Почивка на Малдивите

  • 169 937
  • 808
  •   1
Отговори
# 525
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Да, точно с Вили. Много съм доволна от комуникацията с нея. Препоръчвам я с 2 ръце.  Peace

# 526
  • Мнения: 2 071
LaDiDa, вие как ще летите, до Германия и от там с пакет или с наш полет?
Куредо беше острова с голф игрището, нали? Аз го гледах, понеже съпруга ми играе и е много запален, но реших, че 1 седмицa ще си вися сама на плажа, ако букнем този остров  Mr. Green

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
slavena, летим с Катар от София. Билетите излязоха на много добра цена (630 евро) и в много удобни часове.
София – Доха          15:30 22:55      - полетът има стоп за около 1 час в Букурещ                  

Доха – Мале            00:55 07:35                

Мале - Доха            19:30 22:20                    

Доха - София          08:25 14:30    - полетът има стоп за около 1 час в Букурещ              

На връщане има престой от цяла нощ на летището, който се покрива от авиокомпанията-осигуряват хотел, трансфер и виза, което ми се стори чудесно.

С полет от Германия цената излизаше по-висока.

Иначе да- Куреду е точно този остров с голф игрището. Избрах го по препоръка на приятел, пристрастен към тази дестинация. Аз, честно казано, не го избрах заради голф игрището, а заради "невероятно добрия хоум  риф", който имал (пак по думите на този наш запален дайвинг приятел). А и след този коментар в Трип Адвайзър бях спечелена нацяло: "Bars - The bar service and selection is impeccable. They recently (perhaps on a trial basis) expanded the all-inclusive package to include all cocktails, roughly 60-70 different options. I certainly appreciated this but (I can't believe I'm saying this!), I believe it is too generous. We arrived expecting a handful of options and would've been happy with that. It seems too good to be true that I can get passionfruit margarita or a banana colada or a kir royale! It is very generous but I think it'd be easier for the staff if it went back to a smaller list; no other all-inclusive"

Освен това има зона забранена за малки деца (в която силно се надявам, че ще бъдем настенени), чудесна зеленина, не е малък, тоест като ме стегне шапката ще мога да пообикалям, не е популярен сред руснаците и така де....

Вече съм включила обратното броене и   си представям как преглъщам маргарита под жаркото слънце...  Crazy
Ако знаеш как ти завиждам, че в момента си в процес на избиране на хотел... половината чар на пътуването е в организацията му...  Crazy Party
За догодина съм набелязала Мексико или Доминикана-записала съм те с разказа за Мелиа Тропикал Карибе, да знаеш, че ще те попритеснявам като му дойде времето...  Embarassed

# 528
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте Heart Eyes
В момента Катар има промоция от София до Малдиви за двупосочен билет на цена от 500 евро!
Аз избрах дати 16 - 24 ноември, макар че ноември се води дъждовен надявам се все пак към края на месеца се пада вече да не вали... newsm78
Избрах ноември, тъй като билетите за декември месец са на по - високи цени, а ноември хванахме цената от 500 евро или 990 лева за двупосочен билет.
Само се моля, дано да не вали...ходил ли е някой през ноември?

# 529
  • Варна
  • Мнения: 227
Здравей,  тази година мои клиенти - младоженци ибраха дати 3-13 дек. Прогнозите във всички сайтове бяха трагични... беше късно за смяна на дати. Заминаха много притеснени,  а аз по две. Времето се оказа страхотно и казаха,  че занапред се отказват от всякакви прогнози Simple Smile

# 530
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравей,  тази година мои клиенти - младоженци ибраха дати 3-13 дек. Прогнозите във всички сайтове бяха трагични... беше късно за смяна на дати. Заминаха много притеснени,  а аз по две. Времето се оказа страхотно и казаха,  че занапред се отказват от всякакви прогнози Simple Smile

  bouquet
Много ти благодаря! Много успокоително Simple Smile Мерси, дай Боже живот и здраве, и хубаво време и за нас...
ПС. Ние станахме голяма група 8 възрастни и 3 дечица! Heart Eyes

# 531
  • Варна
  • Мнения: 227




Това ми изпрати от там Simple Smile с думите : повече прогноза НЕ!

# 532
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Благодаря ти много, вярвам, че ми носиш знак за добро и слънчево време:)  bouquet

# 533
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Здравейте Heart Eyes
В момента Катар има промоция от София до Малдиви за двупосочен билет на цена от 500 евро!


наистина много добра цена, ние летяхме за по 650 май преди две години или пък беше и повече. и то не беше с катар

# 534
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Да, така е. Действително цената е много ниска!
Промоцията още е валидна до 16 януари и важи за закупени билети до 10 декември.
Това е реалната цена, нашите  билети са на тази стойност - двупосочен за 990 лева! Peace

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 15:04 от kaleia

# 535
  • Europe
  • Мнения: 548
Здравейте,

и аз от утре започвам голямото избиране на хотел на Малдивите. Искаме да отидем там сега през март. Изчетох половината тема и съвсем се обърках, но то е така ..... само така, човек може да се разбере сам себе си какво иска  Laughing Laughing Laughing

И ето - ние искаме 10-15 дни пълен мързел на ол инклузив + гмуркане (евентуално с близък риф). Запленени сме от къщичките в морето, но понеже сме с две малки дечица на по 3 и на 4 г. и доста ме е страх как ще ги опазим да не цопнат в морето. Хич не ми се иска да подвиквам на всеки 5 минути. Дали са обезопасени мостчетата или казвате там е място за романтика и правене на деца  Joy Joy Joy а не детска градина.

Дали има къщички на самия бряг, но да има и вариант за детски кът, защото 15 дни си е доста за две деца, без игри и занимания.
А и как стои въпроса с дебелата сянка, без която аз лично не мога да изкарам дълго време на плажа. По снимките не можах да разбера къде се крият тези хора от слънцето.

Ще ви бъда благодарна за препоръки за хотели отговарящи на тези мои скромни изисквания  Hug.

# 536
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Water Villa е само за семейства с деца над 12 години ако не се лъжа. И да искате да наемете такава вила не мисля, че ще ви разрешат. Можете да гледате за Beach Villa, които са на брега на морето.
Четейки коментарите на различни хотели в Трип Адвайзър повечето семейства се оплакват, че  няма достатъчно развлечения за деца.
Прочети тук: http://www.tripadvisor.com/Hotels-g293953-zff4-Maldives-Hotels.html

# 537
  • Варна
  • Мнения: 227
Да, в Water Villa няма да ви настанят. Минималната възраст е 12, правят и изключения, но за 3 и 4 г. - не.

Simple Smile

Не знам какъв е бюджета ви, но като children friendly и означени със знак "мече" при немските туроператори са : Shangri La, Amilla Fushi, Kanuhura, Constance Halaveli, LUX Maldives, Lily Beach, The Sun Siyam, Sheraton Full Moon, Cenara Grand и др. но пък не всички са All Inclusive.

Мисля, че трябва да определиш бюджета и периода, разбира се.

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Момичета, върнахме се преди 3 дни и още не знам къде се намирам.  Crazy
Малдиви наистина са райско място. След тази почивка не знам как ще избираме друга дестинация занапред... ще е наистина сложна задача....
Досега си мислех, че няма начин да повторя почивка, е, вече не съм на същото мнение.
Толкова много ни хареса, че даже не ми се иска да експериментираме  с друго място въобще.
Островът, на който бяхме предлагаше всичко, което искахме: невероятно любезен и приятелски персонал, чудесен AI (над 30 вида страхотни коктейли в различните барове), перфектна зеленина, перфектен home reef (всеки ден плувахме с костенурки)...
Скрит текст:
При все, че островът е срaвнително един от най-големите, вилите са разположени така, че изглежда, че винаги си сам на плажа... не могат да се видят никакви хора. Тихо, красиво, релаксиращо.
Полетът с Катарски авиолинии от София с нощуването в Доха на прибиране също е чудесно попадение. Разбити на 2, часовете в самолета по-се ядват!
На всички, които още се двоумят за Малдиви- действайте и резервирайте смело. Няма да съжалявате.  Peace

# 539
  • Варна
  • Мнения: 282
Полетът с Катарски авиолинии от София с нощуването в Доха на прибиране също е чудесно попадение. Разбити на 2, часовете в самолета по-се ядват!

Не ми е ясен моментът с нощувката. При директна резервация в сайта на Катарските авиолинии как разбирам, че компанията би осигурила нощувка. Не съм резервирала дълги полети и моментът ми се губи...

Общи условия

Активация на акаунт