Ново 20 за документите с биометрични данни.

  • 7 971
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Момичета, прочетох една статия днес и я споделям с вас, ако  някой планира пътуване до посолство, консулство с цел смяна на лични документи да знае, че ситуацията се променя от 15 февруари.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=350078

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
благодаря много за статията....ама само се ядосах....правят гишета в Албания, Косово, Македония...що за  #2gunfire....понеже са много дале4е от милата ни Родина....нямам думи просто ooooh!....

# 2
  • Мнения: 4 399
благодаря много за статията....ама само се ядосах....правят гишета в Албания, Косово, Македония...що за  #2gunfire....понеже са много дале4е от милата ни Родина....нямам думи просто ooooh!....

В сърбия дори 2.  #Crazy И аз си помислих същото като тебе. Сигурно защото ни няма в списъка с гишетата.  Laughing Добре Че не разЧитам на посолството за документи.

# 3
  • Мнения: 5 710
Логиката на местата не мога да я схвана и аз. Нерде Ямбол, нерде Стамбул..

# 4
  • Мнения: 801
Леле, тоя списък Борат ли го е правил.  Ти затрий цялото Южно полукълбо на Земята и сложи Абсурдистан в списъка.
Другия път няма да сменям паспорта, а гражданството. То и без това БГ гражданството само срам и ядове ни носят.
Поне Китай, Сингапур, Австралия, ЮАР и Бразилия да бяха сложили. ooooh!

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 04:54 от rila11

# 5
  • Мнения: 4 916
Логиката на местата не мога да я схвана и аз. Нерде Ямбол, нерде Стамбул..


Логиката е, че това са все страни за чиито граждани трябват визи за идване в България. Явно използват готовите точки на визовата система.
В страните от ЕС няма такива скенери, защото не е имало нужда от издаване на визи за България.
Сигурно ще започнат да слагат и в страните от ЕС след като мине обжалването на конкурса (имаше нещо такова май).

# 6
  • Мнения: 723
Момичета, извинявам се че нахлувам така в темата ви. Този уийкенд попаднах на тази статия и си мисля, че информацията от нея би ви била полезна:

http://www.capital.bg/printversion.php?storyid=842921

# 7
  • Мнения: 1 107
Леле, тоя списък Борат ли го е правил.

 Joy Joy Joy
а ако държавата ти я няма в списъка да вземеш ей така да се розходиш по посолството за едно пасаванче....няма да трошим хатъра на служителите в посолствата я? Wink
Между другото колко струва пасаванът?

# 8
  • Мнения: 1 298
Това е ужасно. На мъжа ми паспорта  изтича март и смяташе да подава документи за нов.
Май няма да стане. Знаете ли какво се прави ако си без паспорт, а минаваш страна за която се иска такъв?
Някакъв документ временен ли се взима?

# 9
  • Мнения: 1 107
Знаете ли какво се прави ако си без паспорт, а минаваш страна за която се иска такъв?

времмения паспорт/пасаван/ служи само да се върнеш до БГ и тук да си издадеш нов, мисля си че не можеш да пътуваш в друга дестинация с него

а като си говорим за това :
"За сънародниците ни зад граница ще имат няколко възможности. Едната от тях е да се пътува до България. Друга - да се посети по-близка страна, където ще има нужната техника. След като са взети биометричните данни, те ще се пращат по електронен път до България. Готовият документ ще се връща или по дипломатическа поща или с куриерска фирма, като разходите няма да са за сметка на държавата, а за сметка на получателя." Shocked Shocked Shocked
Предлагам да се организират чартъри - хотел+паспорт+аквапарк да се подкрепи икономиката Wink

# 10
  • Мнения: 4 916
...
... Между другото колко струва пасаванът?


Много. Паспортът ще ви се види евтин, ако трябва да плащате за пасаван.

# 11
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
Аз така и не разбрах и на децата ли ще се вземат биометрични данни? Във втората статия пише на децата ще са безплатни паспортите, ама хич не ми се вярва това, може само при смяна. На дъщеря ми изтича юли месец, дано дотогва са оправили бакиите си.

# 12
  • Мнения: 3 521
Убава работа, ама...българска.
Запис един вид - и моят изтича през август, а поне до октомври не ми се отваря път Rolling Eyes.

# 13
  • Мнения: 628
Ама само глупости измислят, нямам думи...
Аз това не го разбирам:
"Наш гражданин може да си дойде само с лична карта единствено ако е в държава от ЕС. Ако има непълнолетно дете или е извън ЕС, пасаванът е единствената възможност. Но за да се получи, се изискват желание, време и пари."

Каква е играта с непълнолетното дете? Живот и здраве като родя, мислехме с личната карта да си пътувам (паспорта ми изтича), но излиза, че на детето трябва да вадя пасаван ?!? Ами няма да пътувам, то по - сложно не можах да го измислят.
Задължение ли е да се вадят биометрични паспорти по света, или е само наша приумица? Как е по Вашите местожителства?

# 14
  • Мнения: 4 399
Убава работа, ама...българска.
Запис един вид - и моят изтича през август, а поне до октомври не ми се отваря път Rolling Eyes.

Мисля Че няма проблеми да го подновиш 6 месеца преди да му иzтече срокът, така че ако имаш път до БГ преди август, можеш да си иzвадиш там.

Каква е играта с непълнолетното дете? Живот и здраве като родя, мислехме с личната карта да си пътувам (паспорта ми изтича), но излиза, че на детето трябва да вадя пасаван ?!? Ами няма да пътувам, то по - сложно не можах да го измислят.
Задължение ли е да се вадят биометрични паспорти по света, или е само наша приумица? Как е по Вашите местожителства?

Ами непълнолетното дете няма лична карта, няма документ zа самоличност, това е "играта". Специално това не ми се струва странно. С какво да пътува детето ти ако не с паспорт или пасаван?
Моят мъж току що си вади паспорт в Германия и е с биометрични данни.

Общи условия

Активация на акаунт