Био зеленчуци за захранване

  • 13 073
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте,
отварям тема за един много обсъждан по отчетническите теми въпрос.
От къде мога да къпя био зеленчуци за захранване - като например картофи и морковчета.
В Био Магазин Слънце и луна нямат плодове и зеленчуци. А и нямам роднини и познати със собствени градини.
Много ми се иска сама да приготвям пюретата, но не знам от къде да намеря зеленчуците.
Предстои ни скорошно захранване, за момента сме на "изключително кърмене"

А другият ми въпрос е, дали ако купя не био картоф и го сложа във вода за 1 час преди да го сваря, ще се "пречисти" (това е съвета на педиатърката ни)

# 1
  • София
  • Мнения: 2 348
В Биомаг има някои плодове и зеленчуци.
 Не само картофа, ами и моркова, домати, краставици и всички зеленчуци може да ги накисваш в студена вода и така ще намалиш съдържанието на нитрати.
 Не се коркай, че нямаш познати с лично производство, ако слагат изкуствена тор, значи продуктът не е био. Иначе пак по същия начин - в студена вода. Плодовете се мият със студена вода и мека четка.
 Баща ми сади в специален кът за внуците си, като ограничава оборската тор и не слага изкуствена  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 438
Аз пазарувам био зеленчуци и плодове от магазини ХИТ (в младост и люлин).
Зареждат обаче периодично, предлагат картофи, моркови, тиквички, броколи, лук, домати, круши, ябълки, авокадо и разни други, които не купувам толкова често.
Не винаги когато ходя имат, но обикновено на следващото посещение след около седмица са заредили вече (това в случай, че отидеш и нямат).
И един съвет - не се презапасявай, че бързо се развалят био зеленчуците. Ако взимам повече ги готвя на пара и замразявам.

# 3
# 4
  • Мнения: 561
По това време на годината български био плодове и зеленчуци не би трябвало да има. Принципно био плодовете и зеленчуците си растат в сезона, останалото ми е съмнително. Тези от ХИТ с какъв произход са?
Аз съм купувала от Биомаг и от Слънце-Луна през лятото, Биомаг предлага по-голямо разнообразие.
Кисненето във вода премахва част от нитратите, друга част си отиват с беленето и варенето (преминава в бульона!). Картофите не са толкова нитратен зеленчук, само при засаждането слагат изкуствен тор в гнездата. Морковите съдържат повечко. Най-зле е положението с цвеклото, спанака, марулите.

# 5
  • Мнения: 72
Благодаря ви за отговорите,
днес купих био картофи от БИОМАГ, но нямаше други зеленчуци. Утре ще захраня с картофче, пък да видим как ще реагира Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 157
А защо не пробваш с пюрета-на Хип(а предполагам,че и на други) пише,че са био.

# 7
  • София
  • Мнения: 438
easy с различен произход са плодовете и зеленчуците в ХИТ. Нямам в момента да ги погледна, но имам спомен за немски, холандски и част от плодовете от Южна африка.
Според мен става дума и за парниково отгеждане - поне за европейските. Но са си наред сертификатите по опаковките, поне доколкото аз съм запозната с био продуктите.
Като цяло в ХИТ освен плодове и зеленчуци имат щанд с много богат изор на био храни.

# 8
  • Мнения: 62
Нашите баби имат градинки с някои плодове и зеленчуци, с които храня сина ми. Каквото няма от тях, предпочитам да купя на пюре. Използвах за захранване Хип. Педиатърът ме посъветва да захраня с готови пюрета, именно защото има най-голяма гаранция, че са с контролиран произход и защото се захранвахме през август, когато е бумът на чревните инфекции.  Може и пюретата на Семпер. С био зеленчуците внимавам, защото в Хит съм виждала много развалени или добре изглеждащи отвън, но като ги извадиш от тарелката - плесенясали.

# 9
  • Мнения: 72
Допълвам в темата, че намерих освен био картофи в БИОМАГ (на пл. Журналист),
в ХИТ супермаркет има доста избор - има БИО моркови, чушки, домати, краставици, авокадо и още доста неща. Добре са заредени, слушах реклама, че им е месеца на плодовете и зеленчуците

# 10
  • София
  • Мнения: 438
Само да вметна - БИО продуктите се развалят доста по-бързо от стандартните плодове и зеленчуци именно защото са био.
Това, че като преседят вече не стават ми се вижда съвсем нормално Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 896
Има и парникови био зеленчуци, пак ги гледат без изкуствени торове, просто ги държат на топло и не получават много сълнце.
Не съм била скоро в София, но освен в Биомаг, в Пикадили също имаше био зеленчуци редовно.

# 12
  • Мнения: 62
освен да са био плодовете и зеленчуците, трябва да са пресни и свежи, което за съжаление е трудно при съвременните методи за отглеждане и дистрибуция...

# 13
  • Мнения: 561
Защо бях решила, че био-зеленчуците не са парникови и аз не знам  Embarassed.Днес взехме от Слънце-Луна (My Organic Market) български био-зеленчуци. Системата им за известяване на клиентите за зареждане на зеленчуци е много добра и сайтът им е безупречен. В Биомага питах не може ли да ме известяват по и-мейл за всяко зареждане-не можели, всеки път звъня и трудно улучвам зарежданията, за това е нужен някакъв зверски късмет.

# 14
  • Мнения: 107
На нас ни е все още раничко за захранване, но ето още един магазин с био плодове и зеленчуци: http://www.-spam112-/magazin/zdravoslovni-hrani/sveji-bio-zelenchutsi/index.html

В сайта има карта къде се намира магазинът, а също предлагат и доставка по домовете.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт