Домашни месни пюрета

  • 6 128
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Как приготвяте домашните пюрета от месо и как ги съхранявам?Отделно ли да готвя месото и да го прибавям към зеленчуковите пюрета или заедно? newsm78 А от какво месо ги правите - пиле - Ок, пуешко- Ок,ама заек от каде да взема?А пилешко бяло или червено месо? newsm78
И последен въпрос - слагате ли сол, захар или някаква подправка?
П.П.Извинете за многото питанки, но ........ Grinning

# 1
  • Мнения: 3 663
аз варя и месото и зеленчуците на пара, но спокойно можеш да си ги вариш в тенжерка с вода, даже понякога стават по-вкусни, защото повече поемат от зелените подправки
само аз бих сложила месцето, подправките (зелените) и морковите по-рано, а после другите зенечуци, защото ще се разварят много иначе...
готвя пуешко, пилешко и телешко
заек купувам готово пюре по принцип
готвя горе-долу за две порцийки и една стои в хладилника един ден
нарязала съм си месото на малки порцийки и в пликчета и така ми седи във фризера
като дойде ред за готвене си изваждам само за едно готвене да не размразявам всеки път всичкото месо
подправки освен зелените - копър, целина, магданоз и т.н. нр слагам
сол и захар никакви
дано да съм била полезна Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 713
Досега съм давала пилешко, заешко и риба. Заешкото ми го носиха, но мои познати твърдят, 4е и по магазините се намира. От пилешкото давам бялото месо т.е. филе. Месото го готвя отделно като слагам съвсем малко сол, за да уври по-добре, 4ерен пипер на зърна,  дафинов лист на рибата, но не винаги, лук, целина и магданоз на корен. После пасирам само месото с малко бульон, замразявам куб4ета във форми4ки за лед и слагам към зел. пюре по 2 куб4ета пилешко и заешко и по 1 риба. Рибата я давам 1път/седм.

# 3
  • София
  • Мнения: 750
..... пасирам само месото с малко бульон, замразявам куб4ета във форми4ки за лед и слагам към зел. пюре по 2 куб4ета пилешко и заешко и ....
и аз по същия начин  Peace

# 4
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Добре де, не се ли променя вкусът на храната, след като е стояла във фризера Thinking Как преодолявате този проблем newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 2 298
Заешко прясно със сигурност продават в Метро.
Преди имаше и в Била (само в определени 2 дни от седмицата), сега не съм виждала скоро, може да не продават вече или ние да не ходим точно в тези два дни, не си спомням кои бяха. Купували сме и от Оазис, но сегашната Европа мисля, че не предлага този продукт.
Ние сега започнахме месните пюрета, но взимам готови, така препоръча педиатъра. След 1-2 месеца ще правя домашни.

# 6
  • Мнения: 1 089
А по колко месо слагате за една порцийка?

# 7
  • Мнения: 3 663
Добре де, не се ли променя вкусът на храната, след като е стояла във фризера Thinking Как преодолявате този проблем newsm78
и аз изобщо не харесвам вкуса на замразявана и после размразявана храна и по тази причина не го и правя
каквото имам във фризера е все сурово
месо сготвена пак става иди дойди, ама зеленчуците стават ужасни  Sick

tan - аз лично за една порцийка слагам колкото кибритена кутийка... но то зависи колко е голямо детето и съответно порцийката Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 547
Конкретно за пилешкото: взимам от бяло месо (има малки разфасовки в Била) и варя месото отделно, защото пилето трябва да се отпенва. След това го нарязвам на много ситно с блендера, а отделно варя зеленчуците - морков, картоф, лук, магданоз и пасирам с малко водичка. Докато е още топло, смесвам зеленчуци с месо и сипвам в бурканчета 190 гр. и като изстинат във фризера. Готвя по подобен начин и телешко, само че го варя в тенджерата под налягане, защото е твърдо месо. На телешко отива целина. И така имаме манджа за цяла седмица. От време на време давам само зеленчуково пюре с малко масълце и натрошено сирене и гледай какво става  eat Пуйка не съм готвила, но от готово пюре не хапва. А за заешкото имам особено мнение и мисля да го прескоча. То и без това само кокали, а на мен нищо не ми е станало като не ям заек.

Да ви е сладко!   chef

Общи условия

Активация на акаунт