куче и бебе на 4 месеца

  • 1 394
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте!
Искам да попитам дали някои от вас си имат кученце в къщи.
Защото моя мъж взе малко кученце на 40 дена порода чау-чау и дали има някакъв проблем за бебчо като кучето не влиза в стаята на бебето а седи в кухнята.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 541
Аз нямам, но и съм твърдо против толкова малко  дете да съжителства с куче. Още повече, че това куче също е бебе и няма изградени хигиенни навици. Ще ти пиша, ака навсякъде докато не го научите. Макар да не са в една и съща стая бебето и кучето, Вие с мъжа ти ще сте тези които ще бъдете навсякъде, ще разнасяте косми и т.н. Макар и в кухнята все пак това е стаята където приготвяш храната, водата и т.н. за детенцето си. Космите полепват навсякъде. Имам приятели с куче и свекърва която си гледа котката в кухнята ,е не ми е приятно. Прибирала съм се и съм си чистела дрехите от космите на животните и то без да съм ги пипала.
Аз не бих позволила това, но има хора които живеят по този начин с бебе и куче. Въпрос на избор. Всеки преценява дали това е подходящо за неговото дете. 
Може би когато детето поотрасне, тогава една животинка би му била от полза , но за толкова малко дете........

# 2
  • Мнения: 2 447
Проблем няма-ако не е проблем за вас.  WinkКолкото хора,толкова и мнения ще чуеш "за" и "против"

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
не виждам проблем да съжителстват куче и бебе
кучето трябва да се обезпаризетява редовно,ваксини и т.н
хигиената в семейството трябва да е на високо ниво.засега добре си ги разделила-кучето и детето в отделни стаи.след време ще си играят заедно и ще са много сладка картинка

ще се утепаш да чистиш космарляци обаче  Confused

# 4
  • Мнения: 1 128
Моята дъщеря порасна с куче и не сме имали никакви проблеми. Дори миналия август, когато кучето почина тя много тъгува. И до сега разказва, за кучето Тина, дето умряло и станало звездичка на небето.   

# 5
  • Мнения: 141
Нямаме куче, но много обичам животните, бих си взела, ако детето ми е малко по-голямо. Имаме познати с куче и бебе и да ти кажа честно се убиват от чистене ...Все пак ваш си е избора, имай предвид, че толкова малко кученце иска много внимание ,освен грижите , реално си имате две бебета вкъщи!

# 6
  • Мнения: 4 615
Аз имам куче (пинчер) от преди бременността. Не сме имали проблеми. Просто хигиената трябва да се засили. Особено в периода на смяна на козината. Ако има кой вместо теб да се грижи за него ще е по-добре. Малкото куче е като малкото дете. И  режема му е горе долу такъв. Дано бързо се научи да пишка на вън.

# 7
  • Мнения: 348
Мисля,че ще ви е много трудно,защото кучето е малко.Изисква много грижи и внимание,а и много чистене. clean
Ние имахме куче,когато се роди сина ни,но то беше голямо и нямахме никакви проблеми.

# 8
  • Мнения: 539
Нямам куче,не мисля и че е правилно.Като пораснат децата може,но бебе и животно................ Naughty

# 9
  • Мнения: 1 796
По принцип не бих гледала куче и бебе заедно.Аз също имах куче,но като влезнах в 9-тия месец го дадох на моите родители.Не само че иска много чистене,а и кучето особено като е малко има нужда от внимание и грижи,а едва ли имаш възможност да му ги осигуриш.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Щом сте преценили че ще се справите с 2 бебета  Thinking
Аз не бих го направила. Споделям напълно мнението на jeni80  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 39 869
Снощи добавях теми в библиотеката
Бременност
Домашни любимци, за и против, препоръки, изследвания
Бебета и периодът след раждането
Домашни любимци, за и против, препоръки, изследвания

# 12
  • София
  • Мнения: 23 124
Само онези, които никога не са гледали животинче вкъщи, ще се опитват да ти внушат колко недопустимо и опасно е за бебето подобно присъствие  Wink Стига да можеш да се справяш и с двете бебета - няма проблем  Peace

# 13
  • Мнения: 615
Не бих гледала бебето си заедно с животно, каквото и да е /колкото и чистоплътно и добро да се опитате да ме убедите че е  Tired/

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Само онези, които никога не са гледали животинче вкъщи, ще се опитват да ти внушат колко недопустимо и опасно е за бебето подобно присъствие  Wink Стига да можеш да се справяш и с двете бебета - няма проблем  Peace

Точно така. И аз съм гледала куче и бебе, има си начини.

Общи условия

Активация на акаунт