Предучилищна- набор 2004

  • 43 006
  • 796
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 167
Отказът на училищата да записват деца, родени 2005 година, е защото те не носят пари в делегираните бюджети. Ако този закон влезе в сила, би следвало да записват тези дечица и през летния период. Поне при нас записването никога не е до края на април или май, а докато има желаещи или докато запълним бройките/винаги сме записвали и над максимума/. В една от годините имаше толкова много желаещи, че разкриха трети ПК. Тази година се очертава същото. Дано и други директори на училища, в които няма ПК, да разкрият. Въпрос на вътрешна организация явно?!

# 181
  • Мнения: 4 371
Мерси, Имелда.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 783
ЕлИт0, това с отказа ние го преживяхме покрай дъщеря ми, която е януари 2004-та и аз исках да я запиша на предучилищна на 5 г и осем месеца. В кварталното училище ми отказаха точно с този мотив, но в другото, където я приеха ме накараха да подпиша една /нищо незначеща според мен/ декларация, че 100% ще я запиша в първи клас през следващата учебна година.
Голямо недомислие е това, при положение, че имаш избор да пуснеш детето на 6 години на училище, да нямаш вариант да го запишеш спокойно на предучилищна. Така се бях вбесила, че и тема бях пуснала.
 

# 183
  • Мнения: 167
Имелда Маркос, напълно те разбирам.  Peace За декларацията - и при нас до едно време беше така, но имаше много полезна за родителя част от текста, а именно : "Декларирам, че ще го/я запиша в 1 клас ако физическото и психическото му/й здраве позволява това."

# 184
  • Мнения: 763
Списъкът с приетите деца за тази година в предучилищен клас на Шилер е качен на сайта.

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 20:40 от chevroleta

# 185
  • Мнения: 174
якой знае ли нещо ново за проектозакона за задължително училище от 6 годишни. Аз само чух по новините, че има такъв.Някакъв гратиден или преходан период предвиждат ли или просто ще слеят 2 випуска, за да е тотално мазалото?

# 186
  • София
  • Мнения: 9 591
Бре! А бе, аз къде съм била досега, че не съм я видяла тази тема?????!!! newsm78 newsm78 newsm78 Thinking

Привет на всички в темичката!присъединявам се и аз към вас!
Много ми е приятно да засека тука майчетата, с които бременеехме заедно 2003-2004 година. Hug
Те си знаят кои са. Laughing

Така, моята щерка е приета в ПГ към Сдружение Шилер в 145  в Младост1А.  Предстои да отида и да я запиша, когато имам време.
За сега толкова от мен. Grinning

# 187
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 356
Много ми е приятно да засека тука майчетата, с които бременеехме заедно 2003-2004 година. Hug

Ами аз си те помня. Тогава бяхме една шепа народ.  Laughing Ама ти мен надали ме помниш.

И ние сме приети в Шилер. Ще се радвам да се запознаем някой път. Кой знае, може дечицата ни да са в един клас.   bouquet

# 188
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И ние сме в Шилер, заформяме се група.  Hug

# 189
  • София
  • Мнения: 10 344
И ние сме в Шилер, заформяме се група.  Hug

Присъединявам се към групата  Laughing

# 190
  • Мнения: 763
Пу, и ние в групата на Шилер! Grinning

# 191
  • София
  • Мнения: 45
И ние се присъединяваме. Моят син също ще учи ПГ към Сдружение Шилер. На въпроса "Какъв беше теста?" и "Как се справи?", моят син отговаряше ''Дълга история..."   Mr. Green , та изчаках да видим края........

# 192
  • София
  • Мнения: 9 591
МОята щерка пък повтаряше: искам пак тест, искам пак..  ooooh!
Тя се запозна с толкова деца там, то бяха игри, то беше лудница преди да влязат в учебната зала. То тичаха, бягаха, събуваха си ботушите, пълзяха по земята. Mr. Green
Въобще, добро "разчупване на обстановката" се получи.  Grinning

# 193
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
МОята щерка пък повтаряше: искам пак тест, искам пак..  ooooh!
Тя се запозна с толкова деца там, то бяха игри, то беше лудница преди да влязат в учебната зала. То тичаха, бягаха, събуваха си ботушите, пълзяха по земята. Mr. Green
Въобще, добро "разчупване на обстановката" се получи.  Grinning


  Joy Joy Joy И при нас беше така, да не сме били в един ден.

# 194
  • София
  • Мнения: 45
На моя син му бяхме обяснили, че ще бъде един ден на училище и ще трябва да  се справя със задачки като учениците. И.....беше голяма радост. Един ден преди теста и след него обясняваше на всичко живо как щял да бъде/ а след това - как бил/ на училище.  Laughing Ще видим докога ще е този ентусиазъм. Joy

Общи условия

Активация на акаунт