Предястия - спешно

  • 8 793
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Здравейте.
в петък предстой рожденият ден на моето дете,а все още не съм измислила какво ще сервирам за предястие. Приготвянето и измисляне на предястие винаги е било проблем при мен:?

Моля дайте идеи за нещо бързо, лесно и вкусно. Знам, че тук ще намеря подкрепа, идеи и рецепти, за което ви благодаря предварително.  Hug

Ще бъдем около 15 човека.

# 1
  • Мнения: 1 313
Ето аз какви предястия съм приготвяла, надявам се нещо да ти допадне  Simple Smile

# 2
# 3
  • Мнения: 649
Благодаря за отговорите, сега ще прегледам предложенията Simple Smile

# 4
  • Мнения: 492
с това мога да ти помогна

http://svetlane.multiply.com/photos/album/9/9

# 5
  • София
  • Мнения: 3 789
Топки от сирене, майонеза и чесън, оваляни в наситнен копър, сусам, червен пипер....сервирани върху листа от зелена салата, див лук, чипс....


Блонди, предястието ти със сьомга е трепач! Hug Peace

# 6
  • Мнения: 649
Блонди можеш ли да ми кажеш от хапките със сьомга колко излизат по рецептата?

# 7
  • Мнения: 27 524
Блонди можеш ли да ми кажеш от хапките със сьомга колко излизат по рецептата?

Разбира се  Hug - 9 филии се режат на три ленти и всяка на три хапки - стават височки, не са много малки (в смисъл трябва да се режат, не може да се лапнат на една хапка. Мисля, че ще е по-добре да са по-малки и по-ниски, другият път така ще опитам, но няма как да станат шаренки, ама ще го измислим нещо, ако опиташ, да кажеш после.). Значи общо 27  Simple Smile

Мишле, благодаря ти  Heart Eyes Blush

# 8
  • Мнения: 66
Здравейте, сетих се за един много бърз, красив и евтин ордьовър.
                   Ордьовър „Вася”
Изпържват се в яйце филийки от франзела. Върху филийката се поставя резен мек салам /шунка/, върху нея се нареждат кисели краставички, върху тях похлупено ½ твърдо сварено яйце, най-отгоре се полива с майонеза, разредена с кисело мляко, така че да се стече надолу. Украсява се с магданозче. Може да се импровизира и с други продукти, отгоре върху майонезата да се настърже кашкавалче например. Отстрани може да се аранжира с ветрилца  от краставички или друго нещо.
Източникът ми е стар брой на в.”Практична домакиня”, който всъщност не знам вече дали излиза.
 Embarassed

# 9
  • Мнения: 50
Това предястие на Пепи е много добро .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231091.0

# 10
  • Мнения: 649
Предложенията са страхотни,
а салатата костенурка изглежда много добре и интересно  Simple Smile

Блонди, права си, че ако са по-малки няма да са толкова шарени  ConfusedА 1 час във фризера е достатъчно нали? Моят е доста силен , надявам се да мога да ги разрежа след това.

# 11
  • Мнения: 649
Благодаря на всички за страхотните рецепти,
включвам се да кажа, че пробвах две от рецептите не Блонди - хапки от сьомга и шведски кюфтета.
Всичко стана превъзходно, а гостите ги харесаха много.

Благодаря ви отново за помощта.

# 12
  • Мнения: 59
Здравейте, сетих се за един много бърз, красив и евтин ордьовър.
                   Ордьовър „Вася”
Изпържват се в яйце филийки от франзела. Върху филийката се поставя резен мек салам /шунка/, върху нея се нареждат кисели краставички, върху тях похлупено ½ твърдо сварено яйце, най-отгоре се полива с майонеза, разредена с кисело мляко, така че да се стече надолу. Украсява се с магданозче. Може да се импровизира и с други продукти, отгоре върху майонезата да се настърже кашкавалче например. Отстрани може да се аранжира с ветрилца  от краставички или друго нещо.
Източникът ми е стар брой на в.”Практична домакиня”, който всъщност не знам вече дали излиза.
 Embarassed
Добра и лесна идея!

# 13
  • Мнения: X
Благодаря на всички за страхотните рецепти,
включвам се да кажа, че пробвах две от рецептите не Блонди - хапки от сьомга и шведски кюфтета.

Малко извън темата,но покрай нея ми хвана окото друга рецепта на Блонди- за пържолки с кашкавал и сметана,направих ги,много ми харесаха! Peace
Блонди,и от мен  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт