139 ОУ или 107 ОУ за първокласник

  • 20 126
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Това е дилемата пред нас. Дали да изберем 139 ОУ, което е много близо до нас или да се запишем в 107, което ни е по-далеч, но тук прочетох много добри отзиви за него.
Учителките, които ще поемат първи клас в 139 са Мариана Иванова и Ева Тончева.
Моля Мамите на дечица, които завършват тази учебна година четвърти клас в 107 ОУ, да споделят мнение за това училище и особено за учителите на вашите деца.
Очаквам мнения и за 139 ОУ, както и за учителките.
Предварително благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • Мнения: 4 204
Нямам конкретни впечатления от двете училища. ние живеем близо до 139-то/на Арсеналски/, но записахме синът ми в 22-ро. През парка и сте там. Laughingза139-то въобще и не съм мислила.Отдавна знам, че там нивото е доста ниско. Чудех се много за 107-мо, заради математиката,защото синът ми ходеше на извънкласна форма в Дг и много му се отдава. Изчела съм всичко за 107 , включително разпитвах майки от форума и от познати, и мисля, че е добър избор. В крайна сметка обаче Аз се отказах от 107 и заложих на познатото ни 22-ро.Помисли и ти за него.

# 2
  • Мнения: 2
Имам преки впечатления от 139-то.
Дъщеря ми беше от 5-ти до 7-ми клас там до миналата година, а малкият е в 4ти клас при Марияна Иванова. Мила и спокойна, може би прекалено мила, за сегашните диви деца, но сме доволни от нея. Ходи с желание на училище, нямаме проблеми с материала (то си зависи от детето естествено).
Хубавото е, че са малко училище, децата се познават от всички класове. Ходят по зелени училища, има занималня дори до 6-ти клас. Не е идеално, както повечето училища в днешно време.....
Разочарована бях от учителката по математика на дъщеря ми в горните класове, много проблеми имахме с кандидатстването това лято! Имахме и текучество на учители - не мога да кажа голямо или малко, но всяка година по български беше нов учител, а по математика за съжаление чак в 7-ми дойде математичка от "старата" школа, но не можа да навакса пропуска на 5ти и 6ти клас.
Ходим там защото ми е на 5 мин от вкъщи и от втори клас малкия ходи и се прибира сам, без да се притеснявам за него. Средата е добра, няма простотии, сравнявам с 142-ро, където бяхме до 4-ти клас с каката. Ако нещо друго конкретно искаш да ти кажа - питай  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 255
Sis4e, а чувала ли си отзиви за другата учителка - Ева Тончева. Това с текучеството хич не звучи добре и то по най-основните предмети.

gerka, нищо не съм гледала за 22-ро. По-добро училище ли е от 139? След толкова четене аз съвсем се загубих "в превода",  информацията често е противоречива и разбира се, субективна.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 204
О, да, в повечето случаи е субективна! Предстои ти  да прекараш доста време по форуми,разговори..Аз бях стигнала до там да влизам във форумите на училищата, тийнейджърските дори. Embarassed

# 5
  • Мнения: 15
Да споделя с вас детето ми беше до тази година в 139 и може би това беше най голямата грешка която направих че го записах там до 4 клас всичко вървеше добре но след това не.По  причина , че директорката Тончева не може да задържи в това училище добрите учители има голямо текучество на учители както в началните класове така и в горните през месец два сменяха учители но ти си решаваш преподавателите който преподаваха на синът ми от 1 да 4 клас вече не са там.За 6 години това дете смени 5 учители като класени ръководители така че сама си преценете мой съвет по далеч от там но всеки си решава сам като учители който са останали ти препоръчвам само Виктория Петрова, Венкова и Илонка Петрова те са начални учители там но нищо добро не мога да кажа за Тончева нея я интересуват само цветята в училище и колко пари да издрънка от родителите.Всичко това е мое мнение и никой не ангажирам с него но там изкарахме 6 год.да ме питаш защо не го премести по рано .
Съжалявам за дългият пост но по добре 107,22 или 120

# 6
  • Мнения: 2
За Ева Тончева естествено нямам преки наблюдения, но сина ми каза, че в нейния клас било много лесно, думите му бяха "ако искаш детето ти да не научи нищо, запиши го при г-жа Тончева". Отново субективно мнение....

Изборът не е лесен, помня колко лутане беше за дъщеря ми, питане, мнения и съвети, след това и за малкия същата процедура и изводът за мен самата е следния - избери училище близо до дома ти, за да е удобно на теб и детето и отделяй максимално време за подготовка с него в къщи. Приятелките ми, които "седяха на главите" на децата си постигнаха по-добри успехи от моите, за които разчитах на занимални, самоподготовка и от време на време проверка на домашните.

Близкото квартално училище има предимствата и на създаване на приятели, с които играят заедно и след училище - а това в началния курс е много важно, децата не могат да излизат сами надалече. Близостта и положителни отзиви за учителката за мен е основни критерии за училище 1-4 клас. Сега мисля, как ще продължим от 5 клас... Май ще пробваме математическите паралелки.

Като цяло системата не е тази, която знаем от нашето време и се изискват много повече усилия от страна на родителите и завиждам на тези родители, които имат време и могат да го отделят. Текучеството е масова практика, дори и в така наречените "елитни" училища, материала е на много сложно/неподредено ниво, несъобразено с нивото на децата.

Просто трябва да си определиш критерии, с които не правиш компромис и по тях да решиш.

# 7
  • Мнения: 255
Sis4e, съгласна съм с теб, а това за създаването на приятели от квартала и аз съм си го мислела. Обсъдих този въпрос и с наше съседче, което учи в 139 и вече е 7 клас. Оказа се, че заради евтиния /относително/ транспорт доста от децата в класа й всъщност са от други квартали, а нейните приятелки конкретно се оказаха от Младост и Левски, та явно и това не е критерий.  newsm78

Жалко, че няма мнения за 107, засега силно се колебая относно 139.

# 8
  • Мнения: 3 479
За Ева Тончева естествено нямам преки наблюдения, но сина ми каза, че в нейния клас било много лесно, думите му бяха "ако искаш детето ти да не научи нищо, запиши го при г-жа Тончева". Отново субективно мнение....


Много интересно мнение от четвъртокласник Thinking
Бих искала да попитам въз основа на колко и какви наблюдения е формирано? Какви са критериите на твоят син за качествено обучение?
Не се заяждам, питам сериозно Peace Г-жа Тончева вече е определена за учителка на децата от подготвителната група в 139 ОУ, когато те преминат в първи клас.

# 9
  • Мнения: 4 204
Добре де, децата които учат в 139-то къде играят след училище с приятелчетата си? Срещу 139-то е парка. Аз съм всеки ден там пък не съм видяла деца в учиническа възраст?! ooooh!
Това ми е болна тема, която няма нищо общо с въпросите на авторката/сори за спама/. Ние живеем срещу парка и няма дечица на възрастта на синът ми и обикновенно играем сами. Sad

# 10
  • Мнения: 255
В цялата бъркотия от информация стигам до извода, че във всички държ. училища има проблеми, явно трябва да се набляга на извънкласна подготовка, за да получи детето добри знания.
Когато ходих в 139 учителката, с която разговарях ми препоръча Ева Тончева.  newsm78

# 11
  • Мнения: 31
Здравейте, моята дъщеря е 4 клас при Ева Тончева и съм доволна. Не се изкарва лесно при нея, има си доста изисквания, държи за класа, нетолерира определени деца, което е важно. До сега незнам да има толкова голямо текучество. Поне при нас не е имало, освен когато е болна, което е много редко, но винаги има заместник. Госпожа Дончева е млад и амбициозен директор и много сили дава за това училище.

# 12
  • Мнения: 41
В цялата бъркотия от информация стигам до извода, че във всички държ. училища има проблеми, явно трябва да се набляга на извънкласна подготовка, за да получи детето добри знания.
Когато ходих в 139 учителката, с която разговарях ми препоръча Ева Тончева.  newsm78
На мен ми казаха, че и двете са "добри" Simple Smile Основен критерий при изборът ти трябва да е и това с какво обича да се занимава детето ти обинковено. И 107-мо и 139-то са строго профилирани, до колкото схванах - едното с математика, другото с рисуване. Факт е, че имах подобна дилема преди време, но предвид интереса на сина ми към рисуването съм твърдо убедена, че за нас ще бъде училище с такъв профил. Не е ясно дали ще е 139-то, но няма да го запиша на математика, заради болни амбиции Wink Може да направим среща тези дни да поговорим наживо. Аз съм набелязала и други училища в квартала - може да споделим опит. Пиши ми на лични. Поздрави Simple Smile

# 13
  • Мнения: 255
Ralka, според мен и двете не са профилирани, учат си по нормалната програма. 139 има 1 час повече рисуване, а 107 предлага доста варианти за извънкласна подготовка като рисуване, приложни изкуства, математика и т.н., доста са. В 139 ме притеснява нивото след 4 клас, текучеството по основни предмети не е без значение. В 107 ми харесва, че имат много допълнителни занимания и ако проявява талант в някаква насока мога да го запиша и да го пробвам.

Днес звънях в 107, но не ми казаха имената на учителките, които поемат 1 клас, било рано.
Няма ли мами на четвъртокласници да дадат малко информация?

# 14
  • Мнения: 255
Днес бях и в двете училища. От всичко чуто 107 ми допадна повече. Странно ми се стори само това, че директорката говореше за прием на 3 паралелки и звучеше сякаш всяка година са по толкова, но като отидохме до сградата на 1 клас установихме, че паралелките тази година са 4.

Общи условия

Активация на акаунт