изневяра и интуиция

  • 21 167
  • 175
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Знам,че вече има теми, които разискват същия проблем , но аз имам огромна нужда да споделя с някого и да получа съвети дали съм права и как да постъпя от тук насетне. Омъжена съм от 12 години, все още съм ужасно влюбена в съпруга си, имаме 2 прекрасни деца. Всичко хубаво,но....... Преди  седмица в главата ми светна една лампичка и осъзнах, че съпругът ми има връзка с наша уж " семейна приятелка". Тази мисъл ми е минавала и преди, дори на няколко пъти сънуват сънища с изневери, но може би се опитвах да успокоя самата себе си. Но пък индикации за близост съвсем не липсват- съпругът ми настоя всеки от нас да има личен скайп като той денем говори само от неговия, а вечер ползва моя и крие своя, постави си парола на телефона да нямам достъп до него,3-4 на ден разговори с нея по скайп, всеки ден ходене заедно на обяд и кафе, изтрити хронологии на съобщенията, разговори по фейсбук, изпращане на нежни балади по скайп, уж неволни докосвания, подбутвания под масата , дори и когато съм там го следи  с поглед и го гледа с влажен тележки поглед, съпругът ми промени навиците си в секса и много др. Кажете ми хора аз ли полудявам или наистина трябва да вярвам на интуицията си, която никога през живота ми не ме е излъгала в преценката за хората около мен и която в момента буквално ми крещи че те на 110% имат връзка. Дори и да не са стигнала още до края е било само въпрос на време. Съпругът ми твърди , че не ми е изневерявал, че ни обича с децата и че ние сме най-важното нещо в живота му, били само приятели, само си споделяли  и т.н. ....... Не ме е яд толкова, че ми е изневерил/ защото въпреки всичките му оправдания аз съм напълно убедена че ми е изневерил/, а вътрешно се разкъсвам от обида, безсилие, съмнения, въпроси.Толкова ми е обидно,че въпреки безусловната свобода която съм му дала, той се е подиграл с мен- поставили са ме в ролята на селския идиот който всички разиграват и на който всички се поиграват, казали са си тя седи и мълчи , значи не забелязва нищо .Дразня му се, че въпреки че е забелязал нейния интерес не е поставил физическата дистанция, а се е възползвал от ситуацията да бъде ухажвам, да му бъде повдигано самочувствието на желан мъж, че е изпитвал удоволствие от това да му бъде гъделичкано егото на харесван мъж.Уж приемам факта, но не мога да преглътна обидата, просто не мога. А не искам да се развеждам- аз все още ужасно много го обичам, не искам децата ми да страдат , не искам да се откажа от всичко което сме постигнали заедно през годините с цената на много мъки, лишения и перипетии и да освободя мястото си на една никаквица.Моля ви се хора- кажете ми как да възвърна доверието в съпруга си, защото аз в момента му нямам абсолютно никакво доверие и не вярвам на нито една негова дума.Ако не му вярвам животът ми от сега нататък ще се превърне в истински ад , защото работата му е свързана с много вечери след работно време, много командировки, много контакти с най-различни хора. Ако продължавам да не му вярвам ще полудявам от съмнения всеки път когато ми каже , че се налага да отиде на вечеря с клиенти - ще си представям как докато аз се грижа за децата ни той ме мами.
Наистина имам чувството,че всеки момент ще полудея. Моля ви , помогнете ми със съвет.

# 1
  • Мнения: 2 133
А, защо веднага жената става никаквица?При положение, че ти сама си забелязала нещата и промяната в съпруга си?Е, как ще му имаш доверие, след като той се е подиграл с теб?

# 2
  • София
  • Мнения: 17 322
Защо реши, че тя него е ухажвала? - това първо.

Второ - доверието няма да си го върнеш никога, или ще се научиш да живееш с това, или търсиш други изходи.

# 3
  • Мнения: 0
Прочети : "Война и мир с мъжката изневяра"

# 4
  • Мнения: 676
Ми каква е жената - "семейна приятелка"? Ако всичко това е истина и тя с цялото си нахалство ходи в дома им и пред очите на авторката се побутват и пощипват.... според мен това е безочие. Че той е виновен, виновен е. Но и тя не е цвете за мирисане.

И всъщност какво значение има дали е никаквица или дали тя го е ухажвала първа? Важно е само, че в това семейство нещо се случва. И според мен трябва да се сложат картите на масата и да се говори открито. Ако има нещо да се казва - да се казва. Така само да предполагаме... до никъде няма да стигнем, но най-вече авторката до никъде няма да стигне.

# 5
  • Мнения: 36 034
нито си първата, нито си последната в тази ситуация
не съм жестока, безсърдечна и без грам съчувствие към мъката ти, просто съм реалист - Бърди ме е изпреварила:

Второ - доверието няма да си го върнеш никога, или ще се научиш да живееш с това, или търсиш други изходи.

и това без значение дали си е поискал или просто не е отказал

# 6
  • Варна
  • Мнения: 957
И всъщност какво значение има дали е никаквица или дали тя го е ухажвала първа? Важно е само, че в това семейство нещо се случва. И според мен трябва да се сложат картите на масата и да се говори открито. Ако има нещо да се казва - да се казва. Така само да предполагаме... до никъде няма да стигнем, но най-вече авторката до никъде няма да стигне.
Не мога да не се съглася с това.

А колкото до интуицията - вярвай й! В момента, в който мъжът ти си промени отношението към теб, към нещата, които ви свързват, вече не става въпрос за интуиция, а за факти. Уви!

# 7
  • Мнения: 1 517
На следващата подозрителна среща или командировка , покани приятелката ви във вас или излез с нея.
Поговори с мъжа си.

# 8
  • Мнения: 924
Защо не поговориш със семейната приятелка, кротко  и спокойно, даже на майтап да и подхвърлиш за твоите терзания..................... Whistling
Недей да полудяваш, може би само така ти се струва, първо изясни всички факти и тогава се тревожи Hug
bubanka все в теми за изневяра се засичаме  Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 27
Познавам много жени, които са слезнали от розовите облаци. Трябва ти повече самочувствие и всичко ще е наред. Ако държиш на него и за него си №1 направи компромис.  Не тръгвай да си отмъщаваш или да го преследваш... просто бъди жената, която винаги е обичал. Единствено обръщай внимание на себе си . Поглези се по женски - шопинг, прически, грим, гимнастика... като си е в къщи па ти кажи, че отиваш на фитнес. Заинтригувай го, провокирай го, направи така, че да спечелиш отново сърцето му. Забрави за лошите мисли, не ги допускай в главата си.  Знам, ще ти трябва време да излекуваш сърцето си, но ще спечелиш, защото е на твоя страна. Обичай мъжа си.  
Аз във моя живот не съм срещала мъж, който да не е изневерил на жена си... това не означава, че не си обичат жените.
Бъди умна и хитра като котка Peace. Неоставяй любовта си от някакво камъче да се преобърне. След години ще се смееш в прегръдките му и ще бъдеш щастлива.
За една бълха, юргана не се запаля...
  bouquet  
Пожелавам ти да си много щастлива със семейството си.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 047
...кажете ми как да възвърна доверието в съпруга си...
Трудно и бавно се гради, лесно се разваля.

# 11
  • Мнения: 145
Никога няма да му се правя на хитра , че пак да му спечеля сърцето . Той си е свалял гащите не където трябва и за мен няма да значи нищо повече и веднага раздяла от моя страна . Хич , ама хич няма да се замисля .

# 12
  • Мнения: 804
Женската интуиция много рядко лъже. Казвам го със съжаление, защото по всяка вероятност имаш основания за притеснение. Лошото е, че никой от нас не може да ти даде съвет, който ще ти свърши работа. Всяка изневяра е различна, както и всеки мъж е различен.
Все пак ще напиша какво мисля.
Говори със съпруга си директно, но не плачи и не показвай слабост. Повечето мъже се дразнят от сълзи и истерии, а покажеш ли страх и неувереност, съвсем пускат края. Плашат ги самоуверените жени. Може пък да се стресне от самочувствието ти, от вероятността да те загуби... Знам ли. Не бързай обаче да говориш със семейната приятелка преди да си сигурна. Има, дори и малка вероятност, жената наистина да няма нищо общо.

ПП: сега прочетох написаното от georgieva111, напълно подкрепям това.

# 13
  • Мнения: 539
Първо за да се убедиш че е истина,колкото и да е гнусно си поиграй на детектив.Не разчитай само на интуицията.Спри да се тормозиш без да се убедиш.И когато истината излезе на яве,тогава вземи решение какво ще правиш.
Надявам се интуицията да те лъже за пръв път.Успех

# 14
  • Мнения: 27
Никога няма да му се правя на хитра , че пак да му спечеля сърцето . Той си е свалял гащите не където трябва и за мен няма да значи нищо повече и веднага раздяла от моя страна . Хич , ама хич няма да се замисля .
#2gunfire ей такива неслушай ...
такива цял живот търсят мъж- и като намерят, немогат да го оценят... зарезват и до следващия път..... #Crazy обикновенно си остават  зарезващи...
или мъжете им са малко по дискретни...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт