Любов и наказание /Aşk ve Ceza/- тема 2

  • 66 419
  • 733
  •   1
Отговори
  • Гърция
  • Мнения: 1
Любов и наказание  /  Aşk ve Ceza


Всеки вторник по ATV от 20 часа


Продукция на TMC / 2010 /
Режисьор: Кудрет Сабанджъ
Сценаристи: Ethem Yekta, Murat Lütfü, Yıldız Tunç
Продуцент: Ерол Авчи
Музика: Туфан Кърач

Участват:
                                    

Murat Yıldırım     Nurgül Yeşilçay      Feride Çetin     Kerem Atabeyoğlu    Tomris İncer      Zeynep Beşerler      Emrah Elçiboğa      
     Саваш               Ясемин              Чичек                  Пала                Шахнур               Надя                    Ешреф

         

Caner Kurtaran       Cenk Ertan           Sennur Kaya        Gökçe Yanardağ      Oktay Gürsoy
                                      Мехмет                 Бора                 Лейля                     Назан                   Джем

 и други.



Ясемин е 25-годишна млада жена, работи в рекламна агенция. Седмица преди сватбата си, която очаква с голямо вълнение и нетърпение, Ясемин заварва любимия си в прегръдките на най-добрата си приятелка Мюжде. Когато е била дете  на Ясемин по-голямата й сестра умира при аборт след нежелана бременност. В резултат на тази случка, която кара семейството й да преживее  мъката и унижението заедно, Ясемин обещава на баща си, че няма да допусне извънбрачна връзка/да спи с мъж преди брака.

Ясемин губи вяра в любовта и невинността след изневярата, която преживява, и търси бягство от действителност която я наранява,при майка си –тя е пенсионирана учителка, живее в Бодрум. Под властта на гнева и мъката си, Ясемин се отдава на първия срещнат мъж на име Саваш, след което изчезва като Пепеляшка, оставяйки след себе си само едно колие...
Ясемин приема /мисли,че Саваш е барман, е около 30-годишен млад мъж, завършил бизнес администрация в престижния университет Боазичи и защитил магистратура в чужбина. Син на известно и влиятелно семейство от Ван, Саваш още от гимназиалните си години се стреми да е далеч от семейните работи, тъй като не одобробява закостенелите традиции и обичаи. Разбрал за незаконните, черни семейни сделки, Саваш напълно се отдръпва и се стреми да гради живота си по съвременен и законен начин. Семейството му живее в Истанбул, но не е скъсало връзките си с Ван – място със закостенели, архаични нрави.
След катасрофата, при която баща му и по-големият му брат умират, Саваш е принуден да застане начело на семейството си. Опитвайки се да измъкне семейството си от черните сделки и да изгради семейната фирма по нов, модерен, съвременен и законен стил, Саваш ще бъде принуден да се бори с нечистите отношения и престъпни групи, които баща му му оставя в наследство.Изгубилата вяра в любовта, Ясемин се завръща в Истанбул, към работата си в рекламната агенция. Не й е останало нищо друго, освен израстване в кариерата/по добра кариера. Но животът й готви нови изненади.Водещият борба на два фронта/на две места, Саваш е изправен пред още един проблем, произтичащ от изостаналите обичаи – за да се предотвари кръвно отмъщение, той е принуден да се ожени за вдовицата на брат си-Чичек.

Пътищата на Саваш и Ясемин един ден непременно ще се пресекат.



Сериите с превод може да намерите в:

vbox7

nitrobg



Значение на имената:

Саваш = война, битка
Ясемин = жасмин
Чичек = цвете
Мехмет = почитан заради добрината си
Джем = красота, изисканост
Ахмет = почитащ Бог
Шахнур = цар (царица) на светлината
Назан = непокорен; хитър
Мустафа = избран
Пала = сабя
Вийолет = виолетка
Бора = силна буря, ураган
Севги = обич, любов


Български сайт с повече инфо за сериала
www. tr-seriali.com




Тема 1

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 22:14 от Bayraktarova

# 1
  • София
  • Мнения: 30 142
хайде да цопна по никое време и да кажа, че и мен Мустаф много ме издразни. От малък научен Sad
Вече се съмнявам, че Саваш ще преспи с жена си  Confused

# 2
  • Мнения: 0
Да, засега поне няма индикации, че Саваш и Чичек ще станат по-близки. Разбира се, никога не е късно да се забърка каша и от техните отношения. Предполагам, че това ще ни го оставят за по-късно, все пак трябва да се поддържа интереса на зрителите.

Видяхте ли сега - от ученето няма никаква полза. То е губене на време.  Shocked Shocked Shocked Просто онемявам, като видя такова отношение. Естествено то е само към жените.
Обаче царицата майка знае кога да отстъпи тактически. Как само подбра дъщеря си, когато Саваш ги сплаши. Обърна веднага мекия край. Ей, опасна е. Знае кои битки са за нея и кои - не.

# 3
  • Мнения: 31
Гледах промото за новата серия. Лелееее, кака как гледа? Тази жена има дълъг път да измине, преди да разбере, че е настъпил 21 век!
А според мен Чичек ще си полегне при Саваш, пък после като добри другарчета, ще продължат да си спят заено, за пред хората. Дано бабата да се кротне.
Знае ли се вече колко ще бъдат серийте? Някъде ми попадна, че рейтингът на филма е нисък... А всички знае, какво значи това.

# 4
  • Мнения: 10 240
Здравейте! И аз в новата тема. Започнах да гледам епизода от вторник със субтитрите и вече съм до половината.
 

Знае ли се вече колко ще бъдат серийте? Някъде ми попадна, че рейтингът на филма е нисък... А всички знае, какво значи това.


Излязла ли е класация с рейтингите на филмите? Защото филма за мен е хубав и ще се учудя, ако не е харесван в Турция?
 

# 5
  • Мнения: 10 240
Това е една анкета от 01.02.2010 година / понеделник/:
Arka Sokaklar (Kanal D)           45     12.89%
Aşk ve Ceza"Tkr" (Atv)       48    13.75%
Benim Annem Bir Melek (Star)       28    8.02%
Doludizgin Yıllar (TRT 1)       30    8.60%
Ezel (Atv)                     135            38.68%
Kahramanlar (Show)       50    14.33%
Sakarya Fırat"Tkr" (TRT 1)       13    3.72%


Това е от 02.02.2010 година / вторник/:
Osman (Stv)           8     1.94%
Aşk ve Ceza (Atv)       157    38.11%
Ayrılık (TRT 1)       7    1.70%
Bahar Dalları (TRT 1)    17    4.13%
Bu Kalp Seni Unutur Mu    51    12.38%
Geniş Aile (Kanal D)       89    21.60%
Küçük Kadınlar (Kanal D)    5    1.21%
Ömre Bedel (Fox)       21    5.10%


Това е от 03.02.2010 година/ сряда/:
Canım Ailem (Atv)           101     32.90%
Kollama"Tkr" (Stv)       2    0.65%
Melekler Korusun"Tkr" (Show) 36    11.73%
Sakarya Fırat (TRT 1)    38    12.38%
Unutulmaz (Atv)       93    30.29%
Yaprak Dökümü (Kanal D)    37    12.05%


Мисля, че рейнитга се променя според това кой филм ще дават в съответния ден ? newsm78

# 6
  • Мнения: 459
Да се запиша и аз в новата тема!

Повечето от семейство Балдар наистина са забравили в кой век живеят! ooooh!  А малкия брат е достойна издънка на рода! #Crazy
Ще успее ли Саваш да се пребори?! Чакат го доста изпитания, според мен!

По въпроса за рейтинга, като гледам хич не е нисък и то при положение, че са излъчени малко серии все още! В понеделник явно е повторение и е по-нисък рейтинга, а и сигурно се излъчва през деня, но във вторник, когато дават новата серия си е съвсем висок рейтинга!

# 7
  • Мнения: 10 240
Най-после изгледах епизода от вторник с превод. Как може в една серия тя да го види, той да я види и да не се срещнат! Сабанджъ ще ни мъчи-то се е видяло!!!
Саваш не беше доволен от това, което видя на снимките в телефона. Как ще реагира спрямо Чичек? А тя след два дни ще го посети в стаята с ефирната нощница. Дали Шахнур ще и покаже снимките и ще я принуди да отиде в стаята му?
За семейството - каквато Шахнур, такава е и Низан , такъв е и Мустафа! Това е семейна черта. Само малкия се държи добре с Чичек, но при тая майка няма да мине много време и той ще се промени! Как го целуваше Чичек при изписването на всяка буква! 

И аз мисля, че Саваш няма да преспи с Чичек, но може да се уговорят да се преструват!!! newsm78

Добре поне , че Омер няма да стане Иван-както се вижда от трейлъра! 

# 8
  • Мнения: 10 240
И още нещо- тая фирма на Ясемин ли се е крепяла? Както се оказа един друг кадърен няма!!!

# 9
  • Мнения: 25
Премествам от старата тема резюмето което Пенда сложи, ако има нещо интересно може ли с 1-2 изречения някой от разбиращите турски да преведе Hug  bouquet Hug

6. Bölüm Özeti

Yasemin bebeğini geri alabilecek mi?
Yılın dizisi Aşk ve Ceza, soluk soluğa izlenecek, sürprizlerle dolu yeni bölümüyle ekranlarda…
Pişmanlık içinde kıvranan Yasemin, bebeğini geri almak için tehlikeli bir takibin içine girer. Çiçek’in okulda bir erkekle çekilen fotoğraflarını gören ; Şahnur’un baskılarından da bunalan ve güveni sarsılan Savaş, Çiçek’ten kuşkulanmaya başlar. Reklam ajansında entrikalar birbirini kovalamaktadır. Ajansın ekonomik durumunun kötüye gitmesi sonucu Sevgi, Yasemin’i geri getirmek için önemli bir adım atar. Paraya sıkışan Yasemin Bodrum’da iş aramaya başlar. Yasemin’i bulmaktan ümidini kesen Savaş’ı heyecan verici bir sürpriz beklemektedir…
Yasemin bebeğine kavuşabilecek mi? Savaş Çiçek’le ilişkisinde nasıl sorunlar yaşayacak? Yasemin ajansa dönmeyi kabul edecek mi?

# 10
  • Гърция
  • Мнения: 1
Сериалът е с високо рейтинг Peace От както се излъчва всяка седмица във вторник измежду всички телевизии сериала твърдо държи 3 място. Само една седмица не се излъчи сериала "Малки жени" /Канал Д/ и тогава "Любов и наказание" беше на 2 място Peace

Ето класацията за миналия вторник:

1   GENIS AILE   KAND   01:33   10,24%   23,18%
2   KUCUK KADINLAR.   KAND   01:29   10,13%   25,47%
3   ASK VE CEZA   ATV   01:25   9,53%   21,43%


А от този линк като зададете желана дата и може да следите рейтинга и за следващите епизоди.

http://www.ucankus.com/ratingler

# 11
  • Мнения: 152
Ехее,минали са само 6 серии,а вече сме на 2-ра тема. Mr. GreenАко е нисък рейтинга на филма дали ще е така?
Обожавам този сериал и искам да дават по 5 серии на ден,ама йок. hahaha
С нетърпение чакам следващата серия.Искам да видя дали Саваш ще заговори Ясемин,след,като се засичат. newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 30 142
Цитат
пък после като добри другарчета, ще продължат да си спят заено, за пред хората. Дано бабата да се кротне.


абе да не стане накрая от приятели-родители  Wink

# 13
  • Мнения: 9 738
И още нещо- тая фирма на Ясемин ли се е крепяла? Както се оказа един друг кадърен няма!!!


Това ме озадачи много и мен. newsm78
Но, явно е така ,защото Бора изтъкна,че ако Ясемин се върне,
ще я направи съдружник Hug

# 14
  • Мнения: 25
И още нещо- тая фирма на Ясемин ли се е крепяла? Както се оказа един друг кадърен няма!!!

Май така излиза, те онези усойници от клюки и интриги кога да работят ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт