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 16:16 от kikitooo

Общи условия

Активация на акаунт