Някой има ли готварска печка Amica ... или поне фурна с вентилатор.... ?

  • 13 159
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 841
AMICA 606CE3.434TAYD
 Имам бойна задача да направя за утре вечер пиле на грил, а чета книжката и гледам тъпо пред печката.... икономист съм- явно не е от значение  Embarassed Mr. Green помагайтеее, то вентилатори горе долу, инфрачервен нагревател, грил.... досега в плика в "Раховеца" и пилето е готово...споделете опит моля  Hug

Как да използвам вентилатора на фурната, имам функция вентилатор, само, вентилатор с долен нагревател и вентилатор с ифрачервен грил  newsm78.... и отделно градуси, кое кога за какво да ползвам идея си нямам, а толкова неща искам да направя  Mr. Green

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 10:49 от Милена*

# 1
# 2
  • Мнения: 428
Ами да ти кажа,аз слагам пилето на грила.Включвам печката на вентилатор и 200градуса.Като вдигне нужната температура,го оставям да се пече на стандартното-само горен с долен реотан и намалям на 180 гр.Като стане почти готово,тогава включвам вентилатора с инфрачервен грил и пак увеличавам температурата.Това го правя за препечена коричка.Иначе като го пека директно само на грил с вентилатор през цялото време,много бързо се опича отвън,а вътре все ми е недопечено.
Оф,ама и аз как обясних,дано си разбрала нещо.

# 3
  • Мнения: 1 252
И моята фурна е със същите екстри!
Няколко пъти съм пекла на грил и хубаво докато е топло, после става на подметка!
Сега го пека пак в плик , на 200 градуса с горен и долен нагревател и вентилатор.
За 1 час става като от магазина - грил , но не си играя да намалявам Т и т. н.
Аз винаги ползвам вентилатор. само като пека един кекс не ползвам

# 4
  • 7800
  • Мнения: 243
Моята печка е такава. Аз като пека пиле, си го ръгам на въртящия шиш и включвам горен реотан + грил - на максимални градуси без вентилатор - ама то така си пише в книжката. Включвала съм и вентилатора при печене на пиле на грил, ама става мазало. Всъщност, в упътването има представено в табличен вид, кое как се готви.

# 5
  • Мнения: 73
Аз пека почети всичко на долна фурна с вентилатор всичко се получава добре само ако е необходимо накрая включвам и от горе но почети не е нужно кекса ми става страхотен на 150 гр. а Пиле пека на сол постилам дебел слой на  дъното на тавата с едра сол пилето намазвам с олио навсякъде слагам го върху солта а вътре в пилето слагам бучка масло пека на 200 градуса на долна с вентилатор и на около 10 - 15 мин вадя и мажа с масло става чудесна коричка накрая го обръщам да се запече и от долу и пак мажа с масло ефекта е като на грил 

# 6
  • Варна
  • Мнения: 841
Моята печка е такава. Аз като пека пиле, си го ръгам на въртящия шиш и включвам горен реотан + грил - на максимални градуси без вентилатор - ама то така си пише в книжката. Включвала съм и вентилатора при печене на пиле на грил, ама става мазало. Всъщност, в упътването има представено в табличен вид, кое как се готви.

Същата печка ли? защото в моята книжка пише едно, а позициите на копчето са по малко, имам само вентилатор с долен нагревател, вентилатор с грил(горен) и само вентилатор, нямам вентилатор с долен и горен нагревател едновременно

Както и да е , пилето стана добре, пекох го около час и 20 мин на въртящия шиш на 190 градуса на вентилатор с грил, само на тази функция шиша се върти
Ако се консумира веднага добре, но след половин час вече става жилаво, та следващия път ще опитам това с маслото, благодаря за идеите Simple Smile

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Не ми е от същата марка печката, но има горе-долу същите функции (както всъщност повечето нови печки). Установила съм, че най-добро става пилето, ако се пече на долен и горен нагревател, без вентилатор. Към финала на печенето пускам вентилатор (функцията му е да разнесе топлината и до най-закътаните местенца и съответно и те да се изпекат. Затова някои пекат от самото начало, но аз лично установих, че месото става по-добро, ако го използвам чак към финала). Чак на самия финал пускам горен грил, за да хване хрупкава коричка. По този начин винаги пилето е ставало много хубаво и си остава сочно дълго (всъщност, ако изобщо някой го остави да стои повече от два дни Wink).

Общи условия

Активация на акаунт